[MK3] Grzeje sie tarcza hamulcowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
elprzemo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt lut 21, 2006 11:40
Lokalizacja: opolskie

[MK3] Grzeje sie tarcza hamulcowa

Post autor: elprzemo1 » śr lis 29, 2006 20:03

Grzeje sie prawa, przednia tarczahamulcowa a w zasadzie to wrze, możne by na niej spokojnie jajka smażyć jaki może być powód(3 tyg. temu wymieniłem tarcze + klocki) "

1 Tłoczki sprawdzone wszystko OK nic nie jest zapieczone
2 Próbowaliśmy wyregulować pompe hamulcowa przy serwo ale okazało sie ze w tym modelu żadnej regulacji nie ma.
3 ????padła myśl aby wymienić prawy przewód hamulcowy, może sie rozwarstwił i sam daje za duże ciśnienie przez to???
4...........no właśnie co jeśli przewód nie pomoże

Czy ktoś sie z tym już zetknął. Prosze o POMOC bo nie wiem co już myśleć??!!



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lis 29, 2006 20:08

U siebie miałem to samo tłoczki nie zapieczone a prawa felga gorąca. Wziełem zdemontowałem zacisk, wyciągnełęm dolna i gurną śrubę zacisku, w środku są tuleje palstikowe na których chodzi zacisk, wymieniłem je i od środka nasmarowałem białym smarem i tak samo śruby prowadzace i podczyściłem szczotka drucianą miejsce gdzie przylega do zacisku klocek swoja metalową strona na górze i dole- czyli wyczysciłem zacisk i jak ręką odjął :bigok: a u szwagra kiedyś koło nie trzymało ale sie grzało i okazało sie ze było łozysko, ale najpierw sprawdz zacisk.



Awatar użytkownika
elprzemo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt lut 21, 2006 11:40
Lokalizacja: opolskie

Post autor: elprzemo1 » sob gru 02, 2006 11:46

Byłem dziś na innym warsztacie i rozebrali mi i przeczyścili cały zacisk bo w ogóle nie odbijał teraz koło swobodnie sie kreci. Jednak po powrocie do domu (jazda miastem około 10 Km) tarcza jest dalej gorąca ( dodam że lewa nie) zadzwoniłem do nich raz jeszcze i mechanik powiedział że moż klocki i tarcze są już po prostu spalone straciły swoje właściowści i teraz sie grzeje, CZY TO MOŻLIWE
Kurcze nie wiem co już robić??!!



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob gru 02, 2006 12:03

Sprawdz czy lewe koło po podniesieniu tak samo sie kreci jak prawe. Przejedz sie zimnymi hamulcami z 3km nie hamujac nic wrzuc na luz az prawie sie zatrzyma pomagajac recznym wysiadz i wtedy sprawdz. Moze prawy zacisk szybciej łapie , ja tez mam prawy lekko cieplejszy niz lewy jak hamuje ale biora równo.



Awatar użytkownika
elprzemo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt lut 21, 2006 11:40
Lokalizacja: opolskie

Post autor: elprzemo1 » sob gru 02, 2006 13:06

Tak też spróbuje
Ale wracam do pytania czy możliwe żeby klocki i tarcze sie "spaliły"
Jakie mogą byc efekty uboczne tego że grzeje sie tarcza??

[ Dodano: 02 Gru 2006 19:17 ]
No więc zrobiłem ten test. Przejechałem sie kawałek bez hamowania i prawa tarcza była ciepła a lewa zimna. Co jest grane??



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pt sty 18, 2008 16:22

jak ci sie tarcza grzeje a klocki nie ocierają to na bank łożysko do zmiany.
ale wrcajac do tarcz. dzis chyba spalilem tylna bo mi reczny nie odbił. czy taka tarcza się juz do niczego nie nadaje? czy jak sie mocno zgrzała ( także się oparzyłem jak dotknąłem i sie ładnie dymiło:) to mogłem uszkodzić łożysko?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości