[MK4] siłowniki elektrycznych szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dzon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 18, 2006 16:20
Lokalizacja: Sosnowiec

[MK4] siłowniki elektrycznych szyb

Post autor: dzon » czw wrz 14, 2006 10:35

Chce założyc w swoim mk4 elektryczne szyby ale z tego co wiem aby siłowniki poprawnie działały potrzebują sygnału po szynie can z licznika prze moduł komfortu. Więc moje pytanie czy pasuja do golfa 4 jakies inne siłowniki które nie posiadają szyny CAN albo które nie muszą dostac sygnału z modułu zeby działały poprawnie a nie w "tybie awaryjnym"? Prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw wrz 14, 2006 11:36

Z sosnowca do Pszczyny nie masz daleko , możesz sobie zobaczyć jak to umnie działa.
Na upartego montujesz tylko silniczki + sterowanie i masz elektryczne zamykanie/otwieranie, no chyba że chcesz wszystko jak fabryka



dzon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 18, 2006 16:20
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: dzon » czw wrz 14, 2006 12:25

Chce tylko zeby działały (góra, dół), nie musze miec jakis innych funkcji. Ale z tego co wiem to siłowniki potrzebuja sygnału z modułu komfortu po szynie can, bo inaczej działaja tylko przez 10 minut w trybie awaryjnym i sie wyłaczają. Jakbys mogł to byłbym wdzięczny jakbys napisał jaki numer masz tych siłowników i z którego roku są.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw wrz 14, 2006 12:55

ja mam cos takiego http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=126113246
a tu masz z modułem komfortu
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=124905203
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=125894455
ile kasy chcesz wydać to zalezy od ciebie ,bo jak dobrze poszukasz to zwykłe silniczki kupisz nawet za 70zł szt .co do podłaczenia mówię o zwykłych robisz zasilanie osobne lub sterowane z pod kluczyka+przyciski sterujace i co cie wtedy obchodzi szyna CAN ale też masz silniczki pod moduł komforu jak wyzej od wyboru do koloru.
Z innej beczki jedziesz do Bielska (Wapienica /Jasienica/śroty/ kurniki) i szukasz, ostatnio za strone życzyli sobie 300 zeta a były nawet zaq 150zł jak chcesz to mo byc za przewodnika lecz zarezerwój sobie czas bo zmarnujesz połowę dnia tyle tego jest.



kokolinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 22:26
Lokalizacja: szczecin

Post autor: kokolinek » wt lis 14, 2006 00:41

witam czy wystarczy ze kupie same silniczki i boczki czy musze tez kupic mechanizmy bo nie wiem czy te co mam przy manualnych szybach sie nadaja???



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt lis 14, 2006 14:58

Ja mam wersję że wyciągasz korbkę i wieloklin w to miejsce montujesz silniczek , otwory są gotowe na śrubki a puste miejsce po korbce zaślepiasz i gitara.
A sterowanie to jak chcesz na drzwiach niestety wymiana boczka {czytaj resztę też ponieważ tapicerka może być inna}lub osobne przyciski lecz ASO liczy 50zł/szt a z FIATA kupisz 7zł/szt
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



kokolinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 22:26
Lokalizacja: szczecin

Post autor: kokolinek » czw lis 16, 2006 18:13

mysle ze cale boczki(tapicerke) kupie , silniczki juz mam i bede musial sie pomeczyc zeby to dzialalo. A jakbym chcial jeszcze z tylu robic elektryke to juz musze miec oryginalne wiazki i modul komfortu czy da sie bez tego zrobic?

zdaje sie ze mamy ta sama wercje golfa bo tez mam AUS 1.6 16v wiec chyba bedzie tak jak mowisz!



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » ndz sty 13, 2008 01:34

kokolinek pisze:bede musial sie pomeczyc
i to zdrowo wlasnie wracam z montażu dnia pierwszego i nastepuja problemy, wymiękam...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości