[mk2] golf 1,3 '86 proszę o porady

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gienek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 20:54
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

[mk2] golf 1,3 '86 proszę o porady

Post autor: gienek8 » ndz paź 22, 2006 23:07

Witam wszystkich
Kilka dni temu stałem się posiadaczem golfa 1,3 lpg, '86 - za niewielką kwotę
Chciałbym przy tym aucie trochę porobić, żeby można bezpiecznie i wygodnie podróżować przez 2-3 lata.
Piszę o pomoc, bo to moje pierwsze auto i nie mam doświadczenia w tych sprawach (zajmuje się starymi motocyklami)
Napisze podstawowe problemy, jakie mam z autkiem,
1. Brak wolnych obrotów na benzynie (na benzynie gaśnie)
2. Na lpg odpala jako tako, ale musze trochę pogazować żeby nie zgasł jak się trochę zagrzeje to chodzi dobrze.
3. Zawieszenie strasznie bije, auto wogule nie trzyma się jezdni, jakie kupić amortyzatory? Jakie drążki? Oglądałem ceny na allegro, ale niewiem dokładnie, jakiej firmy. Dam rade wymienić zawieszenie we własnym zakresie czy szukać kogoś, kto by to zrobił? Chciałbym wymienić całe zawieszenie.
4. W tylnim lewym kole mam dość duży luz, czy to wina łożyska?(Widać je), jeśli tak to, jakie łożysko kupić?
5. Przedmuchana uszczelka z pod kolektora wydechowego, jaką kupić? Silnik trochę się poci (chyba z pod głowicy) na świecach mam olej, ale jeszcze nie sprawdziłem skąd jest.
6. Wymiana paska rozrządu, dam rade zrobić samemu czy szukać kogoś? Jakie są koszty takiej wymiany?
7. Układ wydechowy - końcowy tłumik jest "trochę pordzewiały" a środkowy dziurawy, cały układ wydechowy nowy kosztuje 250-270zł - opłaca się kupić nowy czy stary wyczyścić ewentualnie zaspawać?
8. Jest coś z układem kierowniczym czasem jak się skręca w lewo to promień skrętu jest mniejszy niż w prawy (o pół obrotu kierownicy), czym to może być spowodowane?
9. Jaki mniejwięcej wyjdzie koszt wymiany zawieszenia?
10. Ile ten silnik powinien palić gazu na 100km? Na tym mi najbardziej zależy.
11. Czy się opłaca przy tym aucie coś robić?

To narazie tyle, dołączam zdjęcia silnika, gazu. Będę wdzięczny za porady/pomoc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn paź 23, 2006 00:04

gienek8 pisze:1. Brak wolnych obrotów na benzynie (na benzynie gaśnie)
2. Na lpg odpala jako tako, ale musze trochę pogazować żeby nie zgasł jak się trochę zagrzeje to chodzi dobrze.
O ile to nie jest gażnik sterowany elektronicznie, to może wystarczy przedmuchanie dysz ,bo z gazem leci duzo pyłu, i regulacja obrotów jałowych?A może coś nie halo z pompą paliwa?Podaje je wogóle?
gienek8 pisze:4. W tylnim lewym kole mam dość duży luz, czy to wina łożyska?(Widać je), jeśli tak to, jakie łożysko kupić?
Prawdopodobnie tak.Kup cały zestaw np. optimala za 25 zeta.
gienek8 pisze:5. Przedmuchana uszczelka z pod kolektora wydechowego, jaką kupić? Silnik trochę się poci (chyba z pod głowicy) na świecach mam olej, ale jeszcze nie sprawdziłem skąd jest.
Kupić normalną...Olej może idzie spod pokrywy zaworów?Umyj benzynka i poobserwuj?Ewentualnie wymień uszczelke pokrywy zaworów,niedroga .
gienek8 pisze:8. Jest coś z układem kierowniczym czasem jak się skręca w lewo to promień skrętu jest mniejszy niż w prawy (o pół obrotu kierownicy), czym to może być spowodowane?
Pow ymianie zużytych elementów zawieszenia zrobisz pełną geometrię i pewnie będzie oki.Moze ktos przełożył kierę na frezach, bo była krzywo wskutek złej zbieżności połówkowej...
gienek8 pisze:11. Czy się opłaca przy tym aucie coś robić?
To jest golf.Więc wszystko się opłaca :lol:



gienek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 20:54
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: gienek8 » pn paź 23, 2006 22:53

Witam

a jak poznać czy to gaznik sterowany elektronicznie?
zamontowałem dzisiaj uszczelke pod kolektorem, duzo pomogło, o wiele ciszej chodzi, ale jeszcze tłumik ma dziure.

gażnik rozebrałem wyczyscilem i przedmuchałem, ale nie chodzi lepiej, teraz czasem silnik gaśnie jak mu się nie da gazu.

po przełączeniu z gazu na benzyne kilka razy to wkońcu załapie na benzyniem ale praktycznie tylko wysokie obroty, niewiem czym to może byc spowodowane?

mam problem z spalaniem, z tego co zauwazylem spali około 13litrów gazu (jak niewiecej) na 100km? tak powinno być? myśle że jutro pojade do jakiegoś warsztatu bo niewiem co z tym zrobić.

jeszcze mam pytanie, czy w golfie jest gdzies Ssanie? lub jak je wylaczyc/wlaczyc?
jak ogladałem gaznik to miałem 2 przepustnice ale dodając gazu otwiera sie tylko jedna, druga to ssanie?

czy ktoś wie ile te autko powinno palić? benzyny/gazu?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 23, 2006 23:09

w 1,3 był montowany zwykły (nie elektroniczny) gaźnik 2E3. Druga przepustnica otwiera się dopiero przy jeździe pod obciążeniem i mocnym dodaniu gazu. Twój gaźnik potrzebuje może tylko regulacji a może naprawy, trudno na odległość to stwierdzić, ale możliwe że jeśli sama regulacja nie pomoże to będzie potrzebna wymiana pewnych membran, ktore lubią pękać w zasuszanym gaźniku. Wpisz w Gogle Pierbur 2E3, dowiesz się sporo


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gienek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 20:54
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: gienek8 » pn paź 23, 2006 23:24

właśnie że druga przepustnica się nie otwiera nawet jak się da gaz na maxa,
do tego jest tam jakis przewód za gaznika koło masy który nie jest nigdzie podlączony co z nim zrobic?

ps, w pokrywie zawrów jest taka rurka, na zdjęciach innych silników widziałem ze idzie z niej jakiś wąż a jeśli tak to dokąd? bo umnie tego nie ma

jeszcze jedno co widziailem ro z osłony kolektora wydechowego tez idzie jakis przewod ale to chyba do filtra powietrza (tez mi tego brakuje) mam tego szukac czy nie jest to tak bardzo potrzebne?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości