[MK3] nowy wita i pyta!!! piski i itd??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

[MK3] nowy wita i pyta!!! piski i itd??

Post autor: PinkFloyd » wt paź 17, 2006 09:21

Postanowiłem zawitać na forum ponieważ kolega z pracy juz dawno sie tu zalogował wiec postanowiłem się przyłączyć. Postanowiłem wyeleminować pisk który wydobywa się tylko rano po odpaleniu przez ok 2 s. potem cisza nawet jak dłuzej postoi i jak bede nawet ponownie odpalał. Pisk jakiś metaliczny tylko po nocnym postoju. Rano mam do pracy 16km przychodze i odpalam sam i nie mam jak zobaczyc co to kurna piszczy bo jak wyjde to przestaje a jak na złośc jak jestem w warsztacie to juz tego nie ma. a jak bym chcial to zlokalizowac to i tak slychac to tylko po nocnym postuju i to tylko przez 2 sekundy. Myslalem ze moze to dolne koło które ma gumę na zimno się przekreca -sptkałem sie z tym a co wy myslicie???



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt paź 17, 2006 09:35

witaj na forum :bigok:

to może być pasek alternatora za lużny, odpal auto i polej go lekko wodą jeżeli zacznie piszczeć to trzeba go naciągnąć


:-k ...

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt paź 17, 2006 09:43

No apseczek dobrze naciągniety, chyba go zdejmę i odpalę ale jak nie bedzie piszczec to może być on lub inne łożyska osprzetu i jak to sprawdzić??? W MK3 osprzet cały jest na wielorolkowym pasku wiec chyba niczym to nie grozi wiec chyba dam sobie spokój.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt paź 17, 2006 09:50

są do pasków takie specjalne preparaty zwiekszające "przyczepność " paska do kół pasowych, kup i popsikaj i zobaczysz czy przestało piszczeć
PinkFloyd pisze:pisk który wydobywa się tylko rano po odpaleniu przez ok 2 s.
ten 2 sekundowy pisk to nie wyglada mi na zadne łozysko


:-k ...

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt paź 17, 2006 09:56

Ale wydaje mi się że jak bendiks jest do niczego to nie rozłącza od razu i słychać chrobotanie-chyba że u Ciebie było inaczej a u mnie pisk jest juz po odpaleniu przez 2 sekundy jakby taki pisk nienasmarowanego łożyska ale tylko jak postoi z 12 H i to jest ciekawe???? :blush:



cierek

Post autor: cierek » pn lis 06, 2006 09:40

suaweq pisze:u mnie takie coś (pisk przy odpalaniu ale wtedy gdy stał długo) spowodowane było zużytym bendiksem przy rozruszniku - koszt naprawy z robocizną 80 zł i teraz chodzi jak ta la la
tanio, u mnie w Opolu za naprawe bendiksa z robocizna wołają około 200zeta;/



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn lis 06, 2006 09:59

te swego rodzaju piszczenie pochodzi raczej od paska którego? masz wspomm? rolka napinająca chyba to nie jest bo słychć by ją było na więkrzych obrotach-jeśli chodzi o BENDIX odczuł by to rozrusznik chyba że to on nie załapuje !!!!!!



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn lis 06, 2006 21:28

Co ciekawe zawsze rano tak popiskuje przez 2 sekundy jak pisałem wyżej, ale zanim odpale nacisne palcem 2 razy pasek wielorolkowy przy alternatorze i odpalę i cisza, jak rano go nie nacisne to cos piszczy przez 2 sekundy- pasek napiety na full, pasek nowy. Co to :grrr:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości