Mam pytanie odnośnie sprężyn w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Robas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 01, 2005 13:06
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Mam pytanie odnośnie sprężyn w mk3

Post autor: Robas » wt mar 01, 2005 14:14

Mam sprezyny nie wiem jakiej firmy w kazdym razie sa czerwone chce je zmienic na zwykle bo te sa za twarde i pytanie w zwiazku z tym jest takie:Czy wystarczy ze wymienie tylko sprezyny czy musze zmienic je razem z amorkami??
Przy okazji jeszcze 2 pytanka:
1.zaraz po tym jak uruchomie silnik(1.8RP)pojawia sie w kabine brzydki zapach jakby benzyna czy spalony olej, przez chwilke potem juz tego nie czuc az do nastepnego rozruchu. Czego to jest przyczyna??
2.strasznie mi paruja szyby w samochodzie najbardziej jak wyjde z rozgrzanego samochodu wracam za 5 minut i nic nie widac.Da sie cos z tym zrobic??
Z gory dzieki za wszelka pomoc Pozdrawiam[/url]



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt mar 01, 2005 17:07

niewiadomo jakie masz amorki ,może sportowe, u mnie wystarczyło zmienić sprężyny , bo amorki miałem zwykłe , co do szyb to może masz wodę w aucie gdzieś po wykładziną i dlatego mocno Tobie paruje .



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » wt mar 01, 2005 17:22

Co do parowania to wymien filtr przeciwpyłkowy bo pewnie w zyciu nie był wymieniany a co do sprezyn to jak masz seryjne amrorki to mozesz wsadzic seryjne sprezynki,na sportowe amorki tez mozesz załozy c serie ale pod jednym warunkiem ze te sporotwe nie bedą krótsze od serii


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Mam pytanie odnośnie sprężyn w mk3

Post autor: VWjowiec » wt mar 01, 2005 17:33

Robas pisze: 2.strasznie mi paruja szyby w samochodzie najbardziej jak wyjde z rozgrzanego samochodu wracam za 5 minut i nic nie widac.Da sie cos z tym zrobic??
nagrzewnica :crazy:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Mam pytanie odnośnie sprężyn w mk3

Post autor: briano » wt mar 01, 2005 18:57

Robas pisze:Mam sprezyny nie wiem jakiej firmy w kazdym razie sa czerwone chce je zmienic na zwykle bo te sa za twarde i pytanie w zwiazku z tym jest takie:Czy wystarczy ze wymienie tylko sprezyny czy musze zmienic je razem z amorkami??
Przy okazji jeszcze 2 pytanka:
1.zaraz po tym jak uruchomie silnik(1.8RP)pojawia sie w kabine brzydki zapach jakby benzyna czy spalony olej, przez chwilke potem juz tego nie czuc az do nastepnego rozruchu. Czego to jest przyczyna??
2.strasznie mi paruja szyby w samochodzie najbardziej jak wyjde z rozgrzanego samochodu wracam za 5 minut i nic nie widac.Da sie cos z tym zrobic??
Z gory dzieki za wszelka pomoc Pozdrawiam[/url]
Jeżeli amorki nie są krótsze od serii to oczywiście możesz zmienić same sprężyny. (a co to za sprężynki dużo obniżały?? przód tak samo stał jak tył?? czy przód niżej bo to może być cały kit sprężyny plus amory jak z niemiec sciągany to tak najczęściej dojcze robią) jak chcesz chętnie się z tobą zamienie dam ci seryjne w zajebistym stanie :chytry:
2. Szyby parują od wilgoci więc zobacz czy nie masz mokrej tapicerki pod wycieraczkami może tylko to być przyczyną.



fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » wt mar 01, 2005 20:10

Owszem wilgoć moze byc ale ten zapach? To moze być jadnak nagrzewnica....



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » wt mar 01, 2005 20:21

fragy pisze:Owszem wilgoć moze byc ale ten zapach? To moze być jadnak nagrzewnica....
Ależ ja wcale nie mówie ze nie :hmm: Tylko waro też od tego zacząć bo jak wilgoć w aucie to i grzyby mogą porosnąć :grin:
Ale faktycznie z tym zapachem :grin: coś jakoś słąbo doczytałem jak najbardziej trzeba obstawiać nagrzewnice



Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » wt mar 01, 2005 22:01

jeśli pod dywanikami jeczcze sucho to nie czekaj z wymianą bo cie zaleje chłopie i wtedy bedziesz miał dodatkową robote, przy wymianie bedziesz musiał deske rozkręcać i pamietaj ze przy wykręcaniu nagrzewnicy podstaw jakąś miske bo cie zaleje i to nieźle :grin:



Awatar użytkownika
Robas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 01, 2005 13:06
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: Robas » śr mar 02, 2005 13:42

Dzieki wszystkim za pomoc, chyba zeczywiscie sprawdze nagrzewnice(czy to oznacza jej wymiane czy da sie z niej jescze cos wykrzesac??)
Co do amorków sprobuje jutro sprawdzic jakie sa to moze cos wiecej onich napisze. Samochod jest jednakowo z tyl i z przodu spuszczony na glebe.
Co do zamiany na amorki czy sprezyny(ni ewiem czy piszesz o jednym i drugim?) przedewszystkim problem w tym ze Jestes z drugiego konca polski, a sama zamiana to dla mnie marny interes :chytry: juz nie mowie o ewentualnym dojezdzie do Ciebie, ale zawsze mozesz zucic jakas propozycje to rozpatrze.
W ktorym miejscu szukac filtra przeciwpylkowego??



red1,4

Post autor: red1,4 » sob cze 04, 2005 15:45

Filtr przeciwpyłowy znajduje się po prawej stronie podszybia. Podnieś maskę i zdejmij plastik pod szybą.



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob cze 04, 2005 20:43

Wymień sprężyny a smród jest stąd że cieknie nagrzewnica i czuć glikol w płynie i dlatego szyby parują.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 453 gości