Budowa turbodoładowanego silnika benzynowego - pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 25, 2006 23:02

ja tam wierze ze to sie uda KamilW, ja trzymam kciuki i sledze twoj postep i duzo zapalu zycze. oby tylko twoj golf nie przypominal pojazdu z filmu mad max



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob lis 25, 2006 23:13

piotr2 pisze:ja trzymam kciuki i sledze twoj postep i duzo zapalu zycze.
dzieki :) :pub:
piotr2 pisze:oby tylko twoj golf nie przypominal pojazdu z filmu mad max
nie martw sie nie bedzie :)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz lis 26, 2006 00:05

mapa turbiny wskazuje jednoznacznie na okolo 130 koni w benzynie,,,, to sie nie nada, jak tlokow innych nie masz to poszukaj innych, jest ich pelno z lepszych stopow, waly korbowe maja te same numery racja ale zapomniales o oznaczeniu literowym, jest inne inne sa tez waly, z pompa nie kombinuj, ma wystarczajacy zapas, wiec nie ma potrzeby( w swoim mam seryjna i wytrzymala ponad 2,2 raza wiekszy moment) hm pytasz dlaczego wiem ze wybuchnie, jak nie wiem ile chcesz ladowac... odpowiedz prosta budowa tloka i stop uzyty do odlewu mowia wiele. co do kasy zalozmy ze wszystko co kupujesz z elementow bedzie kosztowac 50 zlotych czyli coler turbo weze kolektor, kminisz jakas przekladnie w pompie 50( swoja droga zezma juz za to ze 500 biorac obrobke cieplna eleementu) juz masz 250, czego brakuje, uszczelki, niestety kosztuja 60... 90 ups to turbo to mamy 150 sruby glowicy 80, panewki... hm pewnie wybierzesz lepsze i zlozysz, tyle ze trza by bylo mocniejsze zalozyc, ale w sumie wybuchnie i tak jak juz sie domyslasz:), olej lotos lub nie ale 45 sie nalezy z 8 za filtr filtrona( silnik umrze zanim sie zorientujesz na filtronie) pierscienie... a co to::: ale 200 dac trzeba.. niech ktos policzy bo sie gubie jest juz 500??:> reszta uszczeleczek... w sumie nie potrzeba jest silinkon do okien za 7 ,plus ewentualnie pistolet ale to wujek pozyczy. sugeruje poczytac jeszcze jeden temat w dziale speed o turbo i zejsc na ziemie... zanim ktos brutalnie to zrobi za Ciebie.... mysle ze rzeczywiscie powinno sie 3mac kciuki za ten projekt, nastepny bedzie przykladem jak sie do tematu nie zabierac....
Madry czlowiek powiedzialby o szykowaniu kasy rzedu 5000 plus 3 na nieoczekiwane wydatki, chytry bedzie liczyl ze 500 wystarczy, na zbudowanie czegos co w zamierzeniu madrego dzialac nie moze za ta suume....

[ Dodano: Sob Lis 25, 2006 23:08 ]
wiesz na przyszly sezon obejrzysz projekt w ktorym widac jak sie powinno podchodzic do tematu.... z tym ze ja bede znowu lekko z przodu... juz wiem cos czego nie zastosuje w obecnym... walka zbrojen:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » ndz lis 26, 2006 00:20

KamilW pisze:olozwirski napisał/a:
He he co za temat...
a co ci sie w nim nie podoba :) fajny jest :helm:
Nie to ze mi sie nie podoba, poprostu czarno to wszystko widze, zwlaszcza ze ci ludzie dobrze radza a Ty nie chcesz sluchac, mimo to zycze powodzenia.
Nie zapomnij informowac o postepach bo mysle ze nie tylko ja chce znac final tej histori. Pozdro



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lis 26, 2006 00:42

evolution pisze:mapa turbiny wskazuje jednoznacznie na okolo 130 koni w benzynie
mi wyszlo 143 KM ale mniejsza o nie bo doladowanie skonczy sie za szybko zeby myslec o mocy, a to turbo stosuje dlatego zeby wyciagnac moment obrotowy.
evolution pisze:jak tlokow innych nie masz to poszukaj innych
tloki te byly stosowane do mocy 112 KM a ich wspolczynnik bezpieczenstwa wynosi 2,1 na obciazenia mechaniczne i 1,5 na cieplne.
evolution pisze:waly korbowe maja te same numery racja ale zapomniales o oznaczeniu literowym, jest inne inne sa tez waly
wal o numerze 026E byl stosowany nawet w silniku PG wiec nie musze mowic ile wytrzyma :)
evolution pisze:z pompa nie kombinuj, ma wystarczajacy zapas, wiec nie ma potrzeby( w swoim mam seryjna i wytrzymala ponad 2,2 raza wiekszy moment)
moze i masz racje, policzy sie i zobaczy.
evolution pisze:odpowiedz prosta budowa tloka i stop uzyty do odlewu mowia wiele
stop moze nie jest za przedni ale tloki beda zmodyfikowane.
evolution pisze:co do kasy zalozmy ze wszystko co kupujesz z elementow bedzie kosztowac 50 zlotych czyli coler turbo weze kolektor, kminisz jakas przekladnie w pompie 50( swoja droga zezma juz za to ze 500 biorac obrobke cieplna eleementu) juz masz 250, czego brakuje, uszczelki, niestety kosztuja 60... 90 ups to turbo to mamy 150 sruby glowicy 80, panewki... hm pewnie wybierzesz lepsze i zlozysz, tyle ze trza by bylo mocniejsze zalozyc, ale w sumie wybuchnie i tak jak juz sie domyslasz:), olej lotos lub nie ale 45 sie nalezy z 8 za filtr filtrona( silnik umrze zanim sie zorientujesz na filtronie) pierscienie... a co to::: ale 200 dac trzeba.. niech ktos policzy bo sie gubie jest juz 500??:> reszta uszczeleczek... w sumie nie potrzeba jest silinkon do okien za 7 ,plus ewentualnie pistolet ale to wujek pozyczy.
co do kosztow to 500 zl jest orientacyjne, jak wyjdzie 600 to sie nie zalamie :) i tak: cooler z forda mam za 10 zl, weze i kolektor sie zobaczy ile beda kosztowac,
evolution pisze:kminisz jakas przekladnie w pompie 50( swoja droga zezma juz za to ze 500 biorac obrobke cieplna eleementu) juz masz 250
nie wiem o co ci chodzi :)
evolution pisze:czego brakuje, uszczelki, niestety kosztuja 60
evolution pisze:ups to turbo to mamy 150 sruby glowicy 80
sruby 50 zl,
evolution pisze:panewki... hm pewnie wybierzesz lepsze i zlozysz
mam juz z PG za free
evolution pisze:olej lotos lub nie ale 45
chyba cie postraszylo :)
evolution pisze:z 8 za filtr filtrona( silnik umrze zanim sie zorientujesz na filtronie
moze nie analizujmy tak doglebnie bo za chwile bedziemy podkladki liczyc :)
evolution pisze:ierscienie... a co to::: ale 200 dac trzeba
pierscienie sa :)
evolution pisze:eszta uszczeleczek... w sumie nie potrzeba jest silinkon do okien za 7 ,plus ewentualnie pistolet ale to wujek pozyczy
o czym ty wogole do mnie rozmawiasz? i wogole co zamierzasz tym gadaniem osiagnac? Bo liczylem na produktywna rozmowe a ty sobie po prostu jaja robisz!
evolution pisze:sugeruje poczytac jeszcze jeden temat w dziale speed o turbo i zejsc na ziemie...
wiesz co, do dzialu speed nawet nie wchodze bo mi szkoda czasu, wole poczytac np ksiazki autorstwa Panow Wajanda, Bernharda i innych ludzi ktorych podziwiam za ich wiedze i umiejetnosci.
evolution pisze:zanim ktos brutalnie to zrobi za Ciebie....
myslisz o sobie? :)
evolution pisze:mysle ze rzeczywiscie powinno sie 3mac kciuki za ten projekt, nastepny bedzie przykladem jak sie do tematu nie zabierac....
jak juz mowilem: nie sztuka jest kupic czesi w USA i je poskladac...
evolution pisze:Madry czlowiek powiedzialby o szykowaniu kasy rzedu 5000 plus 3 na nieoczekiwane wydatki, chytry bedzie liczyl ze 500 wystarczy
tu juz mnie obrazasz!
evolution pisze:wiesz na przyszly sezon obejrzysz projekt w ktorym widac jak sie powinno podchodzic do tematu....
o czym my wogole rozmawiamy jak ty na ten projekt wydasz 50000 zl a ja 500...
evolution pisze:z tym ze ja bede znowu lekko z przodu... juz wiem cos czego nie zastosuje w obecnym... walka zbrojen:)
i niech wygra lepszy!

[ Dodano: Sob Lis 25, 2006 23:52 ]
olozwirski pisze:poprostu czarno to wszystko widze
a ja jakos nie :)
olozwirski pisze:zwlaszcza ze ci ludzie dobrze radza a Ty nie chcesz sluchac
mam swoje zdanie na pewne tematy i sie go bede trzymal :)i zamierzam to dokonczyc a o efektach na 100% napisze. Moze nie beda takie jak pisalem ale robie to nie po to zeby sie scigac spod wiatel tylko po to zeby sie czegos nauczyc...

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 00:01 ]
aha w ramach sprostowania, co do kosztow to zapomnialem napisac ze sporo czesci posiadam takze nie zaczynam od zera, co redukuje koszty. A i prosze jesli ktos sobie zamierza robic jaja to niech sobie od razu daruje pisanie bo zalozylem ten temat nie po to zeby sie posmiac tylko po to zeby sie czegos dowiedziec.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz lis 26, 2006 01:24

KamilW widze że zapału Ci nie brakuje, powodzonka :bigok: BTW czytałem parę miesięcy temu o kolesiu co garażowym sposobem uturbił silnik z łady czy jakiegoś innego "niemożliwego" wynalazku. Praktycznie wszystko oprocz suszarki i IC robił własnorecznie, i o dziwo owy wynalazek zagadał :hmm: Niestety było to juz ladny kawalek czasu temu i nie potrafię znalezc linka do tej strony. Wszystko da sie zrobic, trzeba miec tylko odpowiednia wiedze, zaplecze i ogromne chęci. Nawet jak silnik powie dosć przy pierwszym dmuchnieciu suszarki to przynajmniej bedzie satysfakcja, i pewnie motywacja do dalszych prac :chytry:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lis 26, 2006 09:37

dzikgtc pisze:BTW czytałem parę miesięcy temu o kolesiu co garażowym sposobem uturbił silnik z łady czy jakiegoś innego "niemożliwego" wynalazku. Praktycznie wszystko oprocz suszarki i IC robił własnorecznie, i o dziwo owy wynalazek zagadał Niestety było to juz ladny kawalek czasu temu i nie potrafię znalezc linka do tej strony. Wszystko da sie zrobic, trzeba miec tylko odpowiednia wiedze, zaplecze i ogromne chęci.
takich opowiesci jest wiele, sam znam czlowieka ktory uturbil 1,4 z renaulta. I tez zyje :) jeszcze raz mowie, podchodze do tematu bardzo profesjonalnie! (jak na moje mozliwosci oczywiscie). A tobie Evolution sie nie dziwie ze tak piszesz, co ma napisac czlowiek ktory ma wlasna firme i z tego zyje? Jedyne co moze napisac to: nie robcie tego w domu bo sie nie uda! :D Powodzenia przy nowym projekcie, ja bede dalej ciagnal swoj.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz lis 26, 2006 09:52

ja po prostu sprowadzam na ziemie ludzi ktorzy mowia ze za 500 da sie cos takiego zrobic, zapomnij nawet jak masz po takich cenach jak piszesz te tloki splyna, temperatura po zaplonie w cylindrze w wolnossacym po bucie to jakies 700 stopni jak masz naprawde mocne auto, przy bucie w turbo temperatura osiagnie okolo 1200 w cylindrze przy masie spalin raz wiekszej i tu prosty rachunek jak cos ma raz wieksza mase i ta sama temperature, ma w sobie wiecej energi do przekazania.... wiec tloki juz maja okazje splynac dodaj wyzsza temp plus cisnienie na denku tloka PAPAPAPA. co do walow, dziwne ze tak mowisz bo z pewnych wzgledow nie szlifuje sie pg......:)

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 08:56 ]
KamilW pisze:evolution napisał/a:
kminisz jakas przekladnie w pompie 50( swoja droga zezma juz za to ze 500 biorac obrobke cieplna eleementu) juz masz 250
nie wiem o co ci chodzi
mowie o tym:
mniejsze kolo rozrzadu bo pompa oleju na pewno nie wydoi cisnienia przy przelozeniu 1:2 wiec trza je zmniejszyc
ktos bedzie to musial wykonac a to kosztuje

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 08:58 ]
KamilW pisze:evolution napisał/a:
z 8 za filtr filtrona( silnik umrze zanim sie zorientujesz na filtronie
moze nie analizujmy tak doglebnie bo za chwile bedziemy podkladki liczyc
te podkladki zredukuja ci koszta o jakiegos tyiaca... ups, mialo byc konto

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 09:00 ]
KamilW pisze:evolution napisał/a:
mysle ze rzeczywiscie powinno sie 3mac kciuki za ten projekt, nastepny bedzie przykladem jak sie do tematu nie zabierac....
jak juz mowilem: nie sztuka jest kupic czesi w USA i je poskladac...
jasne ze nie sztuka, sztuka jest rozebrac odpowiednie silniki i poskladac z nich cos co bedzie jezdzic vw ma w swojej ofercie tloki ktore wytrzymuja duzo wiecej niz abs, a pasuja w cylinder 81mm. ja swoich podzespolow nie kupowalem w stanach a w polsce...

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 09:02 ]
KamilW pisze:takich opowiesci jest wiele, sam znam czlowieka ktory uturbil 1,4 z renaulta. I tez zyje jeszcze raz mowie, podchodze do tematu bardzo profesjonalnie! (jak na moje mozliwosci oczywiscie). A tobie Evolution sie nie dziwie ze tak piszesz, co ma napisac czlowiek ktory ma wlasna firme i z tego zyje? Jedyne co moze napisac to: nie robcie tego w domu bo sie nie uda! Powodzenia przy nowym projekcie, ja bede dalej ciagnal swoj.
ta akurat reno ma w swojej ofercie silnik turbo ... na tych samych tlokach co n/a to mial ulatwione...

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 09:04 ]
KamilW pisze:evolution napisał/a:
z tym ze ja bede znowu lekko z przodu... juz wiem cos czego nie zastosuje w obecnym... walka zbrojen:)
i niech wygra lepszy!
chlopie ja wielkimi krokami wale w 4xx ps z 1,8 :D:D

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 09:04 ]
musilbys miec conajmi tri turbo :bajer:

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 09:09 ]
tak na powaznie, chciales slowa krytyki to je masz, jesli chcesz pojezdic autem ktore bedzie jezdzic jako tako wywal to turbo cooler z forda i ten motor abs, za zlotowki odzyskane ze szmelcu kup wieksze turbo i np dol z pg( prypomnial mi sie typ ktory uturbil aam, chwalil sie ile to nie wytrzymalo juz po czym jak wydmuchalo uszczelke pod glowica okazalo sie ze to byl kuty pg... kuty w sensie przebijany na aam :D:D... moze idziesz jego sladem:>:>:> )

