[MK3] Rownomierne i glosne tarcie po wymianie lozysk tylnich

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

[MK3] Rownomierne i glosne tarcie po wymianie lozysk tylnich

Post autor: kupszczelisty » pt gru 08, 2006 13:19

Jest taka sprawa że miałem uszkodzoną linke od ręcznego i szczenki cały czas tarły o bęben, zrobilismy to z kumplem przy okazji wymieniłem łozyska i spręzynki od szczeńk, przejechałem 50 kilometrów i zaczoł się szum jakby łozysko szumiało, więc rozebrałem i włożyłem stare, dalej szumiało, więc wybiłem pierścienie z bebna (te od łożysk) i wbiłem stare, dalej szumi, przy 80 km/h radia nie słysze, nie jest to szum równomierny, takjakby bęben ocierał w jednym punkcie tylko, jest to ta strona w której miałem problem z linką, nie wiem co robić, bębny mają malutki rancik więc nie wiem czy je wymieniać, jest to możliwe że od temperatury taki bęben się zwichrował?? Jakie jeszcze mogą być przyczyny?
MK3 1,9 TDI 94r ma ABS
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2006 13:24 przez kupszczelisty, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt gru 08, 2006 13:46

ja mialem na starych lozyskach to samo i po wymianie na nowe trzeba je odpowiednio przykrecic, lepiej za slabo je skrecic niz przesadzic bo sie szybko zajada.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pt gru 08, 2006 15:15

T.O.B.I., to ja wiem, już to 3 razy rozbierałem, ale jak ruszam bebnem to czuje że jest miejsce w którym coś trze, tylko o co bo ja tam nic startego nie widzialem :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 08, 2006 17:16

Prawdopodobnie szczęki coś nie tak założyłeś. Ważne tam jest między innymi w jakim stanie są regulatory, podkładki (takie w kształcie coś jak dzwoneczki) czy nie przerdzewiały, nawet dwie główne spręzyny na szczękach czy od dobrej strobny założone (od wenątrz). I klin oczywiście czy prawidłowo włożony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pt gru 08, 2006 19:04

Mówisz o takich kapselkach do których się wsadza ten pręcik i przekręca, ja kupiłem cały zestaw naprawczy i wymieniliśmy wszystko spreżyni i te kapselki itd, jutro to rozbieore jeszcze raz :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 474 gości