Migające diody

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Migające diody

Post autor: Kaktus_dj » pt sty 05, 2007 02:02

Mam pewien problemik ze wzmaczniaczem. Przez jakis czas wsio bylo oki(moze ok.15 min. podlaczenie i ustawiene zwrotnicy) ale potem cos sie "popsulo" mam wzmacniacz 4 kanalowy dwa kanaly zmostkowalem pod suba zachowujac polaryzacje drugie 2 nie sa obecnie uzywane, jak lekko podkece vol. na radiu to zaczyna migać mi dioda Power naprzemiennie z Protection.Jak ścisze to wzmacniacz wraca do normalnego trybu tzn..swieci sie tylko Power. Czy to wina przewodów do suba czy do radia badz czegos innego?
Opor na glosniku jest 4 Omy wiec chyba nie wina impedancji.
Dzieki za pomoc! :cool:



Awatar użytkownika
SaNoN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: SaNoN » sob sty 06, 2007 23:04

po pierwsze co to za wzmak????????

we wzmaku powinienes miec taki przelacznik to ustawienia w jakim trybe wzmak ma pracowac powinno byc 2,3,4 lecz tylko po modelu wzmaka bede mogl ci pomoc, na przyszlosc jak o cos pytasz to podawaj wiecej konkretow w tym przypadku rodzaj wzmaka.

sorka ale teraz ci nie pomoge bo nie wiem co to za wzmak, ale podejzewam ze zle go zmostkowales, lub zapomniales o przelaczniku, lub wzmak nie moze pracowac w mostku(zdazaja sie takie)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob sty 06, 2007 23:13

nie wszystkie maja przelaczniki.a twoj wzmacnaicz mozna tak mostkowac?podaj model.



Awatar użytkownika
SaNoN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: SaNoN » sob sty 06, 2007 23:36

prosze to moje zestawienie:
Alpine 9847r
dls r6a
Genesis PROA 4
SILVER 10 (chwilowo)

ale chcialem zauwazyc ze nie rozmawiamy tu o mnie tylko o koledze"Kaktus_dj"
wiec tak kolego poweszylem troszke i juz wiem jaki masz wzmak, teraz tak zebys nie zrozumial mnie zle bo nie chce sie z ciebie smiac i wogle i nie przyjmij tego zle, mowie cala prawde.

ten wzmak to porazka. w rmsie po mostku ma byc moze z 60W chociaz nie wiem czy sie nie zagalopowalem, po 2 musisz to dobrze podlaczyc jeden kanal RCA pod CH1 i drugi pod CH2 potem przewody od glosnika podlanczasz CH1 + i CH2 - CH1 - zostawiasz pusty i CH2+ takze pusty. jezeli to uczyniles, a wzmak nadal ma tendencje do pokazywania bledu to sprzawdz czy moc glosnika nie jest za duza, bo ten wzmak naprawde jest slabiutki.

P.S chcial bym nawiazac do twoich innych tematow nie licz na dobra jakosc, bo jezeli chcesz dobrej jakosci sprzet to musisz zainwestowac sporo dolarow. a wiem cos o tym

naglosnilem auto ktore zajelo 3 miejsce na zawodach sound off w poznaniu
2 miejsce na zawodach w pile
2 miejsce na zawodach w rzeszowie
3 miejsce na zawodach w bydgoszczy
4 miejsce na MP we wroclawiu



Awatar użytkownika
Szwagierro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 21:58
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: Szwagierro » ndz sty 07, 2007 00:46

Sanon jak jestes takim ekspertem to co myslisz o glosniku pioneer 3004SLp 3000w 1000wrms 89 db ????? dobry bedzie i czy bedzie fajnie gralo chce sie spytac eksperta jak tak piszesz w powyzszym temacie



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sty 07, 2007 00:56

ja mam swoje zdanie na jego temat bo sluchalem i nie jedno o nim czytalem sam jeszcze ma tsw121spl ale mam juz zyda na niego.ale z checią przeczytam co SaNoN, napisze.

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 23:57 ]
Szwagierro pisze:3004SLp
chyba cos pokreciles w nazwie?



Awatar użytkownika
Szwagierro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 21:58
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: Szwagierro » ndz sty 07, 2007 12:40

No sorki 3004SPL a ty co sadzisz o nim powiedz bo jestem na kupnie go za 679 zł nowy z gwar.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sty 07, 2007 14:27

Szwagierro, odpusc se,powaznie.



Awatar użytkownika
Szwagierro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 21:58
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: Szwagierro » ndz sty 07, 2007 21:04

czemu daj powody jakies ?????????? a nie tylko odpusc sobie :)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sty 07, 2007 21:16

mam pionka i niechce mi sie tyle pisac chyba ze ci to nie wystarczy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic498818.html



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » ndz sty 07, 2007 21:17

SaNoN, podlaczalem na mostku tak jak ty pisales.zauwazylem ze jak podlacze sam glosnik...taki sam co mam w subie...to juz nic nie miga.Ale tez nie ma wzmocnienia.Sprawdze na poczatku sam subwoofer w innym aucie,a potem wzmacniacz u jakiegos znajomego w samochodzie.



Awatar użytkownika
Szwagierro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 21:58
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: Szwagierro » ndz sty 07, 2007 21:26

wiec moze inaczej sie spytam masz pionka nie chcesz o nim pisac a na forum ten co mi dales pisze ze drozej kosztuje powiedz cos o nim a nie . Lub jaki inny glosnik polecasz



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sty 07, 2007 22:02

dalem ci linka do poczytania,ja o swoim nie napisze dobrych slow pomijajac tylko ze ma baaaardzo mocny dol ale zero werwy w techno i szybkim graniu,jego sie czuje a nie slyszy.a 3004 podlanczalem u siebie pod moim wzmakiem i to samo mocniej(choc minimalnie to zauwazylem)ale ...jak z moim.na kilku forach car audio podlanczali go pod rozne wzmacniacze i taka sama ocena.do powolnego grania ok.techno odpada!kolega ma 3004 i tez jak uzbiera kasiore bedzie go zmienial.

[ Dodano: Nie Sty 07, 2007 21:05 ]
a niemam takiego doswiadczenia w car aby ci cos lepszego polecic ale jak ma to byc zamiast pionka to inni urzytkownicy niepowinni miec problemu go przebic.jak widzisz wiekszosc chwali to co ma a ja suba mego nie polecam.aha pod DLS A3 podlanczalem u siebie.



Awatar użytkownika
SaNoN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: SaNoN » pn sty 08, 2007 21:01

Witam, sorki ze tak puzno ale nie zawsze mam czas posiedziec przy kompie.

Zacznijmy o moim zdaniu o tych glosnikach, czyli glosnikach typu Pionek, jbl, magnat, hertz, itp... sa to zwyczajne budrzetowki i pozeracze pradu, nie maja za grosz pozadnego wykopu.

glosnik o ktory mnie pytasz jest niezlym potworem o duzej mocy i niestety to wszystko, a zaznaczam ze i to nie jest jego zaleta, wrecz przeciwnie.

dobry glosnik to glosnik ktory ma male zapotrzebowanie na prad a dobra skutecznosc... takie glosniki to np. JL AUDIO, CERVIN VEGA, FOCAL, DLS itp...
ale jak kazdy wie takie glosniki swoje kosztuja(niestety).

Sprawa nr2 to taka sprawa ze taki glosnik potrzebuje ogromnej dawki mocy!
zadaj wiec sobie pytanie czy twoj wzmacniacz dysponuje taka moca aby ten glosnik zagral tak jak trzeba!

Jezeli masz okazje go sprzedac to uczyn to i kup cos pozadnego!
mysle ze moja odpowiedz dotrze troche do was i przestaniecie patrzec na WATTY a zaczniecie myslec o jakosci.

W moim aucie jest w sumie z zestawem przednim 300Watt RMSu ale dla mnie liczy sie jakosc dzwieku a nie kupa bassu.

podsumowujac:

chcesz kupe bassu, stpery w uszach? kup JBLa 3000W pozadnego audisona ktory go napedzi i heja na miasto niech wszyscy cie slysza.

jezeli chcesz jakosc i przepiekna scene we wnetrzu swego bolida pomysl nad pozadnym sprzetem.

Z ciekawostek moc glosnika podawana w RMSie to nic innego jak minimalna dawka pradu jaka powinien otrzymac glosnik NIE MA TO ABSOLUTNIE WPLYWU NA WYKOP I EFEKTYWNOSC GLOSNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości