Naprawa przedniego zderzaka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Naprawa przedniego zderzaka

Post autor: ryba_71 » pt sty 05, 2007 12:05

Na parkingu ktoś załatwił mi auto, mianowicie uderzył w przód samochodu i w okolicach rejestracji zderzak uległ wgięciu o jakieś trzy do czterech cm (ale nie pękł) natomiast końcówki z prawej i lewej strony odeszły po około 1cm do 2czm na zewnątrz oraz delikatnie zwichrowała się blacha pod grilem . Proszę o poradę czy jestem w stanie to sam naprawić czy należy jechać do zakładu (jeżeli tak to ile to może mnie kosztować). Jeżeli jestem to wstanie sam naprawić to jak się do tego zabrać. Dzięki z góry za podpowiedzi!



Matuszak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 01, 2006 19:10
Lokalizacja: Rychwał
Kontakt:

Post autor: Matuszak » pt sty 05, 2007 16:46

jeśli masz trochę smykałki do tego to jestes to w stanie sam naprawić, ale bez ściągnięcia zderzaka się nie obejdzie. co do tych szpar po bokach to wydaje mi się że tylko wyskoczył z takich zaczepów, jak ściągniesz to zobaczysz. pozdro



Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » pt sty 05, 2007 16:57

heh.samemu da sie prawie wszystko zrobic, pozostaje tylko pytanie jak to bedzie po naprawie wygladalo.proponuje sie przjechac do jakiegos blacharza i nie zobaczy czy pod zderzakiem nic sie nie przesunelo i niech odrazu wyceni ile by wzial.


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

morphius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 14, 2007 20:18
Lokalizacja: nowy śląsk :)

Post autor: morphius1 » wt cze 19, 2007 17:17

a może ktoś pomoże z tym widać że było pęknięte i lipnie zaklejone przydałaby się jakaś szpachla do tworzyw no i potem farba ....są farby do zwykłych zderzaków ? albo jakieś szpachle w czarnym kolorze ?
Ostatnio zmieniony pt cze 06, 2008 20:43 przez morphius1, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr cze 20, 2007 00:31

ryba_71, robić samemu jeśli ci się przesunęła belka wzmacniająca pod zderzakiem dość mocno to ją wymień koszt 100zł nowa,zderzak po ściągnięciu ciężko będzie doprowadzić do poprzedniego stanu,ja nowy przygotowany do malowania kupiłem za 154 zł,a listwa pod grillem to najmniejszy problem wyprostować można,trzeba tylko wypiąc z zatrzasków grill; a później ta listwę,zresztą zerknij tutaj jak mniej więcej zniszczenia po nie dużym dzwonku wyglądały u mnie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

[ Dodano: Sro Cze 20, 2007 00:37 ]
morphius1, spokojnie można samemu pierw poszpachlować,wyszlifować,położyć podkład i trysnąć nawet cały zderzak sprayem,ja swój stary tak zrobiłem i wyszło mi super,acha jeszcze jak masz metlic to klar ci dojdzie
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2007 00:32 przez jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości