[mk3] 97' Niedziałające kierunkowskazy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

[mk3] 97' Niedziałające kierunkowskazy

Post autor: andrew01 » sob paź 21, 2006 15:14

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem tu od niedawna lecz wielokrotnie znajdowałem cenne wskazówki dotyczące naszych kochanych golfików :). Czas jednak nadszedł aby poprosić Was o pomoc.

Tak jak w temacie chodzi o kierunkowskazy. Jadę sobie dłuższy czas, wjeżdzam do miasta i jakież było moje zdziwienie gdy włączam kierunki a tu nic. Na postoju rozruszałem całą manetke góra - dół, powłączałem awaryjki i zaczęło działać - jak się okazało pewnie przez przypadek. Teraz nie działają w ogóle. Ani kierunkowskazy ani awaryjne. Myślałem że winny jest przerywacz gdyż słychać jak styki pracują ale kierunki już nie, więc rozebrałem go i przeczyściłem styki, które faktycznie do najczystrzych nie należały - niestety nic to nie pomogło.

Jeżeli natomiast załączam alarm to kierunkowskazy działają - czyli od progu - gdzie wpinałem się z kierunkami do samych kierunków wraz z żarówkami wszytsko jest w porządku. Do przywacza też sygnał od manetki jak i włącznika awaryjnych dochodzi więc sądze że tu też nie ma winnego. Wygląda na to jakby coś za przerywaczem - chyba że on sam jest jednak uszkodzony (jest tam mały układzik 8pin, kilka rezystorów, dioda, tranzystor, cewka - nic nie widać żeby było nadpalone).

Może przejdę do sedna - chodzi mi o to jak w najprostrzy sposób wykluczyć bądź upewnić się co do winy przerywacza (nie mam za bardzo w tej chwili żadnego pod reką na podmianę) - chciałbym jakoś sprawdzić czy za przerywaczem wszystko jest w porządku - tylko za bardzo nie wiem jak. Lub też może jakieś inne pomysły by się pojawiły co się mogło stać.

Co do samego przerywacza to znajduja się na nim następujące oznaczenia:
Hella
TB 64
DOT
4DM003360-00
(4DM004420-04)
(A) 71424

Z góry dziekuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob paź 21, 2006 17:06

andrew01, proponuję ci porawić luty w tym przerywaczu,ja co prawda takie coś robiłem w mazdzie u kolegi i pomogło



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 21, 2006 18:53

Włącznik awaryjnych jest powiązany z kierunkami i gdzieś tam pod nim masz styki wypalone, może uda się zreanimować ale trzeba to rozebrać. Dlatego zadziałało ci po włączeniu awaryjnych bo jeszcze na tą chwilę załapał styk .

[ Dodano: Sob Paź 21, 2006 6:59 pm ]
Jak sprawdzić przerywacz?
masa na styk 31, plus na 49, do 49a podłączasz zarówkę od reflektora ok 50-60W a jej drugi styk do masy. Ma migać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

[mk3] 97' Niedziałające kierunkowskazy

Post autor: andrew01 » ndz paź 22, 2006 13:59