Radio + głośniki przód Golf III

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mszuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:55
Lokalizacja: Śląsk

Radio + głośniki przód Golf III

Post autor: mszuk » pn gru 25, 2006 13:25

Witam wszystkich,

Jestem nowym uczestnikiem tego forum. Z zainteresowaniem przeczytałem większość wątków w dziale Car Audio. Zamierzam zmodyfikować zestaw audio w moim golfie III. Przedstawie najpierw moje wymagania, a potem opiszę krótko to co sobie "wymyśliłem", że trzeba zrobić. Proszę oczywiście o rady i sensowne komentarze.

Moim celem jest złożenie zestawu radio + głośniki przód. Bez wzmacniacza, bez subwoofera itp. Codziennie spędzam ok 2 h w aucie więc dobre radio i głośniki przydadzą sie. Słucham głównie radia, mój profil muzyczny to rock, pop. Raczej nie słucham techno, hip - hopu itp.. Chce przeznaczyć ok 1 tys zł na całkowitą instalację.

Zamierzam wyciszyć drzwi przednie przy użyciu mat APP. Dodatkowo impregnowane dystanse MDF. Tweetery chciałbym zamontować w osłonie lusterka (mam elektrycznie regulowane). Co o tym sądzicie? Chciałbym uniknąc modyfikacji i ruszania słupków.

Teraz trochę o sprzęcie: Zamierzam kupić głośniki Helix Blue 62. Z tego co wyczytałem są jednymi z lepszych dla zestawu bez wzmacniacza.
Radio.. hmm zastanawiam się nad nowym modelem Pioneera Deh 2920 MP. Wiem, że to nie jest szaleństwo ale sądze, że dla moich zastosowań będzie wystarczające.Ew może ktoś z forumowiczów może zapronować coś innego w podobnym przedziale cenowym? Warunki. ciemny kolor obudowy i zielone podświetlanie.

To by było na tyle. Proszę o uwagi i komentarze. Wasz rady będą dla mnie niezwykle pomocne.
Jeszcze raz podkreśle, że nie chce szaleństw w stylu wzmacniacz subwoofer itp.. Ja po prostu dużo jeżdze i chce sie cieszyć dobrym i czystym dżwiękiem, ale bez przesady :) Wiem, zże super zestawy na pewno będą ładniej i lepiej grać ale mam taki budżeta założony i takie wymagania pod względem dżwięku.

Serdeczenie wszystkich pozdrawiam.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn gru 25, 2006 13:41

Głośniki OK ale radyjko oszukaj ze stajni Clariona (bardziej naturalne brzmienie,bo Pioneery grają jakbyś miał na stałe miał włączony Loudnes tzn.podbita góra i dół,a wycofana średnica) ,kenwooda,jvc i oczywiście Alpine,choć ciężko coś dostać za ok 600zł z serii CDA( CDE to nic specjalnego i nie polecam).



Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » pn gru 25, 2006 14:23

zobacz jak ja to zrobilem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65544
calosc wyniosla mnie troche ponad 800 zl.... z tweeterami bedziesz mial troche rzeźby.... radyjko mam pionka 2820, ale tak jak powalla napisal, lepszy bedzie jakis clarionek, tez mialem zamiar jakiegos wziac...
porzadnie wytlum drzwi i wymien kable....


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

mszuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mszuk » wt gru 26, 2006 00:42

Dziękuję za rady i pomoc.

Co do radia to przejrzałem co ciekawego ma w ofercie Clarion i widze cos takiego Clarion BD 269 RGMP. Cena ok 390 zł, podoba mi sie estetycznie, sądzę, że spełni moje wymagania. Alpine niestety nie ma nic w tym przedziale cenowym (chce kupić nowe radio).

Czy może ktoś się wypowiedzieć kto jest w posiadaniu tego modelu?



Awatar użytkownika
Rafo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Rafo87 » wt gru 26, 2006 12:15

Niestety nie mam takiego radyjka, ale mam Pionnera DEH-30MP i głośniczki Helix Blue 62 i jestem zadowolony z tego zestawu, kable wymieniłem na 2,5mm (radio-zwrotnice, zwrotnice-woofer) i 1,5mm (zwrotnice tweetery) i gra to wszysto przyzwoicie, cały sprzęt jest podłączony pod samo radio. Na dzień dzisiejszy niemam jeszcze wygłuszonych drzwi, bo chciałbym pierwsze zamontować centralke, ale postanowiłem że wygłuszenie to przymus bo słysze te drgania w bocznych drzwiach jak tapicerka tryy tryy.
Myśle że będziesz zadowolony z tego "Clariona BD 269 RGMP", znajomy go kiedyś miał i nigdy nienarzekał.

Pozdrowionka. :bigok:


www.maraja.pl - Wideofilmowanie & Fotografia Ślubna

www.czartertresna.pl - Czarter Jachtu na Jeziorze Życieckim

mszuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mszuk » śr gru 27, 2006 00:25

więc po poszukiwaniach i przeczytaniu licznych artykułów dotyczących wicasznia i instalcji car audi zdecydowałem sie:

1. radio zostały na placu boju dwie jednostki pioneer deh 2920 i clarion BD269RGMP (skłaniam się ku niemu)
2. głośniki - helix blue 62, tweetery w miejsce lusterek
3. wyciszenie drzwi - pierścienie z MDF + i tu są dwie opcje: fundusze pozwalają mi na zainteresowanie się matami dynamat DYNAMAT ORGINAL 2 door kit - i tu pojawiają się dwa pytania: 1. warto w to inwestowac? 2. czy taka jedna paczka starczy na porządne wyciszenie pary drzwi?.
ew. maty APP (ale jeśli moge to chyba lepiej dynamat?)

To by było na tyle. Proszę oczywiście o komentarze i uwagi. Chcę jak najlepiej wydać pieniądze i zrobić coś co będzie sensownie grać.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr gru 27, 2006 00:45

mszuk pisze:DYNAMAT ORGINAL 2 door kit - i tu pojawiają się dwa pytania: 1. warto w to inwestowac? 2. czy taka jedna paczka starczy na porządne wyciszenie pary drzwi?.
Tutaj akurat zamiast inwestować w drogie maty zainwestowałbym w lepsze głosniki.
Drzwi wygłuszłbym Taśmą dekarską w połączeniu z Bollem, bo APP podobno bardzo się popsuły.



mszuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mszuk » śr gru 27, 2006 00:52

Kubus20 pisze:
Tutaj akurat zamiast inwestować w drogie maty zainwestowałbym w lepsze głosniki.
Drzwi wygłuszłbym Taśmą dekarską w połączeniu z Bollem, bo APP podobno bardzo się popsuły.
Mogę prosić o jakieś konkretne namiary na taśmę dekarską?

Co do głośników to pod samo radio uważam,że te helixy mi wystarcza..

Pozdrawiam,



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr gru 27, 2006 01:53

Castorama, OBi, Nomi, Praktiker :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości