Układ paliwowy

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Układ paliwowy

Post autor: luckash » ndz gru 10, 2006 12:41

Ile wynosi ciśnienie paliwa w RP?
Czy można zwiększyć jego wartość przez wpięcie regulatora ciśnienia paliwa?
Chce zwiększyć nieco dawkę paliwa..... chyba że są inne sposoby?
Może mi ktoś pomóc? :food:

pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » pn gru 11, 2006 00:23

CO I DA ZWIEKSZENIE PALIWA. TYLKO ZALEJE SIE MOTOR I KUPA.



Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » pn gru 11, 2006 09:45

A masz w tym RP elektryczną pompe czy mechaniczną?

jak elektrycznąto nic niekombinyj... a jak mechaniczną to załóż elektryczną - wtedy paliwo bedzie lepiej podawane bo niebedzie uzaleznione od obrotów silnika...

..regulatory ciesnienia? - aniby co to jest? takie małe gówienko z allegro?



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn gru 11, 2006 14:39

Cosar 33GT pisze:A masz w tym RP elektryczną pompe czy mechaniczną?

jak elektrycznąto nic niekombinyj... a jak mechaniczną to załóż elektryczną - wtedy paliwo bedzie lepiej podawane bo niebedzie uzaleznione od obrotów silnika...

..regulatory ciesnienia? - aniby co to jest? takie małe gówienko z allegro?
w RP jest elektronicznna pompa a nawet 2. regulator paliwa jest zintegrowany z wtryskiem razem i pracuje w zakresie 0.8 - 1.2 bar


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn gru 11, 2006 17:12

luckash pisze:Chce zwiększyć nieco dawkę paliwa..... chyba że są inne sposoby?
A po co , nie tędy droga do osiągów kolego, zaczynasz od złej strony , w ten sposób to tylko zwiększysz zuzycie paliwa i nic więcej. Daj sobie spokój z tym pomysłem.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » pn gru 11, 2006 18:33

Borys pisze: w RP jest elektronicznna pompa a nawet 2. regulator paliwa jest zintegrowany z wtryskiem razem i pracuje w zakresie 0.8 - 1.2 bar
dzięki
homsky pisze:A po co , nie tędy droga do osiągów kolego, zaczynasz od złej strony , w ten sposób to tylko zwiększysz zuzycie paliwa i nic więcej. Daj sobie spokój z tym pomysłem.
ja wiem :) że są inne rozwiązania podnoszenia mocy w tym silniku
ale pytałem z ciekawości i czy sie da :wink:



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn gru 11, 2006 18:43

luckash pisze:ale pytałem z ciekawości i czy sie da
Samo zwiekszenie cisnienia niewiele da , bo w stanie ustalonych warunków pracy silnika za własciwy skład odpowiada sonda która na bierzaco koryguje czas wtrysku, po podniesieniu cisnnienia zasilania dawka paliwa sie zwiększy , ale jednoczesnie na to zareaguje sonda która zmniejszy czas wtrysku aby zachowac własciwy skład spalin , także taka ingerencja zakłuci własciwa prace silnika niedogrzanego i zimnego ( zalewanie) kiedy jeszcze sonda nie pracuje i w sumie nie wiele dobrego tez przyniesie na rozgrzanym silniku gdy dawke koryguje juz sonda.
Sonda stara sie utrzymywac skład spalin na poziomie lambda=1,00 , najwyższa moc silnik osiaga przy lambda około 0,90 , ale żeby takie składy mieszanki uzyskiwac trzeba by było przeprogramować ECU.
Lepsze efekty daje zmiana faz rozrzadu , poprawa napełniania cylindrów oraz podniesienie stopnia sprężania, zwiekszanie dawki paliwa to kropka nad "i" do przeróbek mechanicznych.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości