[MK3] Parujace szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

[MK3] Parujace szyby

Post autor: jozekrjrj » czw lis 30, 2006 22:15

witam

jestem posiadaczem gofra od niedawna

i strasznie denerwuja mnie parujace szyby posiadam wersie 3d

szyby paruja nawet gdy jest piekarnik w samochodzie szczegulnie boczne i tylna

myslałem ze paruja bo sa brudne ale dzis myłem je 4razy i to samo
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 11:13 przez jozekrjrj, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dc35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 11, 2006 20:13
Lokalizacja: OSTROVIA
Kontakt:

Post autor: dc35 » czw lis 30, 2006 22:20

parują i będą parować... mam to samo i nie pomagają nawet żadne preparaty w sprayu! prawdopodobnie jest to wina róznicy temperatur miedzy przodem a tyłem auta.Z przodu chodzi ogrzewanie a im bliżej tyłu tym chłodniej.Mieszanka ciepłrgo i zimnego powietrza powoduje pare.Niestety trzeba sie do tego przyzwyczaić :([/i]



Glizda

Post autor: Glizda » czw lis 30, 2006 22:22

Prawdopodobnie masz już zasyfiony filtr przeciwpyłkowy kabiny. Musisz go wymienić na nowy. Jeżeli masz klimę to niech do glowy Ci nie przychodzi aby go wyrzucić i jezdzić bez flitra.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw lis 30, 2006 22:30

U mnie paruje tylko wtedy gdy wsiadam w deszczu. Wymien filtr kabinowy i odkurz porzadnie wnetrze auta + wywal niepotrzebne smieci z bagaznika a na pewno pomoze.


Pozdrawiam
dzikgtc

bumelant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 12:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bumelant » czw lis 30, 2006 23:16

Sprawdż jeszcze czy nie masz przecieku w samochodzie(mokra podłoga).Ja od kiedy uszczelniłem i osuszyłem podłogę, nie mam juz problemów z parującymi szybami.



Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » pt gru 01, 2006 00:34

mi paruja tylko tylne boczne. tylna po prostu podgrzewam a przednie to nawiew :D ciągle go przestawiam



Awatar użytkownika
kosmot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kosmot » pt gru 01, 2006 00:42

to jest pikuś bo jak zaparują to i odparują najgorsze jest to że moją golfiną jeżdzi jeszcze kobita i co jak zaparuja szyby to łapką sobie wyciera :panna: następnego dnia jak znowu paruja to tylko smugi są normalnie załamka :kac:


1.montaż wspomagania - wykonane
2.wymiana lamp przód na cleary - wykonane
3.wymiana atrapy bez znaczka - wykonane
4.wymiana lamp tył na cleary - wykonane
5.szeroki zderzak przód - wykonane
6.centralny zamek - wykonane
7.zegary z obrotomierzem - :(
8. przyciemniane szyby - :(
9.alufelgi - :(

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt gru 01, 2006 00:57

o jest pikuś bo jak zaparują to i odparują najgorsze jest to że moją golfiną jeżdzi jeszcze kobita i co jak zaparuja szyby to łapką sobie wyciera :panna: następnego dnia jak znowu paruja to tylko smugi są normalnie załamka :kac:
__
Właśnie mam tak samo , ciągle jakieś palury odbite i mazy ](*,)
A szyby jeszcze mogą parować z przyczyny nieszczelnej nagrzewnicy.
Jak podieżdzacie pod dom to przed wyjściem z autka przewitrzcie wnętrze np uchylając okno. Różnica temperatur będzie inna i szyby mniej zaparują. :wink:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » pt gru 01, 2006 09:14

a gdzie jest ten filtr kabiny

nie mam klimy


paruja mi nawet przednie boczne



jak wracałem nim po trasie w deszcz to nie parowało , załatwiałem rejestracje UC,US i takie tam postał no z 1.5 tyg i takie cuda z tym parowaniem


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

acti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 13, 2006 16:46
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: acti » pt gru 01, 2006 10:41

Filtr kabinowy znajduje się w poszybiu (ten czarny plastik pod szybą), a dokładnie po lewej stronie (od strony pasażera). Aby wymienić ten filtr wystarczy wyciągnąć trzy plastkowe zaślepki i zdjąc osłonę podszybia (osłona jest dzielona więc wystarczy zdjąć tylko tą część). Trzeba uważać żeby nie uszkodzić plastikowych zaślepek, bo są dosyć delikatne. Po zdjęciu osłony widoczny jest filtr, który należy wyjąć (razem z plastikową ramką). Nowy filtr osadzić na ramce i zamontowac w miejsce starego. :bigok:

Mi też non-stop parowały szyby ale po wymianie filtra jest OK. Aha, dodam że przy okazji wymiany wywaliłem chyba worek suchych liści z podszybia które blokowały przepływ powietrza. :)



r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » pt gru 01, 2006 13:56

dokladnie filtr kabinowy znajduje sie na podszybiu , mój ojciec ma vento miał wymieniany filtr u niego o wiele lepiej (dmucha ) , wiec sie zabralem za niego bo cos osłabło przewietrzanie (zrobilem swoim golfem 70 tys km) i narazie potraktowałem moj filtr odkurzaczem (trzeba ostroznie podchodzić do tego zeby go nie uszkodzić ) i sporą część syfu udalo mi sie usunąć , oczywiscie znaczna poprawa !!! wiec polecam !!! wiadomo ze lepiej wymienic na nowy ! ale ja nie mam klimy . aha przy odkrecaniu podszybia uwazaj na te sróbki plastikowe zeby sobie nie uszkodzić gwintu <filtr znajduje sie od strony pasażera )


VAG

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt gru 01, 2006 14:20

Na noc gazety na podłogę, siedzenia itp. Wyglada to jak kiosk RUCHU :rotfl: , ale pomaga



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » pt gru 01, 2006 22:50

Glizda pisze:eżeli masz klimę to niech do glowy Ci nie przychodzi aby go wyrzucić i jezdzić bez flitra.
No ja właśnie mam klimę ale filtra fabrycznie nie ma... Ale w golfie szwagra po wymianie tego filtra problem przestał istnieć.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 568 gości