[mk2] coś puka ale co? pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

[mk2] coś puka ale co? pomocy

Post autor: eli82 » pn paź 23, 2006 21:21

Witam

W weekend zajalem sie konserwacja podwozia mojego mk2 ktora polegala na wyczyszczeniu podwozia od brudu, starej warstwy ochronnej i zasmarowaniem wszystkiego bitexem oraz odkrecaniu kol i pokryciem nadkoli warstwa bitexu. Po zakonczeniu prac strasznie sie zdziwilem poniewaz od lewego przedniego kola wydybywa sie jakies dziwne pukanie ktorego wczesniej nie bylo. Co do pukania to ustepuje po lekkim nacisnieciu hamulca badz gdy przyspieszam i jest przekazywana weksza moc na kola, zas pukanie staje sie glosniejsze przy skrecaniu kol zwlaszcza w lewo. Nie mam pojecia co moze byc przyczyna wiec prosze o rady i opinie na ten temat, bede bardzo wdzieczny za kazde wypowiedzi.
ps.moze zasmarowalem cos bitexem? albo nie wiem podczas czyszczenia nadkola szczotka druciana uderzylem w cos i sie pogielo? tylko co? nie mam pojecia...



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 23, 2006 21:29

Jeżeli przy skręcie się pogłębia,to sprawdziłbym przegób koła lewego.Zwłaszcza zwróć uwagę,czy osłona gumowa jest cała.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » pn paź 23, 2006 21:32

jest mozeliwe ze naruszylem przegub podczas konserwacji podwozia? jesli to przegub to jak sie upewnic? no i co z ta oslona gumowa jesli nie jest cala to co w zwiazku z tym?



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 23, 2006 21:38

Przy uszkodzone osłonie bardzo prawdopodobne jest uszkodzenie przegubu,ponieważ może dostać się tam piasek.Podczas konserwacji równie dobrze mogłeś gdzieś "napaćkać" konserwacją,ale to raczej mało prawdopodobne zwłaszcza,że cichnie przy hamowaniu i dodawaniu gazu.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » pn paź 23, 2006 22:17

dwa miesiace temu mialem przeglad i wymienialem te gumowe oslony bo byly juz dosc zniszczone... moze ktos jeszcze ma jakis pomysl bo na 99% musialem cos uszkdzic podczas konserwacji poniewaz wczesniej nie bylo nawet zadnego pomruku z tamtego kola...



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » pn paź 23, 2006 22:20

ALe nasilanie stukania przy skręconych kołach to objaw typowy dla przegubów najlepiej wejdź pod samochód i niech jedna osoba pobuja samochodem na boki a ty sprawdź może gdzieś jest widoczny luz


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » pn paź 23, 2006 22:25

a jesli to przegub to pukanie powinno znikac przy lekkim wcisnieciu hamulca badz przy przyspieszaniu? no i kolejne pytanie czy taki walniety przegub to bardzo pilna sprawa czy moge np. pojechac w tym tyg kilka razy jeszcze do pracy i oddac do naprawy dopiero na weekend?



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » pn paź 23, 2006 22:30

możesz troche pojeździć do weekendu wytrzyma na 100 % a co do słabnięcia to przy hamowaniu jest wszystko dociążane i luzy zanikają odwrotnie jest w przypadku przyspieszania nie ma takiego obciążenia.



Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Gwizdek1982 » pn paź 23, 2006 22:31

Witam zwróc uwage na to czy tuleja wachacza jest cała umnie jak ja rozwaliło to aż kierownica zucało nie tylko stukało :) sprawdz sobie jeszcze tarcze byc może pękła jak jest juz obficie zurzyta wtegy też czasami szczela ale to mało prawdopodobne, popatrz dobrze czy osłona nadkola (ten plastik nad kołem) jest dobrze przymocowany, no i może to byc też łożysko ale raczej ono huczy nie stuka, luknij tez na mocowanie przy makpersonie czy tam guma jest cała i jak dociskadz samochud jak sie to zahowuje (makpersony lukniesz z pod maski, mocowanie amortyzatora zasłonięte takim denkiem plastikowym), hmm to juz chyba tyle :P oile oczymś niezapomniałem luknij tez czy wachacz jest cały czy nieprzegnił bo wtedy to tez stuka czasami pożądnie.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 23, 2006 22:42

No właśnie.
Tylko radzę nie szaleć.Sam się nie uszkodzi bardziej.Unikaj nagłego ruszania z miejsca.
A przegub,to bez problemu zmień sam.Tylko trochę chęci,zestawik klucz,klucz b.mocny 30mm nasadka,wytrzymała dźwignia i spoko w godzinkę zmienia się przy piwku.
1.śruba przegubu
2.lewarek i zdjęcie koła
3.zbicie ze sworznia wahacza
4.odchylić kolumienkę
5.zbić stary przegub
6.założyć nową osłonę gumową
7.nasmarować nowy,nabić go przez klocek drewniany
8.zmontować osłonkę i założyć opaski
9.nacelować przegub na piastę
10.włożyć sworzeń wahacza
11.założyć koło
12.opuścić z lewarka
13.dowalić nakrętkę przegubu
i już.A jest to wersja bez użycia kanału.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » wt paź 24, 2006 09:44

Ok zrobie wedlug waszych rad ale dla mnie jest to dalej dziwne ze wszystko jest ok a po konserwacji podwozia i nadkoli zaczyna mi pukac:) dzieki za wszystkie wypowiedzi



naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » wt paź 24, 2006 10:17

Może masz niedokręcone śruby koła?

pzdr,



eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » wt paź 24, 2006 14:12

sprawdzalem sa dokrecone...

[ Dodano: 26 Paź 2006 09:17 ]
witam

wczoraj bylem u mechanika i przedstawilem mu jak wyglada sytuacja i powiedzial ze to klocki moga byc nie ulozone i one sa odpowiedzialne za stukanie (w sumie by sie zgadzalo bo po nacisnieciu hamulca gdy klocki zaczynaja przylegac oraz przy przyspieszaniu sa lekko dociskane ich sila bezwkladnoci to stukanie ustepuje) co prawda nie zagladal od spodu samochodu ale taka jest jego diagnoza. Ja tylko zajrzalem czy ta oslona gumowa jest cala i jest cala wiec zaden piasek nie mogl sie dostac... no nic pojezdze jeszcze troche jak nie przestanie pukac to bedzie trzeba poszukac innej przyczyny:)

[ Dodano: 26 Paź 2006 09:21 ]
moze ktos sie wypowie na temat diagnozy Mechanika?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości