[MK3] Drgania kierownicy przy wolnej jezdzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patmad20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 28, 2006 00:16
Lokalizacja: lubin

[MK3] Drgania kierownicy przy wolnej jezdzie

Post autor: patmad20 » wt lis 28, 2006 12:45

podczas wolnej jazdy moim golfem 3 kierownica wpada w drgania,rusza sie leciutko w lewo i w prawo,czym to jest spowodowane bo juz jestem bezsilny a taka jazda to nie jazda,sprawdzilem juz wszystko.mam nowe opony,w zawieszeniu nic niestuka,wszystko na sztywno,nowe amorki,klocki i tarcze wymienione,dajcie na to jakas rade
Ostatnio zmieniony wt lis 28, 2006 15:38 przez patmad20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lis 28, 2006 13:26

Spróbuj to wyważyć, a jak to nic nie da to winne są opony. Podaj jeszcze jakie to opony i jaki rozmiar. Może masz pokrzywione felgi.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » wt lis 28, 2006 13:58

TAZ pisze:to winne są opony.
Dokłanie. Kolega w MKII miał identyczny przypadek. Okazało się, że w jednej oponie zrobił się bombel, a oponki nowiuśkie.



rickim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rickim » wt lis 28, 2006 14:38

Tak jak piszą koledzy, jest to wina wyważenia kół, często tak mam zwłaszcza po dłuższym czasie od zmiany opon (sezonowo z zimówek na letnie i odwrotnie) opony raczej bym wykluczył prędzej ciężarek od wyważania z którejś felgi odpadł lub gdzieś się wgniotła.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt lis 28, 2006 14:47

kristo pisze:Okazało się, że w jednej oponie zrobił się bombel
To samo miałem w Audi. Szkoda, ale guma do wymiany. Kumpel miał to w Kadett'cie.
Szczególni typowy przypadek dla bieżnikowanych kondonów, dlatego lepiej kupic porządną używkę niż nalewajkę.
Gdyby opona była niewyważona, do drgała by kierownica ale przy większych prędkościach, bądź w pewnym zakresie prędkości. Ja stawiam na bąbelek po sforsowaniu jakiejś dziury.
Przypomnij sobie, gdzie w nią wjechałeś, jedź tam jeszcze raz, stań na poboczu, wezwij policję i oponę wymieni zarządca drogi gratis :grin:
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości