MK3 Włacznik świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
blowup
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

MK3 Włacznik świateł

Post autor: blowup » pn paź 30, 2006 12:15

Witajcie.
Moim problemem jest to jak wymienic podświetlenie w golfie 3 przy właczniku świateł ?
Szukałem jakiś porad nie mówie ze nie znalazłem bo jest sporo lecz bardzo skromnie opisane i boję sie że coś podczas demontarzu samego włacznika coś uszkodze.
Jesli ktos z was posiada jakies zdjecia instrukcje prosze o linka lub zdjecia krok po kroku.
Wersja włacznika z el.opuszczaniem świateł i tylnym światłem przeciwmgielnym.
Pozdrawiam wszystkich :)



maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » pn paź 30, 2006 12:57

A może szukaj... Strona główna http://vw2.info/vwforum/mk3.htm#przel5



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » pn paź 30, 2006 13:47

uwazaj jak bedziesz rozbierac bo łątwo go popsuc wiem to po sobie


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: macil » pn paź 30, 2006 13:53

Ja w swoim wyłączniku zamiast żarówki zastosowałem białego LED-a (5mm), idealnie pasuje w otwór. Trzeba tylko wlutować się w płytkę drukowaną wyłącznika i podać zasilanie poprzez rezystor w celu zbicia napięcia do 3,5V.
Nie mam niestety żadnych zdjęć (nie miałem jeszcze wtedy aparatu).
Jadę jednak teraz wstawiać LED-a szwagrowi więć porobimy trochę fotek, to zapodam Ci na priva.

Pozdr


Obrazek
Obrazek
Radio Defending Club 161 RDC 063
Wywołanie "Chińczyk Kwidzyn"

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn paź 30, 2006 14:08

Jeśli chodzi o żarówkę podświetlającą pokrętłą regulacji świateł i ściemniania deski to wymjujesz całe to ustrojsto (zdejmując wcześniej tą zaślepkę z boku albo jeśli są to kontrolki airbag, ABS. To tylko podważasz. Potem 2 zatrzaski palcem, lub śrubokrętem i wysuwasz cały ten moduł. odpinasz wiązkę.
Z tyłu jest okrągła dziura, w której osadzona jest oprawka żarówki- śrubokrętem płaskim obrać trzena tą oprawkę, najlepiej trzymając to w dół i czekać aż oprawka wypadnie. Taką oprawkę treba kupić kompletną. Kosztuje kilkanaście do 20 zeta, lub przedłużać druciki żarówki- o do około 2 cm. Dioda daje efekt do d***. Włożyłęm diodę 12V białą i oświetlała tylko to, co najbliżej.
Jeśli chodzi o podświetlenie samego pokrętła, to musisz to całe ustrojstwo rozebrać. Nie jest za łatwo ;)
Looknij tu: http://www.blauertacho.de/doc/vw/golf_3 ... f_blau.htm
Pozdrawiam i powodzenia.



Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: macil » pn paź 30, 2006 14:14

Grzesiekk1982 pisze:Dioda daje efekt do d***. Włożyłęm diodę 12V białą i oświetlała tylko to, co najbliżej.
Widocznie dioda jest do d***, zastosowałem mniejszy rezystor i podświetlenie jest jaśniejsze niż oryginalne.


Obrazek
Obrazek
Radio Defending Club 161 RDC 063
Wywołanie "Chińczyk Kwidzyn"

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn paź 30, 2006 14:37

macil, ale wsadziłeś ją do podświetlenia pokrętłą świateł, czy w tą oprawkę o której mówiłęm powyżej?
Po 2 mialem tam diodę 12V nie wymagającą rezystorka (jak wiadomo w samochodzie jest ponad 13V). Świeciło kiepsko, dioda jest niestety punktowa. Looknij w ten link jak robią to Niemcy, żeby "puścić" światło na boki. Dają 3 diody, w każdą stronę. To jest dopiero rozwiązanie.
Po 2 ma inną wadę- nie ściemnisz jej do końca potencjometrem od wygaszania zegarów.



Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: macil » pn paź 30, 2006 22:57

Grzesiekk1982 pisze:żeby "puścić" światło na boki. Dają 3 diody, w każdą stronę.
Ale w wyłączniku nie ma potrzeby kierować strumiania światła na boki, bo robi to plastikowy światłowód. Dlatego oryginalna żaróweczka jest umieszczana w obudowie rurkowej.
Grzesiekk1982 pisze:nie ściemnisz jej do końca potencjometrem od wygaszania zegarów.
Zgadzam się z Tobą w 100%, ale jak mam 3 lata mojego golfika, to jeszcze nigdy nie używałem potencjometru do ściemniania zegarów.
Jeżeli jednak komuś zależy na prawidłowym działaniu, to oczywiście... szacunek i nie wypowiadam się więcej.


Obrazek
Obrazek
Radio Defending Club 161 RDC 063
Wywołanie "Chińczyk Kwidzyn"

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pn paź 30, 2006 23:21

No i wszystko jest dokładnie opisane na www.rydzu.pl



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt paź 31, 2006 17:19

macil pisze:Ale w wyłączniku nie ma potrzeby kierować strumiania światła na boki, bo robi to plastikowy światłowód. Dlatego oryginalna żaróweczka jest umieszczana w obudowie rurkowej.
Zobacz na ten liknk, który podałem w poprzednim poscie, zobaczysz jak to robią Niemcy i jaki ich sposób daje efekt. Swiatłowód o którym mówisz, jest przystosowany do światła żarówki, skierowanego także na boki. Cudów nie zdziałąsz jedną diodą świecącą prostopadle. U mnie efekt był ewidentnie gorszy, oddalone kontrolki były oświetlone gorzej, a pokrędtło regulacji świateł bardzo nędznie.
Albo robić coś porządnie- przykład z Niemiec, albo kuoić żarówkę i mieć dobrze.



Awatar użytkownika
blowup
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: blowup » ndz lis 19, 2006 11:33

Koszt takiej żarówki do podswietlania włacznika swiateł to 20zł.
Kupowałem osobiscie w service WV



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości