[MK3] Centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:21
Lokalizacja: stalowa wola

[MK3] Centralny zamek

Post autor: pawyot » czw lis 16, 2006 22:10

W moim samochodzie jest centralny zamek. Otwieram drzwi tylko "przez kluczyk" bo nie mam pilota. Czy jest możliwość dopasowania pilota, żeby móc otwierać za pomocą jego drzwi?
Ostatnio zmieniony czw lis 16, 2006 22:39 przez pawyot, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lis 16, 2006 22:18

pawyot pisze:Otwieram drzwi tylko "przez kluczyk" bo nie mam pilota
Czy masz seryjny pneumatyczny centralny??


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » czw lis 16, 2006 22:19

Dokupujesz centralke na pilota do sterowania centralnym pneumatycznym (jesli masz oryginalny centralny), podlaczasz sie pod dwa kabelki i juz.
Poza tym temat wielokrotnie walkowany na forum.....


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » czw lis 16, 2006 22:20

Jakio takiego samego pilota nie dobierzesz,trzeba z centralką kupić.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
pawyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:21
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: pawyot » pt lis 17, 2006 07:44

Centralny mam seryjny. W takim razie trzeba bedzie się rozpatrzeć na allegro.



Awatar użytkownika
tchopz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt maja 05, 2006 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tchopz » pt lis 17, 2006 09:53

Dopiero co skończyłem to robić.

Poszukaj centralki sterującej plusem. Niestety większość oferowanych tanich centralek steruje minusem (masą). W takim przypadki potrzebny będzie przekaźnik za około 20 PLN.

Ja podpiąłem się do kostki na lewo od skrzynki z bezpiecznikami. Do tej kostki podłączone są kable idące do drzwi. Żeby się do niej dostać będzie trzeba zdjąć tą duża plastikową obudowę pod kierownicą. Pierwsza wtyczka z brzegu w tej kostce to właśnie to czego szukasz. Kabelki zielony i szary odpowiadają za sterowanie zamkiem. Po podaniu plusa jeden z nich otwiera a drugi zamyka zamki.

Zasilanie wziąłem z bezpiecznika oświetlenia wewnętrznego (przedostatni ??).

Jeśli masz centralkę, która się sama uzbraja, jeśli w ciągu 30 sec jeśli nie otworzysz drzwi, to trzeba jeszcze będzie podpiąć czujnik otwarcia drzwi. Jeśli centralka wymaga podania masy przy otwartych drzwiach to odpowiada za to kabelek brązowo-żółty w czujniku (skrajny, uwaga drugi skrajny jest brązowo-biały i jeśli są brudne to mogą się pomylić). Niestety żeby się do niego dostać trzeba zdjąć nadproże (jedna śrubka i zatrzaski ale ja odchyliłem bez odkręcania śruby) i osłonę słupka (trzy wkręty i odchylić). Oczywiście będzie potrzebne ok. 1-1,5 m kabla.

Nie udało mi się jeszcze tylko jedno - podłączenie sygnalizowania otwarcia kierunkowskazami. Ktoś wie jak to zrobić?


----------------------------------------------------
Sprzedam Golfa MK3 TDI 1Z 90KM 94r. New Orlean. [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=399008055[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości