[Bora] Gdzie czujnik temperatury?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darojaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 21:25
Lokalizacja: Szczecin

[Bora] Gdzie czujnik temperatury?

Post autor: darojaro » śr paź 18, 2006 08:55

Otóż mam dziwny objaw temperatury silnika. Raz nagrzeje sie do 90 stopni i po chwili opadnie, czasem nie podniesie się wogóle, a czasem wskakuje na 90. robi to jednak tak szybko, że nie zdążę zauważyć. Ostatnio jednak wogóle sie nie ruszył.
Podejrzewam czujnik temp. tylko nie wiem gdzie go szukać.
Silnik 115 koników.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 18, 2006 14:25

Jest gdzieś poniżęj tej giętkiej rury idącej od przepływomierza. Program nie pokazuje doklądnie gdzie, ale będzie znajdował się na jednym z przewodów cieczy chłodzącej (nie będzie na nim nic innego). Odepnij wtyczkę, przeczysć styki.
Oto schemat postępowania przy diagnostyce czujnika:

Czujnik temperatury chłodziwa to termistor. Niska temperatura powoduje duży opór, podczas gdy wysoka temperatura powoduje mały opór. Zespół sterowania wyznacza temperaturę kontrolując napięcie na czujniku.

napięcie zasilania: 5 V (odłączone złącze)
opór: 2.500 - 3.500 omów / 20 °C
opór: 300 - 350 omów / 90 °C

Sprawdzić złącze(a):
Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby zapewnić dobre połączenie.
Sprawdzić opór:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika.
Zmierzyć opór pomiędzy wtykami 3 i 4 czujnika. Porównać z podanym oporem. Sprawdzić napięcie zasilania: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika.
Włączyć zapłon i kolejno mierzyć napięcie pomiędzy końcówką 3, 4 złącza a ujemną końcówką akumulatora. Jedna z wartości powinna być równa 5 V. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, następnie sprawdzić ECU.
Sprawdzić podłączenie do ECU:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącza z czujnika i ECU.
Zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza napięcia zasilania a odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien on być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.

Sprawdzić uziemienie:
Sprawdzić na schemacie czy połączenie uziemienia zostało podłączone do uziemienia bezpośredniego czy do ECU. Jeśli jest ono podłączone bezpośrednio do uziemienia: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika i zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza uziemienia a ujemną końcówką akumulatora. Powinien być on < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie. W przypadku podłączenia do ECU: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika i ECU. Zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza uziemienia a odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien być on < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, następnie sprawdzić ECU.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



darojaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 21:25
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: darojaro » śr paź 18, 2006 22:44

Jasny gwint jaki wykład :blush: Jutro postaram się zneleść dziadostwo i poruszać. Zobaczymy co wyjdzie.
Dzięki



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt paź 31, 2006 13:13

jestem ciekaw co wyjdzie bo mam ten sam silnik i też dość długo się nagrzewa
wcześniej miałem golfa 90 koni i grzał się szybciej - nie wiem czy to już tak jest czy siada termostat albo inne ustrojstwo ](*,)


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » wt paź 31, 2006 14:36

Miałem coś podobnego u siebie.
1) Papier ścierny i wszystkie!! bezpieczniki przy drzwiach kierowcy wyczyscilem
2) na akku jest czarna skrzyneczka z bezpiecznikami w środku, rowniez wszystkie sa do czyszczenia

Po tym zabiegu jest idealnie!!!


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości