Budowa turbodoładowanego silnika benzynowego - pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Budowa turbodoładowanego silnika benzynowego - pomocy!

Post autor: KamilW » śr lis 22, 2006 17:47

Witam wszystkich zainteresowanych.

Wiec tytulem wstepu, jakis czas temu zrodzil sie w mojej glowie pomysl zbudowania sobie silnika do golfa... no i dzisiaj ten pomysl zaowocowal tym ze w mojej piwnicy znalazl sie silnik ABS 1,8 90KM z mk3. Ogolnie plan jest taki:

- wziac blok z GTi 16V
- wpakowac w niego bebechy z ABS
- dolozyc turbine z 1,6 TD
- dolozyc intercooler
- i wycisnac z tego ile sie da :)

Co o tym myslicie?

napisze co wiem... mam silnik 1,8 ABS 145 Nm/2500 obr i 90 KM/5500 obr silnik jest w stanie iglastym tzn. ma przejechane 110000 km (ksiazka serwisowa) i nie widac sladu zuzycia, glowica niepopekana, tloki suchutkie, w panewkach przejrzec sie mozna.

Do tego mam nadzieje miec turbo z 1,6 TD...

no i co dalej... aparat w glowice, mniejsze kolo rozrzadu bo pompa oleju na pewno nie wydoi cisnienia przy przelozeniu 1:2 wiec trza je zmniejszyc :) a co dalej to sam nie wiem... wiec potrzebuje rad... jak macie jakies pomysly to piszcie, wszystkie rady jak i slowa krytyki mile widziane.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2007 19:35 przez KamilW, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr lis 22, 2006 17:55

KamilW pisze:slowa krytyki mile widziane.
ja ani slowa o krytyce nie napisze tylko zycze powodzenia,byl gaznik:) teraz to :) ciekawe co potem,a tak na marginesie fajna masz piwnice tez bym chcial takie cuda w swojej znajdywac :)



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » śr lis 22, 2006 17:58

KamilW, Fajny pomysł. Ostatnio widziałem turbinę od 1.6 na allegro od złotówki. Moc byłaby nieziemska tylko pytanie. Czy opłaca się...


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr lis 22, 2006 18:06

piotr2 pisze:byl gaznik:)
gaznik bedzxie dalej bo ta turbina bedzie z gaznikiem wspolpracowac :)
Wooqasheck pisze:Czy opłaca się...
no to sie okaze :) mysle ze bydzet tego przedsiewziecia zamknie sie w 500 zl a za to to nawet 1,6 nie kupi :)



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » śr lis 22, 2006 18:12

Witaj KamilW, pomysł masz ciekawy:)

Ja też bede zakładał turbo do mojego RP :hmm: i jak narazie jestem zielony w tym temacie ale kiedyś trzeba zacząć :bajer: ale silnik juz rozebrałem

-= powodzenia w pracach =-



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » śr lis 22, 2006 18:30

Jeżeli modyfikacja pójdzie gładko to furacz będzie wymiatał. Z turbosprężarek znalazłem tylko to http://moto.allegro.pl/item144226971_sp ... _golf.html co prawda od silnika 1.9 ale mozliwe e to nawet lepej.


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr lis 22, 2006 18:38

Wooqasheck pisze:od silnika 1.9 ale mozliwe e to nawet lepej.
z jednej strony tak ale wole zastosowac trubo od silnika 1,6, zmniejszy to turbodziure i przeniesie moment na nizsze obroty, co do wzrostu parametrow to w przeprowadzonych przed chwila obliczen wyszlo mi ze mozliwe jest osiagniecie 145KM i 230 Nm i mniej wiecej to by mnie satysfakcjonowalo. Ale zobaczymy co czas pokaze i co z tego wyjdzie :)



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » śr lis 22, 2006 18:47

KamilW, Z tego co piszesz wynika że dbasz o najdrobniejsze szczegóły. Jeżeli tak to wrzucaj turbinkę od 1.6. Także teraz mogę jedyne co napisać to powodzenia i oby siana oraz wytrwałości nie zabrakło.


Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr lis 22, 2006 19:17

a skonczy sie na NOSie



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr lis 22, 2006 19:25

Panowie a teraz juz pierwsze konkretne pytanie:
potrzebuje zrobic doprowadzenie i wyprowadzenie oleju do i z turbiny, i tu prosba do posiadaczy silnikow TD jak to jest u was rozwiazane, wiem tyle ze olej jest brany z podstawy filtra oleju, a jak idzie odplyw? I jakie jest przelozenie do pompy oleju? 1:2 czy mniejsze bo nie chce zatrzec silnika przez nadmierny spadek cisnienia oleju szczegolnie ze juz sworznie tlokowe sa smarowane pod cisnieniem, jest natrysk na tloki i jeszcze teraz bedzie swistak :) Prosze o foty i porady. Dla pomagajacych punkciki i satysfakcja :D

[ Dodano: Czw Lis 23, 2006 18:54 ]
Pierwsze koty za ploty... pozatym ze rozebralem silnik to dzisiaj oczyscilem wszystkie elementy i pomalowalem blok antykorozyjnym podkladem... niewesola robota... okazalo sie rowniez ze gwint w podstawie filtra oleju jest taki sam jak gwint w przewodzie hamulcowym wiec nie bedzie problemow z doprowadzeniem oleju to turbiny... ponizej zdjecie bloku :)



szymo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:37
Lokalizacja: Świerkol

Post autor: szymo1 » pt lis 24, 2006 12:54

Powrót oleju z turbiny leci bezpośrednio do miski olejowej.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lis 24, 2006 13:01

A moglbys mi zrobic pare fotek i wyslac na maila jak to jest w GTD rozwiazanie, tzn co gdzie leci i jak i gdzie jest intercooler, skad leci do niego powietrze. Bede wdzieczny. No tak ale chyba z tylu w bloku jest miejsce na weza odplywowego?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt lis 24, 2006 13:34

KamilW pisze:no i co dalej... aparat w glowice, mniejsze kolo rozrzadu bo pompa oleju na pewno nie wydoi cisnienia przy przelozeniu 1:2 wiec trza je zmniejszyc :) a co dalej to sam nie wiem... wiec potrzebuje rad... jak macie jakies pomysly to piszcie, wszystkie rady jak i slowa krytyki mile widziane.
nie wiem jak chcesz przelozyc aparat w glowice, druga sprawa to pompa oleju. Napedzana jest z walka posredniego, tego samego co i aparat zaplonowy, wiec jak zmniejszych kolo to automatycznie walek szybciej zacznie sie obracac a takze i sam aparat co spowoduje ze iskra nigdy nie bedzie w odpowiednim momencie, no chyba ze jakos to rozwiazesz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości