Silnik Krokowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomisk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 01:17
Lokalizacja: CGD

Post autor: tomisk » sob mar 05, 2005 17:04

mam podobny problem z obrotami w mk III silnik 1.8 ADZ i przed wizytą u mechanika chciałem wyczyścić silnik krokowy tylko powiedzcie mi gdzie on sie dokładnie znajduje.


Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » sob mar 05, 2005 19:02

Dla wszystkich zainteresowanych:
mechanik ma swoja siedzibe w Namyslowie kolo Rawicza.zaklad znajduje sie przy glownej drodze.Namyslow jest polaczony z Rawiczem,te dwie miejscowosci dziela tylko znaki:)
Za diagnostyke autka skasowal mnie tylko 50zl.Podlaczal mojego passka do trzech komputerow.czulem sie jakbym go na ostry dyzur odstawil:):):)
.pozniej napisze jeszcze dokladniejsze namiary.Podam nr tel i Nazwisko tego Goscia oraz dokladny adres,tylko musze zejsc do garazu po wizytowke, bo zostawilem w schowku w aucie.


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » ndz mar 06, 2005 02:50

a wiec silniczek: wewnatrz zawiera w sobie maly silniczek elektryczny, ktory napedza poprzez slimacznice kolo zebate, ono obracajac sie wusywa lub wsuwa trzpien ktory steruje przepustnica. Jak zimny to wysuwa i otwiera, jak cieplej to sie chowa i obroty ustawia zgodnie z kompem i czujnikem temp. na okolo 1000. Tak dziala. Pozatym wewnatrz miesci sie jeszcze taki wystajacy trzpien i na nim sa blaszki miedziane czesto sie wycieraja poprzez dotyk drugich. Niestety zamocowane to jest tak ze trzeba bardzo delikatnie sie obchodzic podczas rozbierania, gdyz latwo uszkodzic i obroty sie wtedy zacinaja. Drobenm zanieczyszczenia nie maja wplywu na prace. Tam sie wycieraja styki i co najwyzej ktorej kolko z tw. sztuczego. Ale sproboj wymyc tak jak tam pisze wyzej, ale mowie ostroznie. A za 100 zl to warto kupic uzywany, tylko zerknij na takie zarzaski plastykowe, jezeli beda ulamane lub uszkodzone to go nie bierz!!!. :) byl rozbierany, gdyz prawie zawsze sie lamia ( sa naokoło silnika krokowego). Powodzenia



Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » czw mar 24, 2005 20:16

Witam!!!!!! :grin:
wymienilem wczoraj silniczek krokowy tak jak planowalem i teraz wszystko jest wporzadku.autko chodzi super.ma o wiele lepszego kopa.i elegancko sie zbiera.wczesniej myslalem ze juz mi gdzies ucieklo pare koni z tych 90 ktore tkwia pod maska:):):) ale teraz wszystko oki.dzieki za rady :pub:
:grin:
:grin: :bigok:


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » pt mar 25, 2005 21:22

jak powinien brzmiec silniczek krokowy ??
U mnie przy wlaczonym zaplonie - silniek nie odpalony - slysze go tak: zzzzzz.....zzz.zzzzz....zzzzz.zzzzzzzz.zz........zzz...zzz.zz..
(zzzz-"pracuje", lub jakby bylo jakies zwarcie; ....... - cisza)

Na moj leb cos jest z nim nie tak.
Ile moze takie cudenko do 16 kosztowac??

(czy ten silniczek krokowy w 1.8 16v to jest to cudo z prawej strony silnika w okolicach aparatu zaplonowego, do ktoreo podlaczona jest wtyczka z 3 kabelkami, a z drugiej strony 2 gumowe weze??

Czy zla praca tego silniczka moze spowodowac zla prace zimnego silnika, gasniecie, zla reakcja na gaz, gasniecie silnika)



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » pt mar 25, 2005 22:53

Wuzel pisze:jak powinien brzmiec silniczek krokowy ??
U mnie przy wlaczonym zaplonie - silniek nie odpalony - slysze go tak: zzzzzz.....zzz.zzzzz....zzzzz.zzzzzzzz.zz........zzz...zzz.zz..
(zzzz-"pracuje", lub jakby bylo jakies zwarcie; ....... - cisza)

Na moj leb cos jest z nim nie tak.
Ile moze takie cudenko do 16 kosztowac??

(czy ten silniczek krokowy w 1.8 16v to jest to cudo z prawej strony silnika w okolicach aparatu zaplonowego, do ktoreo podlaczona jest wtyczka z 3 kabelkami, a z drugiej strony 2 gumowe weze??

Czy zla praca tego silniczka moze spowodowac zla prace zimnego silnika, gasniecie, zla reakcja na gaz, gasniecie silnika)

pewnie tak :grin:


2001-2006 GTI WOLFSBURG EDITION http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1672
2006- A6 AVANT 2.5 TDI AEL KREMOWA SKÓRA KLIMATRONIC VOLL WYPAS

Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » pt mar 25, 2005 23:05

cos wiecej w tym temacie ?? :/



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » pt mar 25, 2005 23:35

reguluje obroty na biegu jałowym było juz o tym poszukaj


2001-2006 GTI WOLFSBURG EDITION http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1672
2006- A6 AVANT 2.5 TDI AEL KREMOWA SKÓRA KLIMATRONIC VOLL WYPAS

Awatar użytkownika
byku80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 09, 2006 16:31
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: byku80 » pn sty 09, 2006 20:34

mam podobny problem z obrotami w mk III silnik 1.4 abd i przed wizytą u mechanika chciałem wyczyścić silnik krokowy tylko powiedzcie mi gdzie on sie dokładnie znajduje.



Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » wt sty 10, 2006 20:30

przy wtrysku.taki czarny plastikowy element.znajduje sie z lewej strony(jesli stoisz przodem do auta)tuz pod dolotem powietrza do zespolu wtryskowego.


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » wt sty 10, 2006 21:26

Może ma ktoś jakieś fotki z operacji czyszczenia silnika krokowego?
Od jakiegoś czasu zabieram się do wyczyszczenia ale mam obawy, że całkiem go sp...
Na forum było dużo wypowiedzi, niektórzy mówią żeby wyczyścić, inni że absolutnie nie powinno się tego robić bo tego silniczka się nie rozbiera.
No i nie wiem co mam robić.

Aha i jeszcze jedno. Za każdym razem przed założeniem silniczka powinno się go opuścić, czyli cofnąć napięciem 6V?

Mówimy o silniczku jak na zdjęciu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pozdro!

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt sty 10, 2006 22:04

no ja tez sie zbieram do wyczyszczenie silniczka bo ostatnio lubia mi sie wolne obroty zawiesic tak w okolicy 500-600, tez mam pytanie jak czyslił ktoś taki silnik jak wyżej na zdjęciu, bo on mi wyglada na nierozbieralny, no może uda sie go rozebrac ale tylko raz bo wszystko jest w plastiku na takie małe zatrzaski które latwo złamać!



Awatar użytkownika
esterbeek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 05, 2005 00:07
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Post autor: esterbeek » śr sty 25, 2006 21:44

Dokładnie. Mam ten sam problem a nasilił sie po mrozach, generalnie wolno mi spad z obrotów i teraz to już wogóle nie spadał po mrozach. Pytanie brzmi: Gdzie jest ten silnik i czy rzeba rozebrać þół silnika żeby go wyciagnąć????????? pozdrawiam :helm: :axe: :axe: :axe: :axe:

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 21:52 ]
hehe nie zerknąłem na drugą stronke z postami sorki już wiem i sie za to wezme dzięĸi :satan:

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 21:54 ]
a co do pana WUZELA to takie zzzzzzz zzzzzzzzz zzzzz przed włączeniem rozrusznika to jest wtrysk -pracuje pompa paliwa;d;d;d



Marcin C
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 16:15
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Marcin C » ndz lut 12, 2006 19:19

Może mi ktoś podpowie.W moim mk3 gt 1.8+gaz szalały obroty.
Zrobiłem tak jak pisaliście zdjęłem, rozebrałem(ułamałem tylko jeden zatrzask) i wyczyściłem w środku silniczek krokowy bo obroty mi się zawieszały a nawet sam wchodził na wysokie.W międzyczasie zresetowałem komputer(klema+).Po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że jest "gitara", obroty opadają jak trzeba tylko po odpuszczeniu gazu obroty spadają na chwilę tak że aż prawie gaśnie i wracają na około 1000, a jadąc na 1 biegu bez gazu szarpie samochodem(wolne obroty są niestabilne). co się stało? Może to kwestia regulacji albo coś żle złożylem. Czytałem że po rozebraniu silniczka przed zamontowaniem trzeba go cofnąć może to prawda bo ten element który się wysuwa powinien chyba mieć jakiś punkt startowy :niewiem:
Prośba pomużcie jak wiecie co może być nie tak


Jak ktoś chce mogę dokładnie opisać gdzie się znajduje jak wymontować i rozebrać silnik krokowy, krok po kroku :smoke:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości