Budowa turbodoładowanego silnika benzynowego - pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lis 24, 2006 20:36

Witam. Panowie, male postepy w projekcie... Wal z ABS zalozony do bloku od PL...okazalo sie ze ktos musial fajnie docierac ten silnik bo polowa panewek glownych byla juz poprzecierana... cale szczescie ze mialem komplet nowek i trafiwy one na zasluzone miejsce. Chociaz duzo pracy jeszcze przedemna to juz "pierwsze koty za ploty" poszly... teraz bede obliczal nowa kompresje dla silnika bo 10 nijak nie pasuje do polaczenia z turbina :) Ponizej fota silnika oraz pierscienia zgarniajacego... nie trzech... jednego... oto co z niego zastalo po 110000km... a potem sie zastanawiamy czemu olej bierze :)

[ Dodano: Pią Lis 24, 2006 19:47 ]
A oto zdjecia silnika i pierscienia zgarniajacego pierwszego cylindra... co do silnika to zastosowalem do napedu pompy oleju przelozenie 1:1,5 wiec powinna pokryc zwiekszone zapotrzebowanie na olej.



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » pt lis 24, 2006 22:32

KamilW pisze:wszystkie rady jak i slowa krytyki mile widziane.
Po pierwsze co ma dac wal od ABS w PLce? Jakie beda tloki?
Po drugie turbo z diesla za badrzo nie nadaje sie do benzyny
Nastepnie jak chcesz wlozyc aparat w glowice, golwica 8V?
Jak to bedzie wysterowane?
Nie lepiej na ABSa wrzucic glowice 16V i dopiero uturbiac?
Budzet za maly zdecydowanie... Tyle mojego, nie zamierzalem cie zniechecac mimo wszystko....



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lis 24, 2006 22:41

olozwirski pisze:Po pierwsze co ma dac wal od ABS w PLce?
Pl ma natrysk oleju na tloki.
olozwirski pisze:Po drugie turbo z diesla za badrzo nie nadaje sie do benzyny
cos o tym slyszalem, mozesz rozwinac temat?
olozwirski pisze:Nastepnie jak chcesz wlozyc aparat w glowice, golwica 8V?
mala przerobka i da sie zrobic, juz sprawdzalem
olozwirski pisze:Jak to bedzie wysterowane?
zasilanie gaznikowe, westgate i blowoff.
olozwirski pisze:Nie lepiej na ABSa wrzucic glowice 16V i dopiero uturbiac?
moze i lepiej ale takie mam mozliwosci i tak robie.
olozwirski pisze:Budzet za maly zdecydowanie
no coz bedzie musial starczyc,...
Jezeli nie wiesz ze to niemozliwe to moze ci sie udac...
no zgodnie z twoim mottem bede to kontynulowal dalej :) rozwin temat z tym niepasowaniem turbin... co jest nie tak?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lis 24, 2006 23:28

tomcio666 pisze:myślę że chodzi tu o siłę napędową spalin inna w klekocie a inną w benzynie i pewnie turbo też inaczej jest zbudowane geometrycznie (takie moje przypuszczenia), tzn efekt może i da i pewnie będziesz zadowolony jednak nie będzie to dopracowane i da mniej mocy niż powinno.
z tego czego sie sam dowiadywalem to spaliny z silnika benzynowego maja zarowno wyzsza temperature jak i wyzsza energie, wiec efekt zastosowania turbiny z diesla w silniku beznynowym powinien byc taki ze turbina uzyska max sprawnosc przy mniejszych predkosciach obrotowych co powinno zaowocowac zmniejszeniem turbo dziury i przeniesieniem momentu w nizszy zakres obrotow. Znajomy zamontowal turbo do silnika 1,4 (turbo pochodzilo od 1,9 TDi) i uzyskal max cisnienie doladowania rzedu 0,7 bara, a doladowanie zaczyna sie juz przy predkosci 2500 obr na min. Zgodnie z moimi obliczeniami u mnie turbina bedzie tloczyc juzod 1500 obr na minute. a max osiagnie przy 3000 obr, pozniej westgate otworzy sie i zradukuje cisnienie spalin ... tyle teorii a co z tego wyniknie to sie okaze. Musze odprezyc silnik. Max co moge osiagnac to 8,3 ...



Awatar użytkownika
wojti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: śr lis 16, 2005 23:15
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: wojti » sob lis 25, 2006 00:19

a ja dam ci dobrą rade daj sobie z tym spokój , jeśli niemasz dobrego pojecia o mechanice a wogóle o budowaniu silnika turbo to niema wtedy sensu bo problemów z tym bedzie cała masa a do tego ogrom wydanych na to pieniędzy , a i tak to nie bedzie jechac , ale jak jestes silny psychicznie to próbuj może ci się uda :D



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob lis 25, 2006 02:14

wojti pisze: jeśli niemasz dobrego pojecia o mechanice a wogóle o budowaniu silnika turbo to niema wtedy sensu
mniejsza o to czy mam czy nie mam ale skoro sie za to wzialem to jestem swiadom ryzyka,
wojti pisze:bo problemów z tym bedzie cała masa a do tego ogrom wydanych na to pieniędzy
problemow pewnie tak ale pieniedzy nie, licze sie zamknac w 500 zl
wojti pisze:a i tak to nie bedzie jechac
a dlaczego tak twierdzisz?
wojti pisze:ale jak jestes silny psychicznie to próbuj może ci się uda
a co ma do tego silna psychika :D



Awatar użytkownika
wojti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: śr lis 16, 2005 23:15
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: wojti » sob lis 25, 2006 14:50

ci co robili turbo to wiedzą , zeby zjedzone na tym i nerwówo mnóstwo , a jak ty chcesz się przekonać to prosze przekonasz się sam a za 500zł to nigdy ci sie nie uda zbudować samochodu turbo :chytry:



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » sob lis 25, 2006 16:06

wojti pisze:a za 500zł to nigdy ci sie nie uda zbudować samochodu turbo
nigdy nie mów nigdy :jezor: ......

Jesli uda mu sie zdobyć sprawne turbo za małe pieniądze, później wszystko samemu poskładać do kupy to jest to realne. Sam też bede próbował swoich umiejetności w zakładaniu turbo.
Tylko na moje to IC to chyba jest tu zbędny skoro ma to działać na gaźniku.
Popieram kolege w tym projekcie :okej: i jestem ciekaw jak to bedzie jeździć :food:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob lis 25, 2006 18:41

ja napisze:d
tloki z abs za slabe turbo z 1,6 td jakby to ujac dobre do malca wiec dwie podstawy, wal w pl jest mocniejszy, wiec z abs do wywalenia, pompa,,, nie kombinuj. ogolnie zajebisciue zle do tematu podchodzisz, tak na zasadzie wrzyce wszystko do betoniarki pomieszam ze dwie godziny bedzie fajny silnik.... ogolnie odpusc sobie takie cos, wybuchnie za szybko na tym zestawie.
p.s. te 500 mnie powalilo na podloge, 6 lat temu wsadzilem w motor blisko 300 hekto zlotych:D:D wiec brakuje ci troche kaski
zaraz bedzie ze zly wujek jestem:D:D


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob lis 25, 2006 20:03

tomcio666 pisze:
evolution pisze:zaraz bedzie ze zly wujek jestem:D:D
no jesteś,
wiedzialem:D:D
tomcio666 pisze:
evolution pisze:wybuchnie za szybko na tym zestawie.
narobiłeś apetytu tym wybuchem a teraz może z tego nic nie bedzie :grin:
no w sumie racja a tak moznabylo grila urzadzic:) :helm: :helm: :helm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » sob lis 25, 2006 21:35

luckash pisze:Tylko na moje to IC to chyba jest tu zbędny skoro ma to działać na gaźniku.
A wiesz po co jest IC ze mowisz ze przy gazniku jest zbedne? Co to za gaznik, bedziesz go w puche zamykal?
He he co za temat...



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob lis 25, 2006 22:51

wojti pisze:a jak ty chcesz się przekonać to prosze przekonasz się sam a za 500zł to nigdy ci sie nie uda zbudować samochodu turbo
nigdy nie mow nigdy :)
evolution pisze:tloki z abs za slabe
innych nie mam niestety.
evolution pisze:z 1,6 td jakby to ujac dobre do malca
to zalezy jakiego malca budujesz. Ja go przeliczylem i wyglada na dobre :)
evolution pisze:wal w pl jest mocniejszy, wiec z abs do wywalenia
to sprawdz sobie numery czesci :) te waly sa takie same, to po prostu ta sama czzesc :)
evolution pisze:pompa,,, nie kombinuj.
nie kombinuj? musze utrzymac srednie cisnienie oleju na poziomie 3 barow wiec bez kombinacji sie nie obejdzie...
evolution pisze:ogolnie zajebisciue zle do tematu podchodzisz
no to moze podaj mi dobre podejscie skoro wiesz jakie ono jest?
evolution pisze:tak na zasadzie wrzyce wszystko do betoniarki pomieszam ze dwie godziny bedzie fajny silnik....
ty mnie chyba nie zrozumiales... wczoraj przez pol nocy robilem obliczenia tloka pod katem zmniejszenia naprężen cieplnych, okreslenia max wytrzymalosci i sposobu jego obrobki przed zamontowaniem... wiec chce cie wyprowadzic z bledu ale przypadek przy tej modyfikacji nie ma racji bytu... owszem moze nie stac mnie na sprowadzenie kutych tlokow z USA ale wieksza frajde sprawia mi obliczenie ile wytrzymaja te z ABS i jak je zmodyfikowac zeby wytrzymaly wiecej. Moim zdaniem to nie sztuka kupic sobie zestaw "zrob se sam" za 20000 zl i go zamontowac tylko zrobic cos za 500 zl samemu... nawet jesli mialoby to sie rozleciec...
evolution pisze:ogolnie odpusc sobie takie cos, wybuchnie za szybko na tym zestawie
dlaczego tak mowisz? nawet nie wiesz ile go chce doladowac?
wojti pisze:ci co robili turbo to wiedzą , zeby zjedzone na tym i nerwówo mnóstwo
a ile frajdy przy okazji :)
luckash pisze:Jesli uda mu sie zdobyć sprawne turbo za małe pieniądze, później wszystko samemu poskładać do kupy to jest to realne
tez tak mysle :)
luckash pisze:Tylko na moje to IC to chyba jest tu zbędny skoro ma to działać na gaźniku
intercooler po to by zmniejszyc temperature mieszanki i odsunac granice spalania stukowego.
evolution pisze: te 500 mnie powalilo na podloge, 6 lat temu wsadzilem w motor blisko 300 hekto zlotych:D:D
no jak tyle masz to ci gratuluje ale to nie temat pt: ile kto ma kasy tylko temat o oturbianiu :)
olozwirski pisze:Co to za gaznik, bedziesz go w puche zamykal
gaznik to WEBER DCHD, jeszcze nie mam koncepcji czy bedzie przed czy za turbo, co do puchy to nie trzeba go zamykac, da sie go prosto przerobic na cisnieniowy :)
olozwirski pisze:He he co za temat...
a co ci sie w nim nie podoba :) fajny jest :helm: przynajmniej mozna podyskutowac :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości