MK3 1,9 D - nie zapala.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darxxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:11
Lokalizacja: Niemce/k Lublina

MK3 1,9 D - nie zapala.

Post autor: darxxxx » pn paź 23, 2006 08:34

Mam problem z golfem. Gdy przekręcam kluczyk nie zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej :oleju , ładowania akumulatora itd..słychac tylko klapnięcie przekaznika nr 18. Rozrusznik kręci i cisza. Do stacyjki sprawdziłem nie dochodzi +. Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem jest ok. Stało się to dzisiaj po zamontowaniu radia ale to chyba nie powinno miec żadnego wpływu. A może alarm blokuje jakiś przekażnik. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Proszę o pomoc.
darek



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » pn paź 23, 2006 14:19

sprawdź akumulator, napisz jakie napięcie masz na nim



Awatar użytkownika
Sebv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 31, 2006 22:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sebv » pn paź 23, 2006 14:31

Zaczynam mieć podobny problem... tylko że mi na razie kontrolki przygasają, to się zdarza może raz na 10 przekręceń kluczykiem ale już 2 razy nie chciał zapalić...

I co śmieszne też niedawno wymieniłem radio......... hmmm



darxxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:11
Lokalizacja: Niemce/k Lublina

Post autor: darxxxx » pn paź 23, 2006 14:58

Akumulator nowy 2 tygodnie. Napięcie około 13 V. Wyjąłem już wszystkie bebechy elektryczne na dywanik . Jak pisałem wcześniej do stacyjki nie dochodzi +.Może ktoś ma schemat , jedną stronę instalacji el. żeby była stacyjka. MK3 jest z 1994 r.



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pn paź 23, 2006 17:57

Napisz jeszcze gdzie masz podłączony alarm, co on ci odcina, czy rozrusznik czy właśnie zasilanie stacyjki. Do stacyjki dochodzi kabel zasilający, ale on nie idzie przez żaden przekaźnik. Sprawdź bexpieczniki ale nie wzrokiem tylko miernikiem i zobacz czy przekaźnik alarmu nie odcina ci napięcia na stacyjce.


pozdrowienia el Kopyto

darxxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:11
Lokalizacja: Niemce/k Lublina

Post autor: darxxxx » pn paź 23, 2006 18:37

Wróciłem właśnie z garażu. + do stacyjki dochodzi. Rozrusznik kręci , nie świecą tylko wskażniki ,brak zapłonu . Nie doszedłem co przerywa alarm firmy ,,skorpion''. Samochód ten mam dopiero 4 miesiące i to pierwszy taki przypadek.



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pn paź 23, 2006 20:50

A to sprawdź jeszcze czy do pompy dochodzi napięcie. Włącz zapłon i ściągnij kabelek z pompy i przyłącz czy słychać jest cykanie elektrozaworu, albo zmierz woltomierzem


pozdrowienia el Kopyto

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pn paź 23, 2006 20:51

Sprawdz dokladnie bezpieczniki.Moze przy podlaczaniu radia wywalilo ktorys.Albo wyjmij radio i sprawdz bezpieczniki.Moze radio robi balagan...


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

darxxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:11
Lokalizacja: Niemce/k Lublina

Post autor: darxxxx » wt paź 24, 2006 12:57

Mój golf już pali. Dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się moim problemem. Pierwsze podejrzenie padło na scieżkę zasilającą bezpieczniki: cewka paliwa, smarowanie. Przerzucając + na te bezpieczniki pokazały się lampki ale w momencie rozruchu przekaźnik nr 18 odłączał elektrozawór paliwa. Dalej padło podejrzenie na stacyjkę. I wtedy idąc po wiązce zauważyłem ,,wcinkę''. Po przewodach okazało się że jest to dodatkowe odcięcie zaplonu podpięte pod przycisk .... Najciekawsze, że dzwoniłem do poprzedniego właściciela i przyrzekał się że dodatkowego przycisku nie ma. Tak na przyszlośc: to nigdy niewiadomo co kryje się pod maską naszych samochodów.
pzd. Darek



Awatar użytkownika
Sebv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 31, 2006 22:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sebv » pt paź 27, 2006 12:32

U mnie były podobne objawy... skończyło się na wymianie kostki elektrycznej przy stacyjce. Teraz odpala bez problemu. Koszt kostki oryginalnej 100zł, wymiana w serwisie 85zł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 186 gości