[mk4 tdi] Brak nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mietek333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

[mk4 tdi] Brak nawiewu

Post autor: mietek333 » pn lis 06, 2006 22:29

Od kilku tygodni mam golfika IV TDI z climatronikiem - zauważyłem kilka problemów:
m. in. problem z nawiewem na przednią szybę i na nogi
- na przednią szybę prawie nie dmucha (nawet jak się ustawi jej odmrażanie w klimie)
- nadmuch na nogi pasażera z boku (mała prostokątna kratka przy dywaniku) - nie działa
- na boczne szyby (małe okrągle kratki) - nie działa
- na desce (4 duże prostokątne)- działa ok
- filtr powietrza kabiny dziś wymieniłem na nowy

Mietek
Ostatnio zmieniony pn lis 06, 2006 23:03 przez mietek333, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » pn lis 06, 2006 22:53

a słychać w trakcie przełączania trybów nawiewów (nogi, szyba, kratki) odgłos pracujących silniczków??
Jesli tak to bardzo możliwe że popękały na plastikowych trybkach silniczków otwory ściskające wałki i one sie kręcą nie przekazując napędu miałem tak samo przy klapie od zamkniętego obiegu i niemiłosiernie mi szyby parowały mimo wymiany filtra


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn lis 06, 2006 23:04

mietek333, wygląda to jakby klapki kierujące nawiew się nie przestawiały. Słychać silniczki jak przełączysz na szybę? Najlepiej by było podłączyć do VAGa.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
mietek333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: mietek333 » pn lis 06, 2006 23:10

Jutro "posłucham" silniczków.
(Brak nawiewu na przednią szybę w zimę to horror - np. dziś rano minus 13 i miejscami warstwa 1 cm lodu)

Mietek



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » wt lis 07, 2006 01:05

Ta mala kratka obok nog pasazera to nie nadmuch :grin: pod nia jest srubka ktora przykreca nam wykladzine do tunelu srodkowego, nie wiedzieli chyba jak to zrobic to tak to wymyslili :D wiec sie nie boj ze tak nie wieje
co do bocznych kołek na desce rozdzielczej, u mnie tez nie wieje, u znajomych sprawdzalismy rowniez, wiec moze ma to wiac delikatnie abysmy tego nie czuli (pewnie bzdura) albo moze jest to cos od odprowadzania wilgodzi spod szyby i dechy?
co do kwadratowych to nie wiem czemu CI nie wieje, ale ja bym pierwsze co zrobil to dobralbym sie do dmuchawy i tam popatrzyl, moze cos jest zapchane, odkrec schowek i zobaczysz dmuchawe
pozdrawiam



Awatar użytkownika
mietek333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: mietek333 » wt lis 07, 2006 12:51

I wszystko się wyjasniło :)
Brak nawiewu na przednią szybę (tylko bardzo bardzo delikatny)
spowodowany był włączonym jednoczesniem nawiewem na nogi.
Po wyłączeniu nawiewu na nogi - na szybę dmucha całkiem przyzwoicie.
Ciekaw jestem czy w Waszych Golfikach też tak jest.
UcHO pisze:Ta mala kratka obok nog pasazera to nie nadmuch :grin: pod nia jest srubka ktora przykreca nam wykladzine do tunelu srodkowego, nie wiedzieli chyba jak to zrobic to tak to wymyslili :D wiec sie nie boj ze tak nie wieje
i zaczęło troszeczkę dmuchać w małej kratce obok nogi pasażera
A w okrągłych małych nadmuchach na boczne szyby ruch powietrza jest b. mały.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

MIETEK

PS
Z tego co zauważyłem to czeka mnie jeszcze naprawa:
- wymiana przełącznika kierunkowskazów (coś nie mogę znaleźć dokładnego opisu jak zdjąć kierownicę)
- wymiana mikrowyłącznika w drzwiach kierowcy (nie włącza/wyłącza się światło w kabinie oraz nie sygnalizuje dźwiękiem jak się zapomnie wyłączyć świateł mijania)
- klapa bagażnika zamyka się czasami za 1 razem a czasami trzeba 2-3 razy klepnąć (a raczej zamyka się tylko nie gasnie kontrolka na tablicy)
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2006 14:01 przez mietek333, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt lis 07, 2006 12:54

mietek333 pisze:wymiana mikrowyłącznika w drzwiach kierowcy (nie włącza/wyłącza się światło w kabinie oraz nie piszczy jak się zapomnie wyłączyć świateł mijania)
Mikrowłącznik ejst w zamku i chyba trzeba wymienić cały zamek...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lis 07, 2006 16:08

Grzesiekk1982 pisze:Mikrowłącznik ejst w zamku i chyba trzeba wymienić cały zamek...
dokładnie, trzeba wymienić cały zamek
to z klapą bagażnika to też wina mikrowłącznika...
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt lis 07, 2006 19:55

Grzesiekk1982 pisze:Mikrowłącznik ejst w zamku i chyba trzeba wymienić cały zamek...
wymiana całego zamka to ogromny koszt jak masz zdolności manualne to możesz wyjąć cały i znaleść tam ten wyłącznik właściwy bo jak zaczniesz rozbierać zamek to jest tam ich kilka, ostrożnie go rozebrac aby nieuciekła spręzynka przeczyścić drobnym papierem stycznik,posmarować wazeliną techniczną i działa- u mnie śmiga


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
mietek333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: mietek333 » wt lis 07, 2006 20:02

Dzięki za informacje. W przypływie wolnego czasu rozkręcę zamek i sprójbuję go naprawić.

mieTek



Awatar użytkownika
pawel_stasiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:44
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Post autor: pawel_stasiak » ndz paź 12, 2008 18:59

sorry ze nie na temat ale chodzi mi o ta mala kratke o ktorej wspominal kolega wyżej. Otóz przy wyciaganiu dywanu gdzies mi ta kratka sie zawieruszyła...czy wiecie gdzie moge takie cos zdobyc...moze tam jest jakies oznaczenie ??? bo szczerze mówiac nie wiem nawet jak to nazwac szukajac na allegro. dzieki
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2008 19:01 przez pawel_stasiak, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 315 gości