[MK4] Elektryka szyby kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pit_81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 14:53
Lokalizacja: Warszawa

[MK4] Elektryka szyby kierowcy

Post autor: pit_81 » pn wrz 11, 2006 19:19

Cześć! Posiadam Golfa IV 1,9 TDI 1999r. Ostatnio rozebrałem lewe drzwi kierowcy, zdjąłem silniczek żeby go przesmarować bo kipsko podnosiła się szyba, zdjąłem z niego moduł elektroniczny, z modułu wypiąłem kostkę. Po złożeniu wszystkiego okazało się że szyba w ogóle się nie podnosi ani nie opada. Sprawdziłem na krótko silniczek – jest sprawny. Moduł który jest wpięty w silniczek lekko pyka przy próbach otwierania i zamykania szyby, ale nie porusza silniczkiem. Sterowanie resztą szyb i centralnym zamkiem z panelu na drzwiach kierowcy działa prawidłowo.
W czym może być problem?
Z góry dziękuje za pomoc.

pzdr Pit _81
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 20:17 przez pit_81, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 06, 2006 19:14

Problem może tkwić w mechanizmie zabezpieczjącym szybe przed np. przytrzaśnięciem sobie palców. Mam tu na myśli taki mechaniz zabezpieczjący, który gdy poczuje opór przy zamykaniu lub otwieraniu blokuje mechanizm w celu przerwania dalszego otwierania lub zamykania szyby. Być może twoja szyba stawia mechanizmowi jakieś opory w czasie poruszania się w górę i w dół, więc mechaniz pyka cicho nie ruszajac szybą. U mnie dzieje się tak najczęściej zimą gdy szyba jest przymarznięta do uszczelki a próbuje ją otworzyć.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 06, 2006 20:50

Skoro słychać "pykanie" tzn. że prąd dochodzi jak należy na cewki przekaźników które sa w module. Ale z kolei widocznie przekaźniki nie włączają prądu na silnik. Może przekaźnik padł (nie wiem czy tam jest jeden podwójny czy dwa). Ale raczej nie dochodzi do nich plus lub masa. Więc albo któryś kabel przełamany w wiązce, albo wtyczki nie docisnąłeś jak należy, albo bezpiecznik, albo jakaś ścieżka na płytce modułu się uwaliła.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr gru 06, 2006 22:23

Ścieżka jak ścieżka lecz styki w przekaźniku padły lub niestety kabelki jak kolega radzi



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » śr gru 06, 2006 23:30

Witam
Ja sie podepne do tematu zeby nie zaczynac nowego, ale mam pytanko o kolor podswietlenia tego panelu ktory jest w drzwiach kierowcy, mam wszsytko podswietlone na czerwono tak jak chyba w kazdej czworce, ale ten panel od miedzy innymi elektrycznych drzwi i jakis blokad sa koloru zielonego. Zastanawia mnie to od kiedy mam golfa czy to tak ma byc czy poprostu ktos kiedys wymienial juz ten panel byc moze z innego modelu. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » sob gru 09, 2006 10:36

Mortek pisze:Witam
Ja sie podepne do tematu zeby nie zaczynac nowego, ale mam pytanko o kolor podswietlenia tego panelu ktory jest w drzwiach kierowcy, mam wszsytko podswietlone na czerwono tak jak chyba w kazdej czworce, ale ten panel od miedzy innymi elektrycznych drzwi i jakis blokad sa koloru zielonego. Zastanawia mnie to od kiedy mam golfa czy to tak ma byc czy poprostu ktos kiedys wymienial juz ten panel byc moze z innego modelu. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie

Skoda ma takie same elementy ale podświetlane na zielono. Prawdopobnie ktoś kupował części na Allegro lub na giełdzie i nie sprawdził podświetlenia


kiedyś MK IV

Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » sob gru 09, 2006 15:08

Dzieki Seru za odpowiedz, czyli ze oryginalnie ma byc podwietlenie koloru czerwonego???
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Nody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Nody » sob gru 09, 2006 22:27

Oryginalne podświetlenie w VW Golf IV ma kolor czerwony.
Zegary mają kolor niebieski. Wskazówki kolor czerwony.
Nie aktywne przyciski kolor czerwony a aktywne kolor żółty.

Pozdrawiam


Właściciel samochodu VW Golf IV 1.6 SR (AKL) Comfort - 98 rok.

Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » ndz gru 10, 2006 00:17

Dzieki wielkie za pomoc.
To tak sie jeszcze spytam czy jest jakas mozliwosc zmiany podswietlenia, czy mozna sie tam jakos dostac pod te przyciski i przelutowac diody, czy to jest na innej zasadzie podswietlone??
pozdrawiam
Marcin



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 572 gości