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 09:12 ]
KamilW pisze:evolution napisał/a:
ierscienie... a co to::: ale 200 dac trzeba
pierscienie sa
uzywki??:>
p.s. podawaj ceny calej operacji uturbiania, bo mnie rowniedobrze koszty wyniosly 300 zlotych na olej kupilem go 3 miesiace po zlozeniu silnika,


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz lis 26, 2006 11:39

olozwirski pisze:luckash napisał/a:
Tylko na moje to IC to chyba jest tu zbędny skoro ma to działać na gaźniku.

A wiesz po co jest IC ze mowisz ze przy gazniku jest zbedne? Co to za gaznik, bedziesz go w puche zamykal?
He he co za temat...
wiem.... :) :grin:

Wiec po co ludzie mówią, że by zamontować np ''turbo soft" trzeba tylko odprężyć silnik do 9.0:1 i że nie trzeba nic więcej przerabiać w samym silniku?? Widocznie to tyczy sie tylko tych wytrzymalszych bo po tych wyliczeniach kolegi evolution nie w każdym seryjnym silniku da sie to zrobić :(



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz lis 26, 2006 12:00

"soft" turbo wymyslil pewien gosiu, co mial na celu nie wiem jedno jest pewne, wiekszosc jego soft silnikow klekla...... wystarczy poczytac na forach ile problemow jest przy takim zalozeniu....
p.s. turbo to turbo... idac tym tropem soft i normal, to co ja mam?? ponad 2 bar??:>


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz lis 26, 2006 12:10

Wiec to jest nabijanie ludzi w butelke.....
Człowiek sobie myśli że bedzie grało a tu pach, pieniądze zmarnowane.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz lis 26, 2006 12:26

czlowiek soie mysli z niedoinformowania, poczta pantoflowa jest najlepsza. ktos cos powie ktos cos doda, i nagle okazalo sie ze znali mnie wszyscy i mojego golfa a nawet nim jezdili:D:D itp... w kazdym razie chodzi o to ze koszt PORZADNEGO uturbienia bez wymiany tlokow zamyka sie w kosztach 7500 8000 zlociszy, w samych czesciach do skompletowania.... nie ma opcji zrobienia tego po kosztach opisanych wyzej no chyba ze od razu wie sie ze bedzie kibel.... bawia mnie ludzie ktorzy maja turbo od jakiegos slabego motoru i wpadaja na genialny pomysl zalozenia do swojego silnika takiego wynalazku. mowiac chce moment ktory bedzie pierdnieciem swierszcza szybko sie pojawi i jeszcze szybciej znika i ogolnie n/a na seryjnych gratach bedzie mieszal turbo z blotem.(. mialem okazje stanac z astra g 2.0 16v turbo z cali 204 konie gdzie zalozony jest wirus z allegro.... stanalem golfem 2 2.0 16v n/a i nie odeszla mi na metr astra..... a dodam ze na zime zduszony golf o 20 ps...
silnik turbo powinno budowac sie na max moc moment dojdzie sam....

[ Dodano: Nie Lis 26, 2006 11:29 ]
p.s. moment za nisko zlamie korbowody....


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz lis 26, 2006 12:39

Jacek dobrze ze jest kilka takich osób jak Ty na forum - przynajmniej potrraficie wylac narwancom (takim jak m.in. ja) kubeł zimnej wody na głowę i uchronic przed utopieniem szmalu i czasu :bigok:


PS: Mówię poważnie.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » ndz lis 26, 2006 12:40

djtom pisze:Jacek dobrze ze jest kilka takich osób jak Ty na forum - przynajmniej potrraficie wylac narwancom (takim jak m.in. ja) kubeł zimnej wody na głowę i uchronic przed utopieniem szmalu i czasu :bigok:


PS: Mówię poważnie.
Dobrze mowisz ale niektorzy sie lepiej znaja


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości