Grzanie świec oraz chyba rozrusznik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr gru 27, 2006 11:31

bzykla pisze:dzis zauwazylem ze mimo ze kontrolki gasna za drugim razem po okolo 3 sekundach to swiece sa nadal grzane przez jakies 4 sekundy
To akurat normalne.
Adamm pisze:to ja nie wiem jak Wy macie
U mnie przy opcji "cieply" jest tak samo jak u Ciebie.

Przy "zimny" kontrolka zapala sie swieci po prostu dluzej, ale bez tego mrugniecia co u Ciebie...

W sumie mam AHU i moze jest jakas roznica. Niech sie wypowiedza na ten temat posiadacze 1Z.



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » śr gru 27, 2006 11:45

bzykla pisze:witam
mam dwa pytania
moj mechanik zwrocil mi uwage ze swiece bardzo dziwnie mi grzeja.
otoz kontrolka zapala sie na ulamek sekundy, gasnie i znow sie zapala sie na dluzej.
wedlug mnie to chyba z tym mechanikiem jest cos nie tak

ja zgadzam sie z kolega Adamm, bo ja mam tak samo i to jest prawidlowe wg mnie,
natomiast
bzykla pisze:zdaza sie ze rano silnik zachowuje sie jakby pracowaly tylko 3 cylindry (strasznie telepie calym autem i jest glosny), musze dodac delikatnie gazu (1,5 tysiaca do dwoch) i jest ok.
to swiadczy ewidentnie ze siece nie grzeja (czytaj: np jedna albo dwie przepalone)

sprawdz na VAGu jeszcze kat wtrysku czy masz ok


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr gru 27, 2006 12:21

bzykla pisze:dzis zauwazylem ze mimo ze kontrolki gasna za drugim razem po okolo 3 sekundach to swiece sa nadal grzane przez jakies 4 sekundy
zgadza sie - dlatego ja po zgaszeniu kontrolki licze sobie jeszcze do 3 i dopiero pale :)
inek01 pisze:Adamm, dla formalnosci, bo przeceiz o tym wiesz:
Kontrolka powinna zapalic sie na ulamek sekundy i zgasnac - jesli plyn ma powyzej 5st.C (swiece nie grzeja), lub zapalic sie na dluzej jesli ponizej 5st.C (swiece grzeja)
To raczej nie jest normalne jesli kontrolka gasnie i zapala sie ponownie
mysle ze obydwoje mozecie miec racje - z tego co zuwazylem Adamm, ma auto przed faceliftingiem, Ty jak sądze po - ja rowniez i umnie tez swieci stale - bez migania. Prawdopodobnie wczesniej byla oddzielona procedura checkengine od grzania swiec i stad to migniecie, po zmianie zostalo to polaczone razem.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » śr gru 27, 2006 13:04

Corvax pisze:mysle ze obydwoje mozecie miec racje - z tego co zuwazylem Adamm, ma auto przed faceliftingiem, Ty jak sądze po - ja rowniez i umnie tez swieci stale - bez migania. Prawdopodobnie wczesniej byla oddzielona procedura checkengine od grzania swiec i stad to migniecie, po zmianie zostalo to polaczone razem.
ja mam tak samo jak kolegaAdamm, po przekreceniu stacyjki zapalaja sie wszytkie kontrolki, potem kontrolka od grzania swiec gasnie i w momencie ponownego zaswiecenia sie kontrolki swiec slychac jak przekaznik od swiec sie zalancza (tyknie raz) (czyli za drugim zaswieceniem zalancza sie grzanie swiec)

moze faktycznie mamy starszy sterowniki czy cosik


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr gru 27, 2006 16:50

Corvax pisze:Prawdopodobnie wczesniej byla oddzielona procedura checkengine od grzania swiec i stad to migniecie, po zmianie zostalo to polaczone razem.
Najprawdopodobniej tak jest.
bizak pisze:w momencie ponownego zaswiecenia sie kontrolki swiec slychac jak przekaznik od swiec sie zalancza (tyknie raz) (czyli za drugim zaswieceniem zalancza sie grzanie swiec)
U mnie. Po przekreceniu stacyjki od razu slychac przekaznik, drugi raz slychac jak sie rozlacza... Widac nowszy EDC "mysli" szybciej ;)



bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » śr gru 27, 2006 17:18

dzis rano w koncu nagrzalem swiece jak trzeba
wlaczylem, poczekalem az lampka rozblysnie i przekrecilem kluczyk.....



.....kurde, nie wiedzialem ze moj golfik moze tak ladnie palic :)
tylko "cyk" i juz!!
zadnego telepania i halasowania!!
teraz gorzej pali na cieplo niz na zimno :)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr gru 27, 2006 19:03

Corvax pisze:
bzykla pisze:dzis zauwazylem ze mimo ze kontrolki gasna za drugim razem po okolo 3 sekundach to swiece sa nadal grzane przez jakies 4 sekundy
hej Corvax przecież to mój sposób ! :-) :bigok: :pub: :bigok: hehehe...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości