[mk2] prędkościomierz nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

[mk2] prędkościomierz nie działa

Post autor: Kowal_ » sob lis 11, 2006 12:51

Hej.

Wczoraj miałem pecha. Jak to się mówi nieszczęścia chodza parami. Rano chcąc jechać na uczelnie okazało się, że spaliła mi się żarówka w lampie, to nie problem, wymieniłem. Jakież moje zdziwienie było gdy jadąc już jakieś ~4km spojrzałem na wkaźnik temperatury czy silnik sie nagrzał aby przełączyć na lpg, a tu.. wskazówka predkościomierza na samym dole :o

I tak - wskazówka predkościomierza nie działa, licznik kilometrów przejechanych i przebiegu dziennego również nie działają. Wszystko inne działa.

Wcześniej podczas jazdy z licznika wydobywało się charakterystyczne cykanie. Im szybciej się jechało tym czestotliwość cykania była większa.
Teraz zupełnie ucichło, a wskazówka nie drgnie nawet.

Nie znam budowy licznika, ale wydaję mi się, że działa on na zebatkach itp. i zebatka poprostu się wyjechała bądź wypadła czy coś innego z nią się stało.

Będzie trudna naprawa tego i rozbiórka licznika? Czytałem porady dotyczące zmian podświetlenia i niezbyt prosto to wyglądało. Rozbiórka dechy z przodu, wyciąganie kierownicy.. :| A czasu zbyt wiele nie mam niestety.. (uczelnia)

Jeżeli naprawa nie jest możliwa to gdybym już chciał kupować licznik to wtedy kupiłbym taki z obrotomierzem, obecnie mam z zegarkiem. Trudno jest dostać zegary z obrotkiem na dwie wtyki z indeksem 935?

Pozdrawiam.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » sob lis 11, 2006 13:05

Najbardziej prawdopodobne jest to, ze spadla badz wyrobila sie linka. Wystarczy ja zalozyc, lub jesli jest zepsuta wymienic. Zeby dostacm sie do zegarow nie jest konieczne sciaganie kierownicy (podobno ulatwia - ja zawsze sobie robilem licznik bez sciagania kierownicy) a zdjecie przedniej czesci deski (panel z przyciskami, regulacja nawiewu i radiem) zajmuje 10-15 minut



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 11, 2006 13:12

MaSa_Golf pisze:ze spadla badz wyrobila sie linka.
czasem po prostu wystarczy ją docisnąć. Wystarczy odkręcić plastyk po lewej ud dołu nad bezpiecznikami i niezbyt gruba kończyna górna z łatwością się tam zmieści.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » sob lis 11, 2006 14:01

Licznik jest łatwo wyjąć. Dla wprawnej osoby to góra 5-10min. Sprawdź pierw po wyjęciu licznika czy linka od prędkościomierza się kręci - jak będziesz miał ją na widoku wystarczy się przejechać.


FORD
Fix Or Repair Daily

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lis 11, 2006 14:51

mkowalm, wyjęcie zegarów wcale nie jest aż tak bardzo czasochłonne. Wyciągasz wyłączniki, panel sterowania nawiewem, maskownicę i odkręcasz dwie śrubki od zegarów. Jeśli linka okaże sie dobra to prędkościomierz albo do naprawy, albo do wymiany. Kupić taki z indeksem 935 i obrotkiem jest dość trudno.



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » śr lis 15, 2006 16:14

wreszcie znalazłem czas żeby sie to zabrać. Rozebrałem i po próbie okazało się, że linka prędkościomierza po odłączeniu i jeździe bez licznika w ogóle się nie kręci :(

Wystarczy kupić nową i wymienić? To wszystko?


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » śr lis 15, 2006 17:07

mkowalm pisze:Wystarczy kupić nową i wymienić? To wszystko?
podepne sie do tematu, moja linka tez jest padnieta, i kiedys slyszalem cos, ze jak ktos ja wykrecil ze skrzyni to cos stamtad wypadlo, czy jakos tak. Wiec sie zapytuje czy wymiana jest "bezpieczna" :) i co i gdzie trzeba zrobic :-k

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » śr lis 15, 2006 17:16

mniszek pisze:
mkowalm pisze:Wystarczy kupić nową i wymienić? To wszystko?
podepne sie do tematu, moja linka tez jest padnieta, i kiedys slyszalem cos, ze jak ktos ja wykrecil ze skrzyni to cos stamtad wypadlo, czy jakos tak. Wiec sie zapytuje czy wymiana jest "bezpieczna" :) i co i gdzie trzeba zrobic :-k

pozdrawiam
Nic ci nie wypadnie, ja wymieniałem i nie było żednego problemu, odkręcasz starą, przykręcasz nową i tyle :cool:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » śr lis 15, 2006 17:51

Bruno77 pisze:
mniszek pisze:
mkowalm pisze:Wystarczy kupić nową i wymienić? To wszystko?
podepne sie do tematu, moja linka tez jest padnieta, i kiedys slyszalem cos, ze jak ktos ja wykrecil ze skrzyni to cos stamtad wypadlo, czy jakos tak. Wiec sie zapytuje czy wymiana jest "bezpieczna" :) i co i gdzie trzeba zrobic :-k

pozdrawiam
Nic ci nie wypadnie, ja wymieniałem i nie było żednego problemu, odkręcasz starą, przykręcasz nową i tyle :cool:
możesz jeszcze napisać ile taka przyjemność kosztuje w sklepie?


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » śr lis 15, 2006 19:26

mkowalm pisze:możesz jeszcze napisać ile taka przyjemność kosztuje w sklepie?
Wiem ze do omegi A kosztuje w granicach 30 zl, wiec do golfa pewnie drozsza nie bedzie, no chyba ze ze zlota :grin:



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » ndz lis 19, 2006 10:08

No więc wczoraj kupiłem linkę prędkościomierza za 30zł.

Teraz pytanie - ona jest w całości i część przy skrzyni biegów na jednym końcu jak i część przy licznika na drugim końcu są dosyć duże i chyba nie da się tego przecisnąć. Da się to rozebrać?

[ Dodano: 17 Lis 2006 09:59 ]
z wyciągnięciem sobie poradziłem, banalne. Ale muszę czekać na linkę do 15:30. Okazało się, że to nie jest ta. Było inna mocowanie przy skrzyni biegów. Ja mam wkręcaną na śrubę, a tam było całkiem inne mocowanie.

EDIT:

Linka zmieniona. Wszystko działa. Czynność prosta, ale troche babrania jest z tymi wszystkimi śrubkami od dechy :P

A co się stało właściwie? - Linka sie ukręciła przy skrzyni biegów.

Dzięki wszystkim za pomoc. Rozdałem po punkciku potrzebujacym ;) :okej:


330KM/450Nm

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 341 gości