[mk2] rozrusznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

[mk2] rozrusznik

Post autor: gor7 » sob lis 04, 2006 00:13

Witam. Szukałem w szukajce ale nic nie znalazłem. Chodzi mi dokładnie o to jak wymienić tulejki w rozruszniku? Kolejnośc, jak wyjąc tą jedną co siedzi w środku? itd. Pomocy bo delikatne mrozy a ja jużmam problemy. Pozdrawiam.


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Rozrusznik

Post autor: Andrzej1 » sob lis 04, 2006 08:21

Witam.
Ja wyciągłem tulejkę z obudowy silnika przy pomocy gwintownika M 10. Wkręcając
gwintownik w tulejkę,gwintownik oprze się o obudowę silnika i będzie wypychał
tulejkę.
Pozdrawiam.Andrzej.



zakrzes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 13, 2006 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zakrzes » ndz lis 05, 2006 13:24

Madre ksiazki nakazuja robic to przy pomocy sciagacza bezwladnosciowego, ale pomysl z gwintownikiem tez jest OK.

Czy problem z tulejkami rozrusznika pojawia sie w przypadku mrozow? Ostatnio mialem klopot z uruchomieniem silnika (przy ujemnej temperaturze) poniewaz rozrusznik krecil o jakies pol obrotu i zatrzymywal sie. Z 4 razem udalo sie odpalic. Akumulator w 100% OK, tylko jakby rozrusznik sie zacinal. Wczesniej i teraz, przy dodatnich temperaturach, wszystko jest OK.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » ndz lis 05, 2006 13:26

Materiał reaguje na mróz.
A też najchętniej wywalam tulejkę gwintownikiem.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » ndz lis 05, 2006 13:36

Witam!
Jakis miesiac temu wymienialem tulejki ale nie po to ze mialem problem z rozrusznikiem ale tak profilaktycznie przed zima.
Wiec jak moj przedmowca pisal tulejke z bloku silnika wyciaga sie gwintownikiem a tulejki w samym rozruszniku to juz nie problem. Rozlozysz go i bedziesz wiedzial. W zaleznosci od rozrusznika mozesz miec 1 lub 2 tulejki. Komplet naprawczy to ok 12zl przynajmniej ja tyle placilem. Aha przy wymianie dobrze jest podeprzec silnik lewarkiem bo z tego co pamietam to odkrecajac rozrusznik odkrecamy tez przednie zawieszenie silnika - przynajmniej u mnie tak to wygladalo bo ja mam silnik RP. Mam nadzieje ze cos nie pokrecilem, poprawcie mnie koledzy jak sie myle.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości