problem z podłączeniem alarmu URZ0222 Help !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

problem z podłączeniem alarmu URZ0222 Help !!!

Post autor: Martino81 » ndz gru 24, 2006 12:28

Proszę (z resztą po raz pierwszy) o podpowiedź jak i z czym połączyć ten alarm, czy schemat podłączenia do zamka jest właściwy i właściwie działa. Brak mi schematu do niego schematu, nie bardzo mam pomysł gdzie podłączyć (-) do szyb elektrycznych i przewód niebieski do dzwi (+/-) Będę wdzięczny za pomoc Obrazek



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz gru 24, 2006 13:12

tu ci zapewne pomoga : http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum77.html
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » ndz gru 24, 2006 13:27

Przybek pisze:tu ci zapewne pomoga : http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum77.html
Raczej napiszą żeby użył wyszukiwarki.

Wyłączniki drzwi to kolor brązowo/biały sterowanie "-".
Centralny w zależności jaki masz, pneumatyczny - podłączasz wg. sterowania plusem na schemacie. I czas ~3sekundy.
Do domykania szyb musisz miec funkcje komfort w aucie, poprzez przytrzymanie kluczyka w pozycji zamknij.

http://img296.imageshack.us/my.php?imag ... 0018qi.jpg


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 24, 2006 14:07

Do centrala: Użyj schematu numer 3 (nie 5 absolutnie). ten kabel co pisze sygnał blokady podłącz do szarego, a sygnał odblokowania do zielonego w wiązce dzrzwiowej. Powodzenia.

[ Dodano: Nie Gru 24, 2006 1:19 pm ]
co do szyb, jeśli chcesz mieć domykanie z alarmu to najpierw upewnij się jak długi sygnał pojawia się na kablu co pisze "sterowanie szybami". Jeśli jest wystarczająco długi (trwa tyle co zamknięcie szyb i ew. dachu jeśli masz) to podłączasz ten kabel do szarego kabla w wiązce drzwiowej. tego samego co do zamykania centralnego. Z tym że musisz sygnał minusowy zamienić na plusowy za pomoca przerzutnika, czyli odpowiednio podłączonego przekaźnika. Jeśli w opcjach alarmu jest tak ustawione że przy każdym uzbrajaniu alarmu będzie na tym kablu sygnał (a nie z dodatkowego przycisku na pilocie o ile takowy jest) to kabla od sterowania zamykaniem CZ z alarmu nie podłączasz wcale (tylko ten do otwierania.
Co do drzwi: podłączasz do kabla brązowo -białego w wiązce koło progu kierowcy ten kabelek co pisze drzwi aktywacja minusem. Drugi (aktywacja plusem) zostaje niewykorzystany.

Sorki okulik za powtarzanie Ciebie, coś mi się nie wyświetliła Twoja odpowiedź na czas.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » ndz gru 24, 2006 18:05

W aucie mam moduł komfort i alarm też posiada funkcję sterowania szybami (czas 20s.) Nie rozumiem dlaczego jest schemat do zamka pneumatycznego a radzicie stosowanie schematu nr.3 , widocznie moja logika nie jest w stanie tego połapać. Jeszcze muszę polookać gdzie się wpiąc do czujnika w dzrzwiach bo na schemacie są aż 3 podłączenia (dzrzwi aktywacja + i - oraz) aczujnik powinien mić dwa przewody bo to jest tylko zwora. Nie wiem czy to ma znaczenieale mam furkę z 93/94r, mam nadzieję, że umnie będą te kolory.Sprawdzę i podzielę jak trzeba. Wielkie dzięki i Wesołych....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 24, 2006 18:44

Martino81 pisze:Nie rozumiem dlaczego jest schemat do zamka pneumatycznego a radzicie stosowanie schematu nr.3
wierz nam. Tak własnie jest.
Martino81 pisze:gdzie się wpiąc do czujnika w dzrzwiach bo na schemacie są aż 3 podłączenia (dzrzwi aktywacja + i - oraz) aczujnik powinien mić dwa przewody bo to jest tylko zwora

napisałem wyżej:wpinasz się tylko jednym przewodem (aktywacja minusem) w kabel brązowo biały. Najłatwiej koło skrzynki bezpieczników pod plastykiem z boku na słupku. Ten drugi label sterowanie plusem zostawiasz w spokoju
Martino81 pisze:Nie wiem czy to ma znaczenieale mam furkę z 93/94r, mam nadzieję, że umnie będą te kolory.
będą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » wt gru 26, 2006 22:09

Mam jeszcze jedną prośbę tzn. jak podłączyć aktywację minus tą do dzrzwi do alarmu. W komplecie nie ma kabelka tylko jest zwora taka jak przy napędach komputerowych. Ogólnie są tam 4 piny i jedna zwora i ciężko jest się połapać jak to poskładać i czy ta zwora jest gdzieś wykorzystana. Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 27, 2006 17:19

No niestety tego nie wymyślę, powinno być w instrukcji opisane jak tą zworę przestawić. I naprawdę nie było w zestawie kabelka do podłączenia koło tej zworki?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » czw gru 28, 2006 00:32

nie do wiary ale nie było, zabił mnie ten temat, jak wydumam o co chodzi to nie omieszkam napisać może komuś pomogę :) jutro "montage". Pozdro


wszystko niby podłączone tylko zamiast kierunków świecą się przednie światła i mam problem ze zlokalizowaniem przewodu ACC przy stacujce. Wielkie dzięki za pomoc, + poszły

[ Dodano: Pią Gru 29, 2006 23:26 ]
na początek wiem że jest opcja edit ale nikt nie zagląda do odległych postow, pytanie moje jest takie - jaki przewód idzie od stacyjki w pozycji ACC i drugie - podłączenie do kierunkowskazów według powyzszego schematu nie działa prawidłowo tzn zamiast mrugające kierunki mam mrugające światła przdnie (szperacze). Będę wdzięczny jak ktoś mi wyjaśnie gdzie mogę się wpiąć przy skrzynce bezpieczników żeby to biegało jak należy.



Awatar użytkownika
miki15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Mińsk maz
Kontakt:

Post autor: miki15 » czw lut 08, 2007 22:02

Witam i mam pytanko. Zamontowałem właśnie ten alarmik bez prorlemu, wszystko działa bez problemu ale zastanawia mnie czemu po włożeniu kluczyka słyszę jak uruchamia się na chwilę pompka od centralnego. Wyjmę kluczyk i jak wkładam to tak samo. Tak powinno być?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 22:59

Mało danych, ale są alarmy co mają opcję zamykania centrala po uruchomieniu auta i wtedy jest to ok. Zwykle można to "odprogramować" w alarmie. Jeśli tak się dzieje po włożeniu kluczyka bez przekręcenia w pozycję zapłonu to wygląda że wziąłeś do alarmu zamiast plus po włączeniu zapłonu plus po włożeniu kluczyka jak do radia. Zresztą ja też tak mam, bo stary alarm tak był założony i nie chcialo mi się już do następnego lutować jak nowy alarm zakładałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miki15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Mińsk maz
Kontakt:

Post autor: miki15 » sob lut 10, 2007 18:27

Paweł Marek pisze:Jeśli tak się dzieje po włożeniu kluczyka bez przekręcenia w pozycję zapłonu to wygląda że wziąłeś do alarmu zamiast plus po włączeniu zapłonu plus po włożeniu kluczyka jak do radia.
Podłączyłem według instrukcji, napięcie po włożeniu kluczyka do kabelka ACC. Zauważyłem, że jak zamknę drzwi ręcznie i włożę kluczyk do stacyjki zamki się otwierają (dziwnie jakoś) ale cóż da się z tym żyć za taką cenę



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 10, 2007 18:32

miki15 pisze:napięcie po włożeniu kluczyka do kabelka ACC
napewno do czarnego? Nie brązowo czerwonego?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miki15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Mińsk maz
Kontakt:

Post autor: miki15 » pt lut 23, 2007 00:15

Paweł Marek pisze:napewno do czarnego? Nie brązowo czerwonego?
podłączyłem się do czerwono-brązowego ale już zdiagnozowałem problem
nie łączy mi stacyjka, tzn. wkładając kluczyk łączy chwilowo acc po czym rozłancza co alarm odczytuje jako wyjęcie kluczyka i próbuje otwierać drzwi. Czy da się to naprawić czy muszę wymienić stacyjkę ? Uszkodzenie jest ewidentne, gdy docisnę kluczyk to zaczyna łączyć po puszczeniu znowu przerywa.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 516 gości