Halasuje napinacz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cubus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 24, 2006 23:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Halasuje napinacz

Post autor: Cubus » pt gru 22, 2006 01:26

Witam!
W moim MK3 TDI 1Z coraz bardziej halasuje napinacz od paska wielorowkowego, ten zaraz za alternatorem. Nie skacze i naciaga chyba dobrze bo pasek nie piszczy ale halasuje. Wydaje mi sie ze to tak jakby gdzies w okolicach oski tego napinacza, tej ktora idzie w odlewie za alternatorem. Dzwieki to takie stuki gluchego metalu. Czy to znaczy ze musze wymienic caly napinacz czy mozna go jakos moze nasmarowac czy cos innego?Łozyska na rolce sa dobre bo sprawdzalem.
Z gory dzieki za pomoc.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt gru 22, 2006 01:33

Cubus, u mnie podobny objawy były napinacz do wymiany
tu masz nr częsci Napinacz paska wieloklinowego
EVR 55760
cena ok 110 zł



Cubus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 24, 2006 23:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Cubus » pt gru 22, 2006 11:39

Czyli nie ma sensu go wyciagac dla zabawy i patrzec co tak brzeczy? A moze ktos wrzucic schemat tego napinacza z ETKI?



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » pt gru 22, 2006 12:39

Witam, tydzień temu wymieniałem ten napinacz bo tez głośno hałasował. po wymianie super cisza! napinacze to koszt ok 220zł



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt gru 22, 2006 15:05

Cubus pisze:Czyli nie ma sensu go wyciagac dla zabawy i patrzec co tak brzeczy? A moze ktos wrzucic schemat tego napinacza z ETKI?
Wina tkwi w srodku napinacza, w tej poziomej lapie. Jest tam taki plastik ktory peka i dlatego jest ten halas. Ja kupilem uzywany napinacz razem ze sprezyna od Audi B4 za 20zl. Wytrzymuje juz rok czasu..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

napinacz

Post autor: jaszczur » pt gru 22, 2006 16:27

Cubus pisze: A moze ktos wrzucic schemat
,ja mam tylko fote z katalogu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » pt gru 22, 2006 17:59

Ja też walczę z hałasem osprzętu. Ostatnio wymieniłem pompę wody, bo ciekła, z nową jest przy okazji dużo ciszej. Teraz kolej na napinacz, bo skacze, a po włączeniu świateł mam konkretny rezonans. Napinacz kupiłem na TEJ AUKCJI, razem z tulejkami - gość zgodził się nawet na mały rabat. Przesyłka czeka na mnie na poczcie, bo nie było mnie dziś od rana w domu, także jak ją odbiorę, a myślę, że jutro, to dam znać co to za towar...

PROSZĘ NIE TRAKTOWAĆ TEGO JAKO REKOMENDACJI TEGO SPRZEDAWCY, NIE MAM Z NIM NIC WSPÓLNEGO...



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt gru 22, 2006 19:14

a u mnie w mk2 1.6 TD spod pokrywy rozrządu z okolic tego największego koła słychać taki hałas jakby zużyte łożyska alternatora...co to może być??



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt gru 22, 2006 21:55

U mnie też tak hałasowało ale wymieniłem sama rolke i jest ok. Napinacz lekko skacze ale naprawde minimalnie tak że teraz jestem zadowolony. :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

keraj74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 05, 2006 16:06
Lokalizacja: z dolnego śląska

Post autor: keraj74 » wt sty 02, 2007 21:44

Dzisiaj wymieniłem. Koszt oryginalnego to około 240 - 260 zł. Włożyłem zamiennik (na zdjęciu powyżej) za 160 zł. Ucichło. Wcześniej wymieniłem samą rolkę. Koszt około 67-70 zł ale nie pomogło



PiciekTDi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 04, 2007 19:35
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: PiciekTDi » czw sty 04, 2007 20:00

GSOWIECCześć mam pytanko odnosnie napinacza paska wieloklinowego, mianowicie u mnie jest to samo (skaka rolka) i zastanawiam sie co wymienic, czy po wymianie tulejek i napinacza skakanie rolki ustało?? a Czy zwracałeś moze uwage na tlumik drgań skrętnych ( kolo pasowe na wale) moze miec bicie na wskutek zuzycia, co bedzie powowdowac skakanie rolki napinacza (slyszalem taka teorie) czy moze byc sluszna??
Dzieki pozdro!!



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw sty 04, 2007 20:26

PiciekTDi, moze się tak zdarzyć że guma w kole jest wyrobiona i powoduje takie bicie.
Może też być uszkodzone czoło wału i również takie obiawy w rezultacie zmieniony kąt lub nawet ścięcie klinu.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » czw sty 04, 2007 20:50

PiciekTDi pisze:czy po wymianie tulejek i napinacza skakanie rolki ustało??
Wczoraj w końcu wymieniłem tulejki i napinacz - rolka stoi teraz w miejscu, a nawet silnik wyraźnie mniej się telepie na wolnych obrotach...
PiciekTDi pisze:tlumik drgań skrętnych ( kolo pasowe na wale) moze miec bicie na wskutek zuzycia, co bedzie powowdowac skakanie rolki napinacza (slyszalem taka teorie) czy moze byc sluszna??
U mnie koło pasowe chodzi równiutko, drganie rolki napinającej paska alternatora było spowodowane zużytym napinaczem.
Po wymianie jak ręką odjął...

PiciekTDi, jeśli masz bicie na kole pasowym, to nie ignoruj tego, bo konekwencje mogą być nieciekawe, tak jak pisze twardy...

pozdrawiam!


PS. Przy okazji wymiany tego napinacza okazało się, że łożyska w alternatorze mam styrane. Orientuje się ktoś ile taka wymiana może kosztować, bo sam wolałbym tego nie rozbierać - nie mam żadnego ściągacza do łożysk ani nic w tym stylu...



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » czw sty 04, 2007 20:59

Zapytam z ciekawości ile płaciłeś za napinacz + tulejki + ew.robota.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości