Nierówna praca silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 31, 2006 14:34
Lokalizacja: Żary

Nierówna praca silnika

Post autor: Cane » ndz gru 17, 2006 09:11

Witam. W moim golfie mam silnik 1.6 benz. Nie wiem co sie ostatnio z nim dzieje. jak jest zimny to po odpaleniu pracuje dosc nierówno. a drugi problem jest taki ze sam z siebie wskakuje mi na duze obroty??swiece mam wymienione ,kable i filtr powietrza tez



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » ndz gru 17, 2006 10:29

wnioskuje, że masz silnik 1.6PN. Wejdź w szukajke wpisz problemy z silnikiem etc. i znajdziesz multum tematów o tym silniku bo bardzo czesto potrafi być problemowy, a nierówna praca i wysokie obroty na luzie to bardzo częsta przypadłość.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz gru 17, 2006 10:33

jaki masz gażnik, u mnie przyczyną nie równej pracy był siłownik ssania i podgrzewacz mieszanki paliwowej (zamontowany jest na gażniku w przedniej części), ja miałem gaznik 2E, co do nagłego wzrostu obr. u mnie winny był tekiego stanu siłownik trójpołozeniowy


:-k ...

ercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 21:47
Lokalizacja: ełk
Kontakt:

Post autor: ercik » ndz gru 17, 2006 13:53

witam a ile kosztuje taki siłomierz 3 położeniowy bo u mnie to samo siedzi raz chodzi dobrze a raz szaleje z obrotami



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 14:03

ercik pisze:witam a ile kosztuje taki siłomierz 3 położeniowy bo u mnie to samo siedzi raz chodzi dobrze a raz szaleje z obrotami
w ASO pewnie majątek. Da się go znaleźć sprawnego w jakimś gaźniku starym na giełdzie czy szrocie. To że on nie działa jak należy nie oznacza jeszcze że jest uszkodzony. Bo jest sterowany dwoma zaworami elektryczymi. One mogą być uszkodzone lub wezyki do niego z tyłu gaźnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz gru 17, 2006 14:11

dorażnym wyjściem jest odłączenie wężyka (tego bliżej gaźnika) od siłownika i zaślepienie go (foto)


:-k ...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz gru 17, 2006 14:23

Witam. A napisz wogole jaki masz silniczek bo Panowie sie tu mecza z poradami a nie wiadomo co masz za gaznik. Co do problemow z nierowna praca po odpaleniu to winie przepustnice ssania ktora sie niedostatecznie otwiera (ta zlota na szczycie) sproboj zrobic tak: jak silnik wariuje na zimno to otworz ja palcem i zobacz jaka bedzie reakcja. Jak wariactwo ustapi to znaczy ze trzeba ja wyregulowac, jak nie to szukaj gdzie indziej. Co do wychodzenia na wysokie obroty to jest to norma przu odpaleniu na 2E2. Tyle ze sprecyzuj jakiej wielkosci sa to obroty i jak dlugo trwa "zylowanie". Byc moze bierzesz calkowicie normalny objaw za cos nienormalnego.



ercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 21:47
Lokalizacja: ełk
Kontakt:

Post autor: ercik » ndz gru 17, 2006 14:56

1.6 pn 2ee tak mi sie zdaje nie mogłem znalesc opisu gaznika w ktorym on jest dokładnie miejscu mozecie sprecyzowac jak odpale go to chodzi dobrze lecz czasami na zimnym szarpie nim a jak chciałem za obserwowac co jest przyczyna tych wariacji to chodził dobrze czekałem gdzies z poł godz i nic wiec wykonałem jazde testowa i tez było dobrze a juz na drugi dzien na skrzyzowaniu zgasł sobie puznij krecił na 2 tys jak załąpie to chodzi tak do puki go nie zgasze i nie uruchomie ponownie nie sztuka wymieniac wszystko po koleji tylko znalesc winowajce tego problemu



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz gru 17, 2006 15:39

No to ci powiem ze masz problem. Podstwa przy diagnozowaniu uszkodzen tego gaznika jest 100% sprawnosc wszystkich przewodow elektrycznych, uszczelek, przewodow gumowych itd... na poczatek wszystko bym dokladnie wyczyscil, wymienil wszystkie przewody podcisnieniowe i wszystkie ruchome czesci spsikal WD40... no i zresteowal komputer. No i wtedy sie okaze czy to byla jakas *#cenzura#* czy rzeczywiscie cos jest uszkodzone...



ercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 21:47
Lokalizacja: ełk
Kontakt:

Post autor: ercik » ndz gru 17, 2006 17:47

no z tymi przewodami to masz racje moze cos lubi nie łączyc a wczesniej miałem jeden problem przy cewce do sannia kabelek we wtyczce se nie łączył a mnie szlak trafiał bo nie mogłem odpalic raz palił raz nie diabeł tkwi w szczegołach dzieki



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz gru 17, 2006 19:15

a jak masz 2ee to zrób mu diagnoze testerem błyskowym.
pozdro.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 589 gości