[mk2]problem z rozrusznikiem - kręci, ale nie łapie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr paź 18, 2006 21:24

ja robiłem to koledze u nas z grupy i ta sruba która opisujesz jest przykrecona do obudowy rozrusznika ja to odkręciłem po pewnych problemach nasadka z przedłuzka

[ Dodano: Sro Paź 18, 2006 21:25 ]
nie trzeba żadnego kolektora rozbierać



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » śr paź 18, 2006 23:16

ja też kręciłem wkładką nasadową z ramieniem zgiętym pod kątem 90*... ale ciężko to szło.. jutro będę miał dobra grzechotkę i może coś da rade zrobić.. czyli kręcić aż puści?


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » czw paź 19, 2006 09:27

Uzyj duzo wd-40 , ja juz ukrecilem kilka srub - ten typ tak ma ze te sruby trzymaja i maja tendencje do wkurzania czlowieka .


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » sob paź 21, 2006 22:15

gregoreq pisze:Uzyj duzo wd-40 , ja juz ukrecilem kilka srub - ten typ tak ma ze te sruby trzymaja i maja tendencje do wkurzania czlowieka .
poradziłem sobie z tym, dobra grzechotka z przedłużką czyni cuda :P

Rozrusznik został wyciągnięty. Bendix wstepnie zamówiony, okaze sie czy bedzie na poniedziałek, jak nie to pojade do innego sklepu.

I teraz zagwozdka - bendix jest na ośce na której końcu znajduje się pierścień blokujący go... taki dziwny (pierwszy raz się z takim spotkałem) Jak go ściągnąć, aby ściągnąć bendix?


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » ndz paź 22, 2006 03:53

Nie pamietam czy tam jest zwykly pierscien osadczy , czy jaki inny wynalazek . W kazdym badz razie na 99% uzywalem do jego zdjecia mlotka ;)


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pn paź 23, 2006 19:04

w jednym ze sklepów niestety nie dostałem bendixu :( W hurtowni nie mają :/ Jutro skocze się do drugiego gdzie jest możliwość dostania tego (sklep sie nazywa Auto Elektro i głównie czesci elektryczne ma) a jak nie dostane to będzie trzeba kupić uzywany rozrusznik.. mam nadzieję, że to nie będzie zły pomysł kupno uzywanego sprawnego.. na allegro tego sporo jest, tutaj na forum też jedno ogłoszenie jest..


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » pn paź 23, 2006 19:17

mkowalm pisze: (...) I teraz zagwozdka - bendix jest na ośce na której końcu znajduje się pierścień blokujący go... taki dziwny (pierwszy raz się z takim spotkałem) Jak go ściągnąć, aby ściągnąć bendix?
Cytat z książki serwisowej
"W celu wymontowania wirnika lub zespołu sprzęgającego należy udeżać odpowiednio dobraną rurką w pierścień osłaniający aby zsunąć go z pierścienia sprężystego. (strzałka na rys.)

Wyjąć pierścień sprężysty z rowka. Usunąć ewentualne zadry z końca wałka"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pn paź 23, 2006 20:51

Gangst3R pisze:
mkowalm pisze: (...) I teraz zagwozdka - bendix jest na ośce na której końcu znajduje się pierścień blokujący go... taki dziwny (pierwszy raz się z takim spotkałem) Jak go ściągnąć, aby ściągnąć bendix?
Cytat z książki serwisowej
"W celu wymontowania wirnika lub zespołu sprzęgającego należy udeżać odpowiednio dobraną rurką w pierścień osłaniający aby zsunąć go z pierścienia sprężystego. (strzałka na rys.)

Wyjąć pierścień sprężysty z rowka. Usunąć ewentualne zadry z końca wałka"
dzięki Ci bardzo. Teraz wiem jak się w razie czego za to zabrać. W mojej serwisóce niestety nie było wyjaśnienia jak to zdjąć.

Co wg Was lepiej zrobić. Szukać bendix'u do skutku i założyć nowy czy może uzywany sprawny rozrusznik? (co jesli to nie bendix zepsuty, a to cos elektromagnetyczne nad samym rozrusznikiem [ktoś tak napisał, że to może być to] ?) Nadmienie jeszcze, że zdjąłem obudowe i przesmarowałem tą zebatkę po której porusza się bendix i ten kołnierz taki, który jest i wysuwa się. Najpierw obczyściłem benzyną oczywiście, a potem nasmarowałem bo myyślałem, że może zacząć działać, ale nie pomogło.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » pn paź 23, 2006 21:25

Jeśli by padła cewka to nie ruszyłby silnik rozrusznika. Stacyjka w samochodzie załącza właśnie cewkę, a dopiero wciągnięty trzpień cewki załącza styki silnika. Jęsli cewka jest padnięta to słychać tylko takie stukanie i tyle, silnik isę nie kręci. Najczęściej w cewce ulegają uszkodzeniu styki które załącza ten trzepień.

Wg mnie masz uszkodzony bendix
Jak już rozebrałeś rozrusznik to wymień sobie tulejki (koszt obu niecałe 10zł) i szczotki jeśli ich długość jest równa albo mniejsza niż 13mm

P.S. Ja mam silnik 1.6 PN ale myślę, że zasada działania wiekszości rozruszników jest podobna.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » wt paź 24, 2006 18:24

Gangst3R pisze:
Wg mnie masz uszkodzony bendix
Jak już rozebrałeś rozrusznik to wymień sobie tulejki (koszt obu niecałe 10zł) i szczotki jeśli ich długość jest równa albo mniejsza niż 13mm

P.S. Ja mam silnik 1.6 PN ale myślę, że zasada działania wiekszości rozruszników jest podobna.
Mógłbyś pokazać na obrazku (o ile masz taką możliwość) które czesci to tulejki? Co prawda nie rozbierałem całego rozrusznika, ale skoro te tulejki raczej sie powinno wymienić to to zrobie, o ile zdobędę bendix..


edit: ehh, zamotałem, to na rysunku mam w swojej ksiażce - wymienić w razie czego wszystkie?

EDIT2

Wysłałem dzisiaj ojca do sklepu auto elektro bo sam nie miałem mozliwości dlatego, że na uczelni siedziałem... i.. wrócił z działającym rozrusznikiem..

W owym sklepie za 100zł wymienili bendix, tulejki i szczotki.. Zamontowałem i fura odżyła!!!

To tyle. Rozdałem też punkciki bo się należały.

Pozdro :pub:


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » wt paź 24, 2006 18:29

To tak na dobrą sprawę zrobili ci to niemalże w cenie części. (dlaczego u mnie nie ma takich sklepów ;p)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » wt paź 24, 2006 19:00

Gangst3R pisze:To tak na dobrą sprawę zrobili ci to niemalże w cenie części. (dlaczego u mnie nie ma takich sklepów ;p)
chcieli go skasować na 120zł ale dałem tylko 100zł i wytargował na stówe :D


330KM/450Nm

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości