[mk2] 1.6 PN. Problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

LAZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 19:32
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

[mk2] 1.6 PN. Problem z obrotami

Post autor: LAZI » czw paź 26, 2006 13:04

witam,
mam problem z silnikiem, golf jest z roku 92, 188 tys przebiegu,
samochod ma problemyz odpalaniem, odpali bez problemu, ale gasnie, musze go chwile potrzymac na obrotach, zeby nie zgasl,
niewiem co sie dzieje, wymienilem, kable kopolke palec, samochod lepiej reaguje na gaz, ale problem z rannym odpalaniem pozostal.
Co moze byc tego p[rzyczyna ??
Czy ten silnik (PN) ma ssanie ?? bo ono chyba u mnie nie dziala......
Mam nadzieje ze mi pomozecie:)
pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » czw paź 26, 2006 13:12

LAZI pisze:Czy ten silnik (PN) ma ssanie ??
PN nie ma ssania. Użyj wyszukiwarki bo było już sporo o silnikach PN na forum.


:okej:

LAZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 19:32
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: LAZI » czw paź 26, 2006 13:16

dzieki:)


GTI 16v

Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » czw paź 26, 2006 14:42

moze to ci sie przyda, jak nie teraz to na przyszlość sierwisowka 2E2 i 2EE(czyli twojego)
http://rapidshare.com/files/747937/pier ... ..zip.html


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw paź 26, 2006 15:26

Z tego co wiem to w czasie odpalania przy niskiej temperaturze w gaźniku 2ee pracuje przedewszystkim podgrzewacz w kolektorze dolotowym - taki grzejnik w kształcie jeża - trzeba sprawdzić jego działanie i jak i to czy jest poprawnie sterowany przez czujnik temperatury w kolektorze (przy odprowadzeniu podciśnienia do serwa).
Czujnik się sprawdza omomierzem - na zimnym silniku opór rzędku kilki kiloOhmów, na ciepłym kilkaset Omów.
Podgrzewacz też można sprawdzić omomierzem - tzn między wtyczką a masą powinno być kilka Omów (ale nie równe 0 = zwarcie). Potem możesz sprawdzić sterowanie i przekaźnik odpinając podłaczając między wtyczkę a masę żarówkę (taką samochodową na 12 V) - na zimnym silniku powinna świecić. Podobno można też sprawdzić ręką przed zapaleniem czy podgrzewacz się grzeje.
Jeśli nie on to być może silniczek krokowy - możesz zdjąć obudowę filtra powietrza i obserwować jego ruchy przy włączonym zapłonie (przymknięty), i przy wyłączonym (otwarty bodajże w 1/3). Ogólnie po włączeniu zapłonu - powinien bzyczeć (przestawiać się) jesli tego nie robi to nie jest dobrze.
Spalanie masz w normie ??


TDPower

LAZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 19:32
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: LAZI » pt paź 27, 2006 14:14

pali mi w piescie niecale 8, na trasie gdzies 7.
A i ostatnio urwala mi sie sruda, z tej blachy co przytrzymuje obudowe filtra powietrza( ta blaszka nad pokrywa zaworow),
czy to moze miec jakis wplyw na to ???


GTI 16v

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt paź 27, 2006 23:24

Hmm, spalanie w normie - znaczy silniczek krokowy OK. Ale może łapie lewe powietrze, albo sterowanik przepustnicy który bierze podciśnienie z obudowy filtra coś kiepsko steruje... Ja bym to spróbował uszczelnić, czy na ciepłym silniku jest OK


TDPower

Awatar użytkownika
Memmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 18:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Memmo » pt paź 27, 2006 23:47

Ja bym sprawdzil podstawe gaznika,ja mialem ten sam objaw,ze gasl mi prz porannym odpalaniu,wiec wymontowalem gaznik tez w PN-ce i zobaczylem ze guma juz sie wytarla az do blachy.Nie majac na miejscu zadnej nowej podstawy wyciolem z tektury takie cos na ksztalt podstawy ,jakby uszczelka ze wszystkimi dziurami na szpilki i cala reszte.Po zmontowaniu tego wszystkiego i przed zalozeniem obudowy filtra powietrza zrobilem rowniez takowa uszczelke z tektury miedzy gaznik a pokrywe.Na zimnym odpala mi od pierwszego i nie gasnie,obroty sie ustabilizowaly.U mnie tymczasowo pomoglo nie wiem czy dlugo wytrzyma czy nie ,ale mysle ze warto probowac,bo to nic nie kosztuje.


[b]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1138868#1138868 - moje kochanie[/b]

LAZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 19:32
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: LAZI » ndz paź 29, 2006 01:50

CAlkiem mozliwe, am wyrwana ta srube co urzymuje obudowe filtra powietrza, ta srubke nad obudowa glowicy, moze to wszystko lata i lapie powietrza, Jutro sprawdze to.
dzieki:)


GTI 16v

rjka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: rjka » ndz paź 29, 2006 12:10

co do srubki przytrzymujacej obudowe filtra to mi tez ja urwalo po zamontowaniu lpg ale zalozylem kawalek gumy i opaske metalowa i sie trzyma. podobno mozna ta srube kupic nowa i wymienic bo ona sie wykreca z obudowy filtra. szukalem po sklepach niestety nigdzie jej nie dostalem wiec pozostaje szrot choc gazownik mowil ze gdzies mozna kupic bo mieli kiedys takie nowe ale nie wiedzial gdzie.

a co do gasniecia po zapaleniu to u mnie byla kwestia walnietego takiego niebieskiego czujnika temperatury na kroccu z przodu idacego do ssania (ssanie jest w tym golfie tylko ze automatyczne) wtedy auto jezdzilo caly czas na ssaniu i go zalewalo zaraz po zapaleniu drugi raz pod rzad jak nie przygazowalem. ten czujnik jest obok drugiego czarnego ktory idzie do wskaznika temperatury na desce.

[ Dodano: Nie Paź 29, 2006 11:14 ]
zapomnialem dodac ze te problemy byly na benzynie. na gazie palil normalnie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości