Którędy kabel "+" w MK4 oraz grubość?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Którędy kabel "+" w MK4 oraz grubość?

Post autor: Kaktus_dj » wt sty 02, 2007 20:27

Pytanie takie jak w temacie.
Ktoredy najlepiej poprowadzić przewód + od akumulatora do wzmacniacza?
Gdzie są jakies zaślepki,instalacja? Próbował juz ktos tego w mk4? czytalem troche forum, kilka tematow bylo ale dotyczylo mk2;3. nie wiem czy instalacja idzie tak samo. po prostu chce uniknąc zbędnego rozbierania całej deski lub wiercenia niepotrzebnych dziur.

Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jakiej grubości ma iść przewód zasilający?
Czytając forum duzo osób proponuje 20mm2 zaleznie od wzmacniacza.
moj wzmacniacz ma ..rzekomo 2x200w (RMS) ale jeden bezpiecznik 30A (wiec nad prawdziwą mocą mozna sie zastanawiac) czy wystarczy mi przewod 12mm badz 16mm2??
Bardziej oplaci sie kupic zestaw przewodów czy pojedynczą wiazkę?
Dzieki za odpowiedz :bigok:



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt sty 02, 2007 21:12

po 1 kabel możesz przeciągnąć przez grodź (są conajmniej 2 przejścia). Jedno w którym wchodzi wiązka do kabiny, a drugie zaślepione gumą - nie wytłumacze CI dokładniej, bo nie mam jak
po 2 jaki masz wzmacniacz ? bo to, że niby ma taką moc i taki bezpiecznik nie mówi za wiele
po 3 zależy na co zwracasz uwage w tym opłacaniu (czy na jakość późniejszego dźwięku, czy na jak najniższe koszta)



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » wt sty 02, 2007 21:23

http://db-tronic.com/product.php?produc ... egoryid=5#
tutaj jest na allegro http://www.allegro.pl/item154300876_skl ... _6600.html
zalezy mi na jakości...i tu pewnie ...przewaza kabel 20mm2 :bajer:
jak mi to wyjdzie po nikich kosztach? tak zeby nie poprzylalalo przewodów?
Mam jeszcze jedno pytanie .... jaki mam zamontować bezpiecznik na przewodzie przy akumulatrorze....taki sam jak w przypadku wzmacniacza czyli ...30 A czy inny?



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt sty 02, 2007 21:49

u panie... ten wzmacniacz to... naprawde niskie loty
do niego nie musisz nawet 20mm2 dawać, bo poprostu nie ma takiej mocy jak podają sprzedawcy
w tym przypadku nawet 12mm2 nie spali sie, bo ten wzmacniacz to... poprostu szmira - sory za taką ocene, ale tak jest
bezpiecznik najlepiej zamontować 20-30cm od klemu plusowej, a jakiej wartości znajdziesz w podwieszonym FAQ



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » wt sty 02, 2007 22:19

to skoto to taki slabiak to moge zastowować to : http://www.allegro.pl/item152047315_zes ... lask_.html
na przewodzie 10mm2 czy jednak dla bezpieczenstwa i jakosci 12mm2 jak sugerowales czy cos wiekszego?



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt sty 02, 2007 22:24

wg mnie 10-12mm2 styknie na tego "potwora" - chyba, że masz zamiar potem go zamienić, to przyszłościowo możesz sprawić sobie 20mm2
wszystko zależy od Twoich dalszych planów



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » wt sty 02, 2007 22:41

Poki co zobaczymy jak to bedze gralo. A w przyszłości okaze sie jak bedziemy finansowo stać. Jezeli bedzie kasa na konkretny sprzet to i na kabelek sie znajdzie... bedzie mi pozniej lawiej dojsc do przewodów po starym kablu:bajer:



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr sty 03, 2007 00:50

możesz przeciągnąć kabel przez dziure w grodzi. jak staniesz przed autem to jest ona po prawej stronie komory chyba jakos tak pod serwem. jest zatkana gumową zaślepką którą łatwo wypchnąć. przewód wyjdzie nad pedałami, ale odkęć sobie plastiki pod kierownicą i puść tamtędy do progu. jak nie czaisz zbytnio gdzie i jak to mogę zrobić foto i wrzucić.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » śr sty 03, 2007 13:46

bede szukać ...ale fotkę mozesz zrobic bedzie mi łatwiej.... dzieki z gory :bigok:



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr sty 03, 2007 14:43

mozesz rowniez naciac gume idaca przy calej wiazce kompa do silnika, ja mam puszczone tedy dwa kable + i - duzo grubsze niz Ty potrzebujesz, wszystko sie miesci, i nic nie cieknie, wychodza zaraz przy otwieraniu maski ;)
a reszte kabla progiem do bagaznika ;)
proponuje pociagnac go tylnym blotnikiem i zeby tam wchodzil do bagaznika, gdyz jak dasz pod siedzeniami (tylna kanapa) to go przetrzesz z czasem, gdyz miejsca tam poszczedzili troche...
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » śr sty 03, 2007 14:55

no ja bede go puszczac progiem do bagaznika ale czy tylna kanapą czy z boku to jeszcze nie zamknieta koncepcja...od strony pasazera mam puszczone kable od i do radia:)
znalazlem ...po starym wlascicielu kawalek przewodu owinientym na koncu tasmia izolacyjna zamaskowany za plastikiem co jest raczka do otwierania maski.Widocznie gdzies go wczesniej prowadził. Ale od akumulatora to nie ma zadnego dodatowego przewodu,nic nie widac w komorze silnika. Mozliwe ze go gdzies laczyl od bezpiecznikow :blush: nie wiem. nie che sie podlacznac pod ten przewod tylko poprowadzic wszystko pod akumulator bo wiadomo ze moze mi sie nagrzewac przewod na laczeniu albo cos jesscze stac.mierzylem ten przewod suwmiarką ma 0.5cm. będę szukac gdzie on jest podlaczony...tak z ciekawosci hehe



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw sty 04, 2007 14:45

Obrazek
na fotce masz zaznaczone gdzie ja się "przebiłem" do środka. jak widać jest to za pompą hamulcową. nie wiem jak to będzie u ciebie ale powinno byc tak samo. tak jak pisałem przewód powinien wyjść nad pedałami, najlepiej jak odkręcisz plastiki pod kierą to wtedy będziesz widział czy się nigdzie nie zaplątał.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » czw sty 04, 2007 19:17

Juz zrobione.ksionc, dzieki za fotke. U mnie tez przewody szly w tym samym miejscu.odkecilem pod kierą plastil tam dobrze widac jak wchodza przewody do kabiny.Znalazlem moj kabelek,przeciagnąlem calą jego dlugość do kabiny i potem listwami do tylu auta.UcHO, masz racje...pod kanapą troszke ciasno. Pociągnąlem go lekko w gorę tam gdzie pasy wychodzą z napinacza i wszystko gra:)
dla ciekawosci ...ten przewod co go znalazlem przy raczce od maski....faktycznie byl to przewod do wzmacniacza po poprzednim wlascicielu :bajer: i jak tez dobrze przypuszczalem byl on podpiety pod.....styki bezpiecznika hehe. moze pozniej wrzuce fotke hehe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości