[Mk3] Problem ze swiatlem w kabinie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

[Mk3] Problem ze swiatlem w kabinie

Post autor: grax » sob gru 02, 2006 12:09

Mam problemik. Mam Mk3 3dz.. jak zamkne dzwi switlo na gorze powinno gasnac (oczywiscie jest tak ustawione) , ale nie gasne tylko nadal swieci... Co to moze byc za przyczyna...kable od czujnikow w dzwiach ida ok...

Bo zakladam alarm i musze jeden kabel podlaczyc do kabla wlasnie z dzwi gdzie - pojawia sie po zamknieciu wszystkich dzwi...

wiecie jaka moze byc przyczyna oprocz zwarcia w czujniku...ten czujnik jakis bezpieccznik obsluguje ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 12:27

Piszesz że kable od włączników drzwiowych sa ok, ale czy same włączniki sprawdziłeś?
Poza tym one działają tak, że podają masę na żarówkę w momencie otwarcia drzwi a nie po zamknięciu (wtedy są rozłączane)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » sob gru 02, 2006 12:33

ja tez stawiam na krancowke (wylaczniki drzwiowe) sprawdz je... moze cos nie stykaja z masa...



grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: grax » sob gru 02, 2006 12:35

ALe co mam wyciegnac ten wylacznik i w nim sprawdzic kabel?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 12:41

grax pisze:ALe co mam wyciegnac ten wylacznik i w nim sprawdzic kabel?
wyciąg każdy i sprawdź czy któryś nie ma jakoś dziwnie zblkowanych styków. (tzn czy nie przewodzi prądu w pozycji naciśnięcia, bo nie powinien). Pamiętaj że ten od kierowcy ma trzy styki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: grax » sob gru 02, 2006 12:52

Paweł Marek pisze:
grax pisze:ALe co mam wyciegnac ten wylacznik i w nim sprawdzic kabel?
wyciąg każdy i sprawdź czy któryś nie ma jakoś dziwnie zblkowanych styków. (tzn czy nie przewodzi prądu w pozycji naciśnięcia, bo nie powinien). Pamiętaj że ten od kierowcy ma trzy styki.
a wlasnie pytanko, dlaczego ma trzy? bo jak chce podlaczyc alarm tam to mam dwa... hmm



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 13:05

Ten trzeci dodatkowy jest powiązany z funkcją komfort, czyli z elektryką szyb, dachu oraz fabrycznego alarmu jeśli masz coś z tych rzeczy, a jeśli nie masz to jest niewykorzystany, ale jest.

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 12:07 pm ]
grax pisze:bo jak chce podlaczyc alarm tam to mam dwa... hmm
do brązowo-białego wszystko jedno w których drzwiach

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 12:09 pm ]
Kurcze napisałem o trzech stykach, ale wylaeciało mi z głowy czy czasem nie są tam dwa styki ale do jednego ida dwa kable


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: grax » sob gru 02, 2006 13:10

Paweł Marek pisze:Ten trzeci dodatkowy jest powiązany z funkcją komfort, czyli z elektryką szyb, dachu oraz fabrycznego alarmu jeśli masz coś z tych rzeczy, a jeśli nie masz to jest niewykorzystany, ale jest.

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 12:07 pm ]
grax pisze:bo jak chce podlaczyc alarm tam to mam dwa... hmm
do brązowo-białego wszystko jedno w których drzwiach

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 12:09 pm ]
Kurcze napisałem o trzech stykach, ale wylaeciało mi z głowy czy czasem nie są tam dwa styki ale do jednego ida dwa kable
a jeszcze jedno aby lzej te kable od alarmu do bezpiecznikow z tyl podlaczyc co preferujesz zrobic? wyciagnac ta cala kostke bezpiecznikow ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 13:25

Tak uważam, chociaż na siłe można by się bez tego obejść, ale ciężko sie dostać. Zresztą i tak trzeba ciągnąć kable pod maskę do syreny i do wyłączika klapy, a otwory sa za skrzynką i ciężko się tam dopchać bez wyjęcia skrzynki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: grax » sob gru 02, 2006 14:12

Paweł Marek pisze:Tak uważam, chociaż na siłe można by się bez tego obejść, ale ciężko sie dostać. Zresztą i tak trzeba ciągnąć kable pod maskę do syreny i do wyłączika klapy, a otwory sa za skrzynką i ciężko się tam dopchać bez wyjęcia skrzynki.
\



Ok wykrylem co bylo powodem swiatla tego...poprostu wtyczka od czujnokow tam z tyl bezpiecznikow byla luzna i sie odlaczyla....i teraz gdzie sie podlacza wtyczke do czujnikow swiatla w kabinie tam z tyl bezp...w ktorym miejscu?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 14:27

masz tam dwa rzędy wtyczek, każda jest inna więc sie nie pomylisz. Swoją drogą wtyczki mają z boku takie wsuwane zabezpieczenie, za licho nie powiny wypaść. Więc przy okazji monażu alarmu i tak ją musisz wyciągnąć i to sprawdzić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grax
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: śr mar 02, 2005 18:15
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: grax » sob gru 02, 2006 14:54

Paweł Marek pisze:masz tam dwa rzędy wtyczek, każda jest inna więc sie nie pomylisz. Swoją drogą wtyczki mają z boku takie wsuwane zabezpieczenie, za licho nie powiny wypaść. Więc przy okazji monażu alarmu i tak ją musisz wyciągnąć i to sprawdzić.
To ta wtyczka...

Obrazek


ale jeszcze znalazlem takie odlaczone


Obrazek

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 13:55 ]
Ta pierwsza tam ma kable Bialo-brazowy , zielono-czarny itd...

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 15:29 ]
tam jest jedno miejsce na wtyczke ta czarna...i kawalek ona wchodzi ale jak dotknie tych bolcow to nie moge jej dalej wepchnac....nie wiem dl;aczego..tam nic przeciez nie blokuje...

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 15:44 ]
Probuje ta wtyczke (czarma w tyl tam) do konca wcisnac w te bolce nie nie moge za cholere...


Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości