[MK 3] Płyn chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piecia1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 13:40
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

[MK 3] Płyn chłodnicy

Post autor: piecia1985 » śr gru 13, 2006 19:35

ile wejdzie do całego układu płynu do chłodnicy bo chce zmienic???



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr gru 13, 2006 19:38

jak zlejesz wszystko to powinno być 6.3 litra



Awatar użytkownika
Witoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: śr cze 07, 2006 17:08
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Witoos » śr gru 13, 2006 19:46

Wymieniałem 3 dni temu. Weszło mi 5,5 LITRA



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr gru 13, 2006 19:53

widocznie zostało Ci troszke starego



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » śr gru 13, 2006 20:47

zazwyczaj zostaje w nagrzewnicy (trzebaby ją wydmuchać)


Obrazek Obrazek

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr gru 13, 2006 21:03

pojemność układu chłodzenia wynosi 6,3 litra



Awatar użytkownika
Cultstyle
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pt lip 07, 2006 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Cultstyle » czw gru 14, 2006 12:49

Producent podaje 6,3 L. Mi weszło tylko 5 L nie mam pojęcia dlaczego, a po zalaniu wiatrak włączał się z 5 razy a w środku dalej zimne leciało, pomogło ściskanie przewodów gumowych, bardzo pomocne przy odpowietrzaniu układu chłodzenia.
Dzisiaj zalewam jeszcze raz bo wymieniłem chłodnice na nową zobaczymy ile wejdzie. Obrazek


Był: Golf III, Oldschool'owa Corsa A przedlift i przez chwile Golf II na wąskim
Obecnie: Grand Espace
SPRZEDAM: SCHOWEK POD AIRBAG I HELLA SILVER MAGIC

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » czw gru 14, 2006 14:49

Przy spuszczaniu płynu trzeba pamiętać, żeby gałkę ogrzewania przekręcic na max, żeby z nagrzewnicy zleciał płyn.



Awatar użytkownika
Cultstyle
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pt lip 07, 2006 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Cultstyle » czw gru 14, 2006 23:07

Dziś zalałem, weszło ponad 6 litrów.


Był: Golf III, Oldschool'owa Corsa A przedlift i przez chwile Golf II na wąskim
Obecnie: Grand Espace
SPRZEDAM: SCHOWEK POD AIRBAG I HELLA SILVER MAGIC

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » pt gru 15, 2006 16:39

Panowie juz mam gofra od 3 lat ale to co sie teraz dzieje przerasta moje mozliwosci.
Nie moge odpowietrzyc ukladu chlodzenia!!!! Odpalilem go zaraz po zalaniu wszystko poszlo bez problemu ogrzewanie ustawione maks. Po wlaczeniu sie wentylatora zgasilem silnik poczekalem az ostygnie i odkrecilem korek. Lekkie cisnienie z niego uszlo wiec myslalem ze juz ok. Taki manewr zrobilem juz z 3 razy i dalej zimne powietrze leci co z tym robic ??? Jakies pomysly ?? Prawdpodopodbnie parownik mi tak bruzdzi. (instalacja 2 generacji)


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
Cultstyle
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pt lip 07, 2006 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Cultstyle » pt gru 15, 2006 18:19

aphex pisze:Panowie juz mam gofra od 3 lat ale to co sie teraz dzieje przerasta moje mozliwosci.
Nie moge odpowietrzyc ukladu chlodzenia!!!! Odpalilem go zaraz po zalaniu wszystko poszlo bez problemu ogrzewanie ustawione maks. Po wlaczeniu sie wentylatora zgasilem silnik poczekalem az ostygnie i odkrecilem korek. Lekkie cisnienie z niego uszlo wiec myslalem ze juz ok. Taki manewr zrobilem juz z 3 razy i dalej zimne powietrze leci co z tym robic ??? Jakies pomysly ?? Prawdpodopodbnie parownik mi tak bruzdzi. (instalacja 2 generacji)


Ja wczoraj odpowietrzałem około 40 minut bo panowie w warsztacie rozłożyli ręce i powiedzieli że nie da rady go odpowietrzyć, że coś nie tak, udowodniłem im że jednak da rade. Poprzednio też długo się odpowietrzał.
Po spuszczeniu płynu z układu chłodzenia, zalewasz ile wejdzie u mnie ok. 4,5L,
odpalasz i dolewasz w miarę możliwości, w pewnym momencie już więcej nie wchodzi, zakręcasz zbiorniczek i ściskasz rękoma wszystkie gumowe przewody aż zrobią się ciepłe, te od nagrzewnicy też, sprawdzasz płyn nie gasząc silnika, ewentualnie dolewasz, wiatrak będzie się włączał i wyłączał, i tak w kółko jak będą parzyły to przez rękawiczki, do momentu aż w środku zacznie lecieć letnie powietrze.
Gdy wejdzie ok. 5,5L podkręć obroty do ok. 2000 i tak trzymaj ok. 3-5 minut (przydał by się ktoś kto będzie to robił i przy okazji patrzył na temperaturę i kontrolkę płynu) wtedy pompa wody napędzana paskiem zaczyna szybciej pracować, wiatrak chłodnicy będzie się włączał i wyłączał ok. 15 razy nie przejmuj się tym to normalne. Ja straciłem cierpliwość i pojechałem, kontrolując temperaturę jechałem aż nie zapaliła się kontrolka płynu, wysiadłem nie gasząc silnika dolałem resztę płynu i jest OK. Pamietaj że wchodzi ok.6,3L


Był: Golf III, Oldschool'owa Corsa A przedlift i przez chwile Golf II na wąskim
Obecnie: Grand Espace
SPRZEDAM: SCHOWEK POD AIRBAG I HELLA SILVER MAGIC

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 15, 2006 19:43

Najczęściej problem z odpowietrzaniem powoduje niedrożny wężyk odpowietrzający. Czyli cienki wąż idący od zbiorniczka w okolice albo chłodnicy, albo króćća przy głowicy, albo do węża z wodą. Koniecznie najpierw trzeba upewnić się czy jest drożny i czy króćce na ktróry jest nałożony są drożne, ewentualnie je przetkać drutem ok. 2mm.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości