Temperatura silnika - ostatnie starcie !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » wt mar 01, 2005 21:34

A mnie zastanawia jedna sprawa, dlaczego u tak wielu użytkowników golfów temperatura kształtuję się w okolicach 70 stopni, czyżby zbieg okoliczności czy może akurat u wszystkich popsuł się termostat ??? Uważam że to chyba nierealne, mam juz 3 auto z grupy VW i w kazdym mialem temp. 70 stopni wiec uważam ze chyba tak powinno być i niema co poprawiać fabryki i bawić się w wymiane termostatu. Poprostu ten typ tak ma i koniec.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt mar 01, 2005 21:59

jesli tak uwazasz to podjedz do ASO i sie dowiedz. ja bylem i wiem ze ma byc 90 stopni. jak nie ma to jest cos nie tak.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » wt mar 01, 2005 22:16

aw69 pisze:A mnie zastanawia jedna sprawa, dlaczego u tak wielu użytkowników golfów temperatura kształtuję się w okolicach 70 stopni, czyżby zbieg okoliczności czy może akurat u wszystkich popsuł się termostat ??? Uważam że to chyba nierealne, mam juz 3 auto z grupy VW i w kazdym mialem temp. 70 stopni wiec uważam ze chyba tak powinno być i niema co poprawiać fabryki i bawić się w wymiane termostatu. Poprostu ten typ tak ma i koniec.
ma byc 90 i koniec.... :crazy:
wychodzi na to ze wiele golfow co nie tak ma po prostu...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » wt mar 01, 2005 23:08

Czy to lato czy to zima
u mnie temperartura 90 stopni trzyma :bigok:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr mar 02, 2005 01:43

Czasami wskaźniki szwankują ale to łatwo sprawdzić po rurach na jakim obiegu chodzi i czy są ciepłe czy gorące.

Wartość energetyczna gazu jest niższa od wartości benzynki ale za to wydziela się więcej ciepła przy spalaniu i teoretycznie na lpg powinien się szybciej grzać ale latem bo zimą wiadomo że spalanie jest osłabione co czasmi moze doprowadzić do zamarznięcia gazu w parowniku jeżeli nie została osiągnięta temperatura.

A u mnie jak 90 było tak jest. Dzisiaj ludzie się patrzyli na mnie jak na idiotę bo ja Sobie jechałem w krótkim rękawku, a oni w kurtkach. Na zewnątrz było -9 a u mnie w furce jak dałem na fest grzanie to było ponad 35 więc ustawiłem na ponad połowe na regulacji i było w sam raz. No i żadna szybka nie zaparowana, suchutko i przyjemnie.

No chłodnica nie jest osłonięta czym kolwiek i też nie mam osłon pod silnikiem i bez problemu u mnie się grzeje do 90stopni.


Obrazek

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr mar 02, 2005 10:11

Wymienilem termostat i mam dokladnie tak jak mowi moj przedmowca...wczesniej bywalo roznie



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » czw mar 03, 2005 17:52

Witam ponownie ! Dzis zabrałem się za wymiane termostatu w swoim TDI (kupiłem nowy za 25 zł) troche pogrzebalem sie przy aucie, no i po skonczonej robocie jak ręką odjoł - silnik zagrzewa się ładnie do 90 stopni i w środku odrazu cieplej :) A jednak to wina termostatu, mieliście racje !


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw mar 03, 2005 19:32

No gratuluję. Bo podobno zima bedzie jeszcze trzymać. :bajer:


Obrazek

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw mar 03, 2005 19:32

No widzisz...oto kolejny dowod ze silnik jak jest wszystko oki to ma miec 90 stopni



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » czw mar 03, 2005 21:53

mam takie pytanko po ilu kilometrach wasze golfiki a najlepiej 2 bo taki mam:) ma 90 stopni?? albo inaczej po ilu powinien miec jak na dfworze jest tak jak teraz czyli troche ponizej zera bo nie wiem czy wymieniac termostat



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw mar 03, 2005 22:58

U mnie pelna temperatura jest po jakis 10 km ale jezeli przy takiej temperaturze na dworze wogole silnik dochodzi Ci do 90 stopni i nie idzie dalej to znaczy ze z termostatem jest wszystko w porzadku...
Ja jak mialem zly termostat- caly czas otwarty to mi temperatura czasami lekko poza biale pole wychodzila czyli jakbys mial zly termostat to przy - kilku stopniach na dworze silnik by Ci sie nigdy nie dogrzal do 90



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pt mar 04, 2005 00:26

A u mnie jest za duzo (3/4 skali czyli +- 105 stopni) co moze byc przyczyna?? czujnik?? termostat?? zawsze sie zagrzewa do takiej temp, czy jest +5 czy -20 na zewnatrz, nawet przy bardzo spokojnej jezdzie... silnik JP



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt mar 04, 2005 14:38

A to by znaczylo chyba ze termostat jest non stop zamkniety albo ze masz walniety wskaznik w zegarach...ja bym zaczal od wymiany termostatu...
Sprawdz czy chlodnice masz ciepla...a wentylator sie wlacza?i nie gotuje sie plyn przypadkiem?Napisz cos wiecej
Mozesz jeszcze miec gdzies chlodnice zatkana i nie ma pelnego obiegu...mysle ze trzeba sie temu dokladniej przyjzec bo 105 stopni to za duzo



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » sob mar 05, 2005 07:49

peterson pisze:a ja nie moge dojsc w moim Golfie ile mam stopni na wskaźniku Dochodzi mi wskazówka niekiedy do połowy ale ile to jest? :/ Co ile sa te kreski ?? :(

Jak tak masz to jest gites ;) U mnie tez tak jest nawet z 1-2mm za wzkazowe i to niezaleznie czy lato czy zima ;)
Pozdialka jest wyskalowana tak ze na srodku ma 90st na prawo pierwszy znacznik od srodka 110st, na lewo pierwszy znacznik od srodka 70.


Pozdro:

Slawek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości