[MK2] Problem z pompą paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

[MK2] Problem z pompą paliwa

Post autor: vw82 » pn lis 27, 2006 12:28

Witam!Mam problem z samochodem,otóż po odpaleniu silnik pracuje do momentu kiedy jest na ssaniu,w momencie kiedy ssanie sie wyłącza silnik gaśnie!Gdy próbuje go uruchomić pompa nie działa(nie słychać jej wogóle),muszę odczekać jakieś 15-20 min. dopiero wtedy odpala,chwile popracuje i znowu gaśnie...co to może być?Pompa chyba nie jest całkowicie spalona bo wogóle by nie odpalał?Jest to silnik 1,3 na wtrysku 92 rok
Ostatnio zmieniony pn lis 27, 2006 16:51 przez vw82, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn lis 27, 2006 12:44

Witam. Daj w temacie "MK2"



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 27, 2006 17:18

Jeśli nie masz nic kombinowane w aucie to masz dwie pompy, jedną w zbiorniku paliwa a drugą pod podłogą. I stawiam na to że jedna z nich padła a druga działa. Ew. filtr paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » wt lis 28, 2006 09:43

Paweł Marek pisze:Jeśli nie masz nic kombinowane w aucie to masz dwie pompy, jedną w zbiorniku paliwa a drugą pod podłogą. I stawiam na to że jedna z nich padła a druga działa. Ew. filtr paliwa.
Tylko pytanie która?jak przekręcam kluczyk to słychać najpierw pompe i wydaje mi się,że to ta pod podłogą(moge sie mylić)natomiast jak zgaśnie,i chce go odpalić nic nie słychać...zaskakuje dopiero po ok 15-20min.tak to wygląda jakby musiał"odpocząć"...a z filtrem powinno byc wszystko ok,przejechałem na nim ok 8 tys.km.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 28, 2006 18:04

Obie zasilane sa równocześnie. Może sprawdź przekaźnik pomp. Albo zrób jeszcze jeden test. Podłącz do nich prąd na krótko, przewodami pociągniętym od aku (daj jakiś bezpiecznik dla pewności i zobaczysz czy problem zniknie. Jeśli zniknie to winien jest przekaźnik lub kable od sterownika do przekaźnika lub od przekaźnika do pomp. Ostatecznie sam sterownik może nie puszczać sygnału do włączenia pomp. Pompy powinny się włączyć na chwilkę jak przekręcisz zapłon, a potem ponownie jak silnik zapali i wtedy pracują już non stop.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kolodziejgsm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 18:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kolodziejgsm » wt lis 28, 2006 20:19

Też tak miałem...
Wymieniłem przekaźnik i jest OK :bigok:



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » czw lis 30, 2006 16:41

kolodziejgsm pisze:Też tak miałem...
Wymieniłem przekaźnik i jest OK :bigok:
Sprawdziłem przekaźnik i wszystko ok!Okazało sie,że to nie pompa!!!Byłem dziś w warsztacie i mechanik poradził mi najpierw wymienić świece,przewody+filtr paliwa!Przewody(mają przebicia) i świece(czarne jak smoła) rzeczywiście nie są w dobrym stanie i wymagają wymiany,teraz były te mgły i powiedział,że zamokły przewody!Na tym filtrze paliwa przejechałem jakieś 8-10 tys.km...natomiast zabrakło mi paliwa ostatnio i mógł zassać ten syf ze zbiornika i możliwe,ze przez to też przerywał!Palec i kopułka zostały przeczyszczone,przewody paliwa przejrzane,tak więc musze wymienić te rzeczy i powinno byc ok!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości