[MK3 1Z] Mozna ustawic temp od jakiej maja grzac swiece?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

km22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob sty 21, 2006 04:22
Lokalizacja: Zagórzany

Post autor: km22 » sob lis 04, 2006 21:12

W mojej Mk3 1,9 TDI lampka od świec zawsze się pali czy ciepło czy zimno jak zgaśnie to zapalam jak jest zimno to pali się dłużej a jak ciepło to chwilke i gaśnie



Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » sob lis 04, 2006 21:38

km22 - jesli masz silnik AAZ to wszystko jest ok że zawsze grzeje jask jest zimny (w zimie czy w lecie) ale jeśli 1Z to cos jest spaprane...



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lis 04, 2006 23:34

niziok pisze:a z czego się orientuję w 1Z-ach dogrzewanie włącza się przy -5st.C a nie przy +5st.C
To zle sie orientujesz.
km22 pisze:W mojej Mk3 1,9 TDI lampka od świec zawsze się pali czy ciepło czy zimno jak zgaśnie to zapalam jak jest zimno to pali się dłużej a jak ciepło to chwilke i gaśnie
ventil pisze:km22 - jesli masz silnik AAZ to wszystko jest ok że zawsze grzeje jask jest zimny (w zimie czy w lecie) ale jeśli 1Z to cos jest spaprane...
Kontrolka sie zapalac powinna zawsze. Jak jest cieplo/silnik cieply tylko mrugnie i koniec. Znaczy, ze wtedy nie grzeje swiec. Normalna sprawa.



km22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob sty 21, 2006 04:22
Lokalizacja: Zagórzany

Post autor: km22 » sob lis 04, 2006 23:50

ventil jest to 1Z i jest to poprawne działanie!!! jak jest ciepły silnik to mignie kontrolka i można zapalać nie widze nic w tym nienormalnego zwłaszcza że vag nic nie pokazuje. zimny silnik kontrolka świeci (świece grzeją ) czas grzania jest uwarunkowany temp otoczenia



Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » ndz lis 05, 2006 10:22

km22 pisze:W mojej Mk3 1,9 TDI lampka od świec zawsze się pali czy ciepło czy zimno jak zgaśnie to zapalam jak jest zimno to pali się dłużej a jak ciepło to chwilke i gaśnie
Chodziło mi o to że gdyby na ciepłym w 1Z paliła się dłużej a nie mrugnęła - nie zrozumieliśmy sie... Jeśli tylko mrugnie to jest OK.
Tu jest od ilu stopni, jak i dlaczego podgrzewaja puźniej w TDI - podgrzewają przede wszystkim dla poprawienia efektywnosci spalania, wyciszenia (tłumienia) "hałasu" silnika i dla zmniejszenia szkodliwych składników w spalinach.
Podgrzewanie wstępne /glow phase/
Obrazek
Podgrzewanie po uruchomieniu silnika /afterglow phase/
Obrazek



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lis 05, 2006 11:38

ventil pisze:Tu jest od ilu stopni, jak i dlaczego podgrzewaja puźniej w TDI
Tez mam ten dokument. Jest chyba z 1999r. Wg niego temp to 9st.C. Niektorzy twierdza ze 5 st.C w 1Z czy AHU... Czyzby w starszych TDI tak bylo :-k Chyba w instrukcji od Mk3 pisza ze do 5st.C mozna odpalac od razu, ale to zaden dowod.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości