[MK2 JP] Jakie wymiary uszczelki na pompie wtryskowej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FYM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lut 19, 2005 11:43
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

[MK2 JP] Jakie wymiary uszczelki na pompie wtryskowej

Post autor: FYM » czw gru 07, 2006 17:49

panie i panowie zna ktoś wymiary uszczelki tej na ośce od gazu w pompie wtryskowej bosch w silniku 1.6 D - JP lekko cieknie mi ropka z tamtąd ...i nie wiem co kupic...a pan w sklepie mowi ze niema takich czesci --tak...minus mieszkania na zadÓpiÓ :) pomocy :D

[ Dodano: Nie Gru 10, 2006 20:42 ]
nikt nigdy nie wymieniał uszczelki na przepustnicy ???
Ostatnio zmieniony czw gru 07, 2006 18:20 przez FYM, łącznie zmieniany 1 raz.


www.eeltown.prv.pl

Sindbad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw sie 11, 2005 17:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Sindbad » pn gru 11, 2006 16:41

Mialem cos podobnego ale zamiast mymieniac uszczelke (nie moglem jej dostac (plaska nie jest to simering)) Postanowilem wytoczyc fazke ne tym dekielku, jest to odlew dlatego najpierw nalezy wyrownac wytacjacy "trzpien" a dopiero potem wytoczyc po drugiej stronie wybrzuszenie w miejscu uszczelki.



szymo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:37
Lokalizacja: Świerkol

Post autor: szymo1 » wt gru 12, 2006 15:06

Wymieniałem ta uszczelkę u siebie - to wzyczajny oring koszt ok 50gr. wymontuj stary i dopasuj w sklepie. Jakby co to wieczorem sprawdze wymiary tego oringa bo kupiłem więcej.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt gru 12, 2006 20:19

FYM pisze:nikt nigdy nie wymieniał uszczelki na przepustnicy ???
ja wymieniałem ze trzy razy
Zrobisz to bez problemu w 15 minut. Sprawdź tylko jeszcze stan tuleji w której jest ta przepustnica bo możesz mieć mocno zużytą i wymiana samego oringa nic nieda.
Oring w serwisie to dość wysoki koszt ale z powodzeniem możesz dać zwykły oring( ja kupiłem kilka rozmiarów więc nie pamiętam który to. Przy zdejmowaniu pokrywy pompy pamiętaj, że pompa z przyśpieszaczem obrotów ma pod pokrywą sprężynkę od tego mechanizmu i aby nie kombinować wypychaj delikatnie przepustnicę przy ściąganiu pokrywy


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości