Drzenie kierownicy przy 100/120km/h

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pn lip 31, 2006 20:03

martinez76, ja miałem objawy podobne do twoich - walczyłem długo z zimówkami - "prezentami" - tzn. dostałem 2 przechodzone zimówki, które wprowadzały bicie na kierownicy w zakresie 70-85kmh. Wydałem chyba ze stówkę albo i więcej na wycieczki do różnych wulkanizatorów na wyważanie itp. Ostatecznie wyszło, że wcześniej były jeżdżone w aucie z całkowicie wyjechanym zawieszeniem - najprawdopodobniej były nierówno starte, natomiast wyważanie wychodziło "niby" ok. Skoro planujesz kupić opony to zrób to - i to jak najszybciej, masz szanse zaoszczędzisz na zawieszeniu.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob sie 05, 2006 07:44

już chyba odnalazłem przyczyne trzęsawek w moim furaku...więc okazało się że jest listwa do wymiany...z jakimi kosztami mam się liczyć?? :blush:



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » sob gru 23, 2006 01:01

Panowie a ja mam taki problem, zaznaczam na wstępię że mechanik ze mnie żaden, więc mogę pisać głupoty (proszę mnie poprawić) otóż sprawa jest taka. Od pewnego czasu przy jeźdźie z prędkością ok 80-100 km/h czuję że auto jest niestabilne (płynie) wszystko to czuje się na kierownicy, byłem w stacji diagnostycznej, sprawdzone zostały amorki przód i tył (wszystko ok) gość stwierdził natomiast że przyczyną tego może być maglownica, nie wiem co to jest i jak to wygląda, i czy rzeczywiście to może być powód... Proszę o rady i pomoc. Pozdrawiam!!!


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob gru 23, 2006 22:22

Dioda83 pisze:Panowie a ja mam taki problem, zaznaczam na wstępię że mechanik ze mnie żaden, więc mogę pisać głupoty (proszę mnie poprawić) otóż sprawa jest taka. Od pewnego czasu przy jeźdźie z prędkością ok 80-100 km/h czuję że auto jest niestabilne (płynie) wszystko to czuje się na kierownicy, byłem w stacji diagnostycznej, sprawdzone zostały amorki przód i tył (wszystko ok) gość stwierdził natomiast że przyczyną tego może być maglownica, nie wiem co to jest i jak to wygląda, i czy rzeczywiście to może być powód... Proszę o rady i pomoc. Pozdrawiam!!!
możesz mieć to samo co ja czyli przekładnie kierowniczą do wymiany....tyle że u mnie telepie kierownica przy każdych prędkościach...a jeśli u ciebie tylko powyżej 80km/h
to:
-wyważ koła
-sprawdź opony czy nie mają żadnych wybrzuszeń itp.....

jeśli nic z tego to tak jak napisalem przekladnia do wymiany albo do regeneracji;D :kufel:



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz gru 24, 2006 01:04

specWROC pisze:możesz mieć to samo co ja czyli przekładnie kierowniczą do wymiany....
Podejrzewam że może jest to kwestia wyważenia kół lub ustwaienia zbieżności,ale to wyjdzie w trakcie... Powiedz ile taka przekładnia będzie kosztować??


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » ndz gru 24, 2006 01:11

nowa to duuzo kasy...dokładnie się nie orientuje ile oryginał kosztuje...używki się nie opłaca...bo może być to samo..
najlepiej zaregenerowac za 400zł...albo podróbke



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » ndz gru 24, 2006 15:42

Witam!
Mam to samo drżenie kierownicy,ale tylko na alu 15',prawdopodobnie jest to skrzywienie felgi,bo jak założyłem 14' też alu orginalne vw,to już tego nie było,a na tamtych nie było niby widocznego skrzywienia,ale wydaje mi się że wystarczy malutkie żeby było bicie na kierce,jedyna rada to chyba dać fele do prostowania.Pozdrawiam :)


mk2 vr6 robi się ;-)

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz sty 07, 2007 17:05

Kurcze byłem u wulkanizatora, wyważył mi koła i sprawdził opony, później pojechałem ustawić zbieżność i jest bez zmian... Powiedzcie jakie są objawy walniętej maglownicy? Co oprócz kół i zbieżności muszę wziąść pod uwagę? Może łożyska? Ręce mi opadają normalnie :(


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

maniekxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 09, 2006 19:15
Lokalizacja: Wólka Kosowska
Kontakt:

Post autor: maniekxx » ndz sty 07, 2007 17:36

ja miałem podobnie drgania na kierownicy przy ok 100 km/h co sie okazało: moje oponki wyglądały ok przyszedł czas zmiany opon na zimiwe kupiłem nowe założyłem i drgań już nie ma



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz sty 07, 2007 23:39

Możliwe że i z moimi oponami jest coś nie tak... :(


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pn sty 08, 2007 00:01

ja powiem tak przeczytaj sobie sam początek posta;D
ogólnie rozchodzi się o drgania kierownicy przy KAŻDYCH prędkościach....przejazdach przez nierówną drogę, przejazd kolejowy itp....
ja u siebie zrobiłem końcóweczki opony nowiuśkie wyważyłem fele i lipton i tak jak od początku podejrzewałem mam walniętą przekładnie..najlepiej wymienić na nową i mieć spokój:D :bigok:



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pn sty 08, 2007 16:20

specWROC pisze:..najlepiej wymienić na nową i mieć spokój:D
Tylko za co :D :pub:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pn sty 08, 2007 19:46

no wiesz nie masz co sie przejmowac ja mam ten sam problem i juz od 4 miesięcy planuje sobie sprawić nowa przekładniie już z wspomą ale jakoś mi to nie wychodzi...



akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » pn sty 08, 2007 22:02

spotkalam sie z takim objawem takze w przypadku zuzytych amortyzatorow, moze w twoim przypadku którys jest po prostu uszkodzony albo wadliwy moze jeszcze to warto sprawdzic :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 396 gości