Golf 3 1.9 TDI 90KM wielki problem...Pomocy ! :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt paź 10, 2006 23:20

ja miałem ten sam przypadek zerknij tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... i+ga%B6nie

[ Dodano: Wto Paź 10, 2006 23:22 ]
jak by co to dzwoń 886 502 710 to ci wyjaśnie co trzeba zrobić



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Golf 3 1.9 TDI 90KM wielki problem...Pomocy ! :(

Post autor: leo... » śr paź 11, 2006 02:05

dAke pisze:silnik chodzi niby be zzarzutu...jade jade....puff...zgasł :( wyłaczam stacyjke..przekręcam znowu...zapalają sie normalnie kontrolki tylko kontrolka od świec pali sie jakby "półswiatlem" i nie chce zgasnąć. Dopiero po pewnej chwili zapala sie normalnym swiatlem i odrazu gasnie i dopiero wtedy moge odpalic motor. Sytuacja jest dośc uciązliwa gdyz powtarza sie nieregularnie aczkolwiek jest to denerwujące. Mialem juz tak ze zgasl mi na przejezdzie i nie chcial odpalic przez okolo 2 minuty.. a pociąg sie zblizal :). Ja nie wiem o co chodzi... Co to moze byc ? podejzewam ze cos z elktryką...tylko co ? nie moge wymieniac na slepo kolejnych czesci bo to drogo kosztuje :(
przekaźnik 109 wymień lub rozbierz i wyczyść styki wewnątrz ...



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » czw paź 12, 2006 22:55

dAke pisze:Wymienilem ten przekaznik, wmontowalem inny i nadal nic :( Gasnie w czasie jazdy a jak chce go po tym zgasnieciu odpalic to lampka od swiec zarowych ledwo się swieci,rozrusznik sie kręci ale motor nie odpala. Dopiero po chwili zapala sie normalnie i moge odpalic.
oglądnij wtyczkę ECU - zobacz czy śniedzi tam nie ma - który rok produkcji - ten golf ma immo i alarm fabryczny ??



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt paź 13, 2006 11:17

dAke, pisałem ci już co to może być



Frodo_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 17, 2006 09:07
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post autor: Frodo_11 » pt paź 13, 2006 16:34

Być może kostka w stacyjce?



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » pt paź 13, 2006 20:28

Dlaczego trwierdzisz że nie ma alarmu? W autach z 1994r były.

Aby się upewnić czy jest czy go nie ma wyciągnij wyłącznik świateł (w desce) i po lewej stronie powinna być czarna skrzyneczka, do niej idą dwie kostki (to jest alarm).

Miałem przypadek że gość mi mówił że nie ma alarmu bo nie ma pilota dopiero go organoleptycznie uświadomiłem że jednak jest.



michalooo81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 05, 2005 12:28
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: michalooo81 » czw lis 02, 2006 23:15

Ja miałem ten sam problem, od czasu do czasu zaświecała się kontrolka od świec żarowych i samochód gasł.Wymienialem przekaznik i dalej to sie robiło. Pomagało czasem jak walnełem w deske koło bezpieczników to kontrolka gasła. Poszperałem na forum i znalezłem ze to może być wina alarmu.Pojechałem do szpeca od alarmów coś tam poszperał i od roku juz niemam z tym problemu.



beaviso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: beaviso » sob lis 04, 2006 17:35

Mam identyczny problem z autem znajomej. Gaśnie w losowych momentach (oczywiście TDI 1Z). Komputer nic nie wykazał, mechanior doradził wymianę kostki przy stacyjce. Nie pomogło :(

Poczytałem Wasze posty z kilku wątków i w związku z tym mam pytanie:
Czy owa "kostka przy stacyjce" to inaczej przekaźnik 109??? Bo nie wiem, czy zacząć od tego przekaźnika, czy też został on właśnie wymieniony.

Bo jeśli kostka to przek.109, to od razu wiadomo, że u mnie przyczyną będzie faktycznie fabryczny alarm. Co trzeba z nim zrobić aby przestał płatać figle?

Pozdrowienia,
M.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » sob lis 04, 2006 19:20

beaviso pisze:Czy owa "kostka przy stacyjce" to inaczej przekaźnik 109??? Bo nie wiem, czy zacząć od tego przekaźnika, czy też został on właśnie wymieniony.
Przekaznik to jedno (nad bezpiecznikami), a kostka stacyjki jest przy stacyjce (aby ja zmienic musisz zdjac kiere itd..)

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FAST WebCrawler [Crawler] i 172 gości