[MK2] Wycieraczki :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
social
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 11:33
Lokalizacja: Lublin

[MK2] Wycieraczki :/

Post autor: social » pn gru 11, 2006 17:36

Hej wszystkim sporo czasu mnie tu nie było. :D Mam problem z wycieraczkami w swoim mk2 chodzą strasznie wolno, co może być tego przyczną ? Czytałem że może to być przekaźnik pisało że 8 ale umnie 18 jest ciepły - a wedle tego co wyczytałem na forum odpowiedzialny jest on za klakson. Hmm ja już kompletnie się pogubiłem, pomocy.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 11, 2006 18:07

social, być może zatarte są osie wycueraczek.Rozbierz, pprzeczyść i nasmaruj.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn gru 11, 2006 18:24

do przesmarowania wszystkie ruchome cześci mech. i tuleje -- te na których sa zamontowane ramiona, warto jeszcze spr przekładnię slimakową od silnika


:-k ...

Awatar użytkownika
social
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 11:33
Lokalizacja: Lublin

Post autor: social » pn gru 11, 2006 22:29

Mechanizm czyściłem i potym zaczeły jakoś działać jak się go przygazuje, wczesniej praktycznie wogóle się nie ruszały. Silniczka nie rozbierałem jeszcze, czy przekaźnik 18 jest od przednich wycieraczek ? Czy jeżeli się nagrzewa to znak że jest do wymiany ?

Pozdrawiam,
S.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn gru 11, 2006 22:32

a wybijales ten bolec na ktorym jest wycieraczka montowana?



Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » wt gru 12, 2006 11:40

Na 100% masz zaśniedziałe i zabrudzone przeguby wycieraczek. Przerabiałem ten temat wielokrotnie. niestety mechanizm wycieraczek w Golfach też tak jest rozwiązany że brud dostaje sie tam czy tego chesz czy nie. A wiec wyciąg cały układ wyciraczek na zewnątrz i rozbiez przeguby. na forum znajdziesz gdzies intrukcje rozbierania mechanizmu. Potem wszytsko wyczyśc i nasmaruj.

Przerabiałem to 1/2 roku temu i wszytsko chdozi jak nalezy. Nie czekaj az silnik padnie z przeciązenia. MNie nastraszyło to ze jak kiedys jechałem i zaczął padac desz (nagle) właczyłem wycieraczke a ta doszła do poowy syzby i tyle. Na liczniku miałem z 90 km/h i nagle straciłem droge z pola widzenia. Cudem udało mi sie zjechac na pobocze i pzreczekac burze. Wcześniej też nie mołem sie za to zabrac bo mi sie nie chciało. u mnie było tak że wycieraczki na poczatku chodziły b.wolno a po jakimś czasie sie rozchodziły i wszytsko było ok. Aż do tego dnia. Potem zrobiłem to i obecnie wszytsko jest ok.


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » wt gru 12, 2006 17:11

social rozebrałeś mechanizm i wyczyściłeś, a przesmarowałeś jakąś pastą przewodzącą pola i styki przewodzące? Przesmaruj wszystkie pola przewodzące. Wyrególowałeś docisk końca ośki silnika na której jest ślimak napędzający zębatke mechanizmu wycieraczek? W mechanizmie napędzającym wycieraczki na przeciwko ośki silnika jest śróbka rególująca docisk. Sprawdz czy nie ma zbyt dużego luzu na niej. Pokręcając w prawo na maxa dociśnij i cofnij o około 1/8 obrotu.


VWpower Golf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości