[MK3] Pb 98 - czy warto tankowac?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » wt gru 05, 2006 06:57

Dołączam sie do temtu i chce podzielić sie swoją opinia na ten temat. Przede wszystkim niestety jakość paliwa zalezy od stacji i niestety i tych markowych. Ostatnio duzo jeżdzę po polsce i wiem jak jest. Mam swoje sprawdzone stacje. CO do różnic a wiec tak mam mk3 1.8 AAM slabiutki jest ten silniczek, wiec testowalem rozne benzynki początkowo zanim założyłem gaz a bylo to dość dawno jezdzilem na 95 ze wzgledów na ekonomie. Zatankowałem ze dwa razy v-power racing i powiem ze byłem w szoku. Osiągi o wiele lepsze (tzn odczuwalne) dodtakowo praca silnika super. Jednak cena wysoka sprobowalem 98 orlenowskiej (tankując na jednej stacji po trasie w promcji co weekendowej podczas wakacji) i juz bylo gorzej ale zawsze lepiej niz na nieszczesnym gazie. Trudno mi tu ooceniac spalanie ze wzgledu na gaz. Ostatnio zatankowalem 95 vpowera i powiem szczerze ze kiepsko to wyglada naprawde niewielka róznica niz na gazie, aż boje sie pomysleć jakbym zalal zwyklej 95. Mam problem z gazem wiec zaczynam jezdzic na PB i zobacze roznice spalania ale tankuje na PB ultimate'a.
Co do róznic podam przyklad z walsnego doświadczenia ale innym autkiem. Robiłem eksperyment na fordzie mondeo 1.8 na tej samej trasie w jedna strone przy glebokiej rezerwie zatankowalem vpower racing za 100 zl. Po dotarciu do celu okazalo sie ze mam jeszcze paliwko ktore wyjezdzilem na miejscu. W na droge powrotna zatankowałem na neste 98 tez za 100 ( awiec wiecej litrazowo bo nizasza cena) okazalo sie ze musze dotakowac bo nie dojade. W obie strony jechalem o tych samych porach nocnych a wiec bez korków. Kolejny eksperyment przeprowadziłem niedawno na sluzbowej corsie 1.2 Zatankowalem na pb Ultimaeta i ku mojemu zdziwieniu przejachalem 70 km wiecej do zapalenia sie rezerwy. W drodze powrotenej zatankowalem verve i niestety róznicy nie było miedzy tym co spalalo autko na zwykłej 95. Teraz zaczalem jezdzic tylko na 98 i pod koniec miesiaca podam róznice w spalaniu( autko rozliczam co miesiecznie z paliwa i spalania)Osiagi sa odczywalnie lepsze jesli chodzi o corse( przyspieszenie i v maks).


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » wt gru 05, 2006 09:58

pszczyna pisze:A w sklepie kupójesz wódkę 36% czy 40% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czarną luksusową 50% :helm:


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości