[Mk2] Brakuje I, II i V ciężko wchodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarcinWLKP

[Mk2] Brakuje I, II i V ciężko wchodzi

Post autor: MarcinWLKP » sob gru 09, 2006 16:39

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i od razu zwracam się z problemem :hmm: Mianowicie nie mogę wrzucic I, II i czasami V. Jeszcze rano wszystko było w porządku, ale po przejechaniu jakiś 5 km zabrakło mi w/w biegów.... Czym to może być spowodowane i jak sobie z tym poradzić? Czy konieczna będzie wymiana skrzyni?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » sob gru 09, 2006 16:45

kolega ma cos podobnego w siroco i mowil mi ze to tylko sa ciegna od skrzyni do wymiany. Mowil ze mozna tona krotka mete naprawic przekrecajac ciegno od skrzyni w prawo i skrecajac wszystko razem ale nie dziala na zbyt dlugo.


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » sob gru 09, 2006 16:57

Może to głupie pytanie, ale "cięgno" to to samo co "wybierak" czyli ten drążek do zmiany przełożeń, który wychodzi ze skrzyni? :grin:

[ Dodano: 09 Gru 2006 19:28 ]
Problem sam się rozwiązał - łącznik był niedokręcony i się zsunął :)



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob gru 09, 2006 21:36

MarcinWLKP pisze:Może to głupie pytanie, ale "cięgno" to to samo co "wybierak" czyli ten drążek do zmiany przełożeń, który wychodzi ze skrzyni
nie wybierak to np to http://allegro.pl/item146543193_wybiera ... assat.html
http://allegro.pl/item146941696_mercede ... iegow.html

a ciegno to te drazki co wchodza do skrzyni biegow.

pozdrawiam



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » ndz gru 10, 2006 13:04

Dzięki za wyjaśnienie, na pewno zapamiętam i na drugi raz będe wiedział :)



BORYS82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 07, 2006 16:23
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: BORYS82 » ndz gru 10, 2006 16:19

A ten problem pojwil sie nagle podczas jazdy?A wsteczny ci wchodzi czy tylko 3 i 4?
Bo ja tez mialem kiedys taki problem ze podczas jazdy stracilem wszystkie biegi oprocz 3
i 4 a przyczyna bylo to ze odpadl taki metalowy drażek z plastikowymi jablkami na koncach ktore sie po prostu wytarly.



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » wt gru 12, 2006 18:34

MarcinWLKP mówisz o łączniku pomiędzy wybierakiem w skrzyni a drążkiem dzwigi zmiany biegów. A czy sprzegło pracyje ci prawidłowo bez większych oporów przy wysprzęglaniu? Jeśli ciężko pracuje to sprawdz mocowanie pancerza linki przy grodzi oddzielającej komorę silnika od kabiny ( wejście linki na pedał sprzęgła), pancerz potrafi razem z linką wchodzić do środka podczas wysprzęglania. Jeśli sprzęgło pracuje prawidłowo to pozostają ci do sprawdzenia poduszki pod skrzynią i silnikiem.


VWpower Golf

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » wt gru 12, 2006 20:29

Borys82 i GENE dzięki, ale jak już napisałem
Problem sam się rozwiązał - łącznik był niedokręcony i się zsunął
także poradziłem sobie, a był luźny, ponieważ źle dokręciłem tą śrubę co wchodzi do niego od spodu przy okazji wymiany uszczelki. Także jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie, problem został rozwiazany i zamykam temat :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 362 gości