[MK2] Problem z czescia pompy spryskiwacza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

[MK2] Problem z czescia pompy spryskiwacza

Post autor: Gutekspc » śr gru 06, 2006 18:30

Witam. Problemem jest element chyba pompy od spryskiwaczy (chyba, bo nie jestem pewien, mechanik go wyjął i powiedział, że trzeba takie coś kupić, ponieważ ten jest pęknięty). Wygląda to tak:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Problem polega na tym, że kompletnie nie mam pojęcia, gdzie takie coś dostać (poza pójściem do VW, ale tam kosztuje ok 50 zł taka część). Czy muszę kupować całą pompę? Czy można gdzieś dostać sam taki element? Prawdopodobnie przez brak tego powiedzmy elementu nie działa mi spryskiwacz na tylną szybę, a w zimie to przydatna rzecz.. Help?
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 20:22 przez Gutekspc, łącznie zmieniany 1 raz.


Everyone dies. Not everyone lives.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr gru 06, 2006 18:45

Gutekspc, dziwnie to dość wygląda. A pompka spryskiwaczy nie musi kosztować 50zeta. ASO to ostatni sklep do którego idziesz. Zajrzyj na giełdę forum, i za połowę tej ceny kupisz pewnie pompkę razem ze zbiorniczkiem.

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 17:49 ]
http://www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm

W tym sklepie kosztuje 18zeta, w motoryzacyjnym też za tyle widziałem



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr gru 06, 2006 22:54

Racja, niepotrzebnie zakładałem temat. Kupię całą pompę nową, z tym sobie poradzę. :)


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 06, 2006 23:03

kurcze mi to wyglada na zawór zwrotny na układach podcisnieniowych w gaznikach o np taki:: Obrazek -- to raczej nie ma nic wspólnego z spryskiwaczem


:-k ...

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » czw gru 07, 2006 02:01

misiek10111 pisze:kurcze mi to wyglada na zawór zwrotny na układach podcisnieniowych w gaznikach o np taki:: [url=http://img516.imageshack.us/img516/2296 ... tnyfk0.jpg]Obrazek[/URL] -- to raczej nie ma nic wspólnego z spryskiwaczem


zgadzam się, ta częsć to raczej ze spryskiwaczem nie ma nic wspólnego, pompka spryskiwaczy montowana jest raczej przy samym zbiorniku na płyn i inaczej wygląda, często ma dwa wyjścia na przód i tył.

Pozdro


Oo===w===oO

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 07, 2006 03:09

misiek10111, zobacz jakią pompkę można kupić w sklepie z liku który podałem. Ona ma coś takiego. Dość dziwna jest (mam inną), ale jest.



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt gru 08, 2006 14:15

misiek10111 pisze:kurcze mi to wyglada na zawór zwrotny na układach podcisnieniowych w gaznikach
W tym momencie zadałeś mi klina. A gdzie u Ciebie ten zawór się znajduje? Sprawdzę to, bo jeśli to to, to 3ba wymienić. Cholera, jak mi się napisało.. :) Na co on wpływa? Albo ma wpływać?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt gru 08, 2006 22:53

Gutekspc pisze: A gdzie u Ciebie ten zawór się znajduje?
u mnie sie on znajdował za trójnikiem z serwa do kolektora ssącego (tam nastepuje podciśnienie), ale na ukł. jest conajmniej dwa zawory zwrotne


:-k ...

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » pt gru 08, 2006 23:00

zawsze możesz wpisać oznaczenie z tego w google i zobaczyć co wyjdzie


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pt gru 08, 2006 23:06

taki zaworek jak na foto na pewno jest w gaźnikowcach z pierburgiem-wiem bo mam taki na półce i wg mnie nie mam on nic wspólnego ze spryskiwaczem


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt gru 08, 2006 23:08

krzysio pisze:zawsze możesz wpisać oznaczenie z tego w google i zobaczyć co wyjdzie
179538 tematy -- :wink: niestety to nie tak działa -- google jest dobre ale nie do tych rzeczy


:-k ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 08, 2006 23:40

Gutekspc pisze:Na co on wpływa? Albo ma wpływać?
dzięki niemu utrzymuje sie po zgaszeniu silnika podciśnienie w zielonej bańce koło podszybia po stronie pasażera. Potem przy zapalaniu szybciej zadziała urządzenie pull down (natychmiast ustawi przepustnice rozruchową gaźnika w odpowiedniej do startu pozycji). Mozna się obyć bez tego, niezauważalnie dłużej pokręcić rozrusznikiem, tylko węzyki od tego połączyć ze sobą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pt gru 08, 2006 23:57

haha co to za fachowiec ? pompa od spryskiwaczy :D zmien mechanika bo jak zlapiesz kapcia to kaze ci wymienic przednia szybe :D
i jak bedziesz mial ten zawor zwrotny to pamietaj ze nie mozna go zalozyc jak kolwiek
musi byc biala polowa do krocca na kolektorze
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

greg

Post autor: greg » sob gru 09, 2006 01:24

Gutekspc, nie kupuj pompki sprskiwacza - wg numeru na tym zaworku - jest to zawór zwrotny montowany na wężyku pociśnienia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości