[Diesel] 1.9 TDI - ozdobna klapka silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sunreal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 12:27
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

[Diesel] 1.9 TDI - ozdobna klapka silnika

Post autor: sunreal » sob lip 06, 2024 01:56

Witam, ciekawi mnie jest rzecz związana, no właściwie tylko z pewnym detalem, powiedziałbym, że wręcz elementem kosmetycznym silnika 1.9 TDI w Golfie III. Jako że "przerobiłem" już kilka aut z takim motorem, to zastanawia mnie dlaczego w zasadzie niektóre z nich tę klapkę miały, a inne nie - czy to tylko kwestia roku produkcji? Jeśli tak, to od jakich roczników takową klapkę już można było uświadczyć pod maską? Jeden z moich "byłych" - 1996 r. - takową posiadał, a na przykład inne - 1994 i 1997 r. - już nie. Więc proszę o wyjaśnienie jaka tutaj dokładnie zachodzi zależność. Pozdrawiam :)



goraks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt mar 17, 2017 14:43

[Diesel] Re: 1.9 TDI - ozdobna klapka silnika

Post autor: goraks » śr lip 10, 2024 00:04

Mogę się wypowiedzieć odnośnie silnika 1.9 TDI 110KM (AFN)
Górna pokrywa silnika mocowana jest do 3 szpilek i jest większa niż w słabszych silnikach TDI
Wydaje mi się że wszystkie roczniki mają te pokrywy ponieważ nawet kolektor dolotowy ma dedykowaną szpilkę do mocowania tej pokrywy
Prawdopodobnie niektóre samochody nie mają tej pokrywy bo w międzyczasie prawdopodobnie ktoś ją wyrzucił, po latach trzeba wymienić gumki dystansowe żeby ładnie pasowała.

Tutaj miejsca mocowania pokrywy
Obrazek

Tutaj sama pokrywa trochę zakurzona
Obrazek



sunreal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 12:27
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

[Diesel] Re: 1.9 TDI - ozdobna klapka silnika

Post autor: sunreal » czw lip 25, 2024 15:26

Dzięki za odpowiedź. Tak jak piszesz - też mam wrażenie, że wszystkie roczniki powinny mieć tą klapkę, bo pod maską widać w każdym przypadku jakby wręcz dedykowane miejsce pod nią. Zamieszczam grafikę, ukazującą o jaki dokładnie rodzaj klapki mi chodzi, a wiem, że występowało jej kilka typów - a ja mam na myśli akurat tę "podstawową" z silników 90KM. :-)

Obrazek



goraks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt mar 17, 2017 14:43

[Diesel] Re: 1.9 TDI - ozdobna klapka silnika

Post autor: goraks » pn sie 26, 2024 23:43

A tak wygląda pokrywa z mojej wersji 110KM, poza tą pokrywą wydaje się, że te silniki niewiele się wizualnie różnią od siebie
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości