[mk3] Climatronic problemy

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamilkamil12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 18:02

[mk3] Re: Climatronic problemy

Post autor: Kamilkamil12 » ndz cze 28, 2020 10:54

ok sprawdzę



Kamilkamil12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 18:02

[mk3] Re: Climatronic problemy

Post autor: Kamilkamil12 » ndz cze 28, 2020 20:20

Obrazek
rozebrałem panel wszystko w ori piankach nic nie porwane wszystko podłączone co tam było widać ze środka ale znalazłem 2 pinową kostkę z kolorami kabli czarno czerwony i brązowy czyli masa czy to jest od climatronica? jak nie to do czego bo nie mam żadnej luźnej wtyczki tam ani nic? tak to szukam dalej



Awatar użytkownika
henio098
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pt paź 27, 2006 17:19
Lokalizacja: Bytom

[mk3] Re: Climatronic problemy

Post autor: henio098 » ndz sie 18, 2024 21:16

4 lata za późno ale mogę dodać na przyszłość że ta wyżej opisana wtyczka jest od podświetlenia schowka, często są schowki bez lampek a wtyczka w instalacjach jest chyba wszystkich.

Mam też problem z czujnikami głównie g56 i g89, pokazują się błędy mówiące o ich zwarciu, ale zwarcia żadnego nie ma. mam całą instalacje na wierzchu szukam któryś dzień z kolei i nie mogę nic znaleźć, na climatronicu temp 7stopni niższa od realnej, mfa pokazuje prawidłowo. Czy ktoś już opracował rozwiązanie tego popularnego problemu?

Mam dokładany climatronic z tego co widzę i co ciekawe jeśli odepnę piny 9 i 11 w t12a odpowiadające g17 w zderzaku i zastąpie go drugim takim czujnikiem to climatronic pokazuje -- na czym to polega? idąc do g17 w zderzaku przez wtyczki G1 i G2 jest to do czegoś jeszcze podpięte że bezpośrednio nie chce pokazywać ?

Dokopałem się też do cewek sterujących podciśnieniem i nie działa sterowanie klapą od zamkniętego obiegu. ta jedna cewka jest jakby zawieszona, napsikałem do niej różnych specyfików może puści, cewka zmierzona ma takie same parametry jak dziłające, luty poprawiłem, cewka stoi faktycznie może być fizycznie zawieszona?


VW Golf MK3 Variant 1.8 GL 1993r. Sprzedany.
VW Passat 3BG Variant 1.9 AVF 2002r. Skradziony.
VW Golf MK3 Variant 2.0 1996r. <3 @ 20VT
VW Golf MK3 Syncro 1.9t 1996r. <3 @ 24V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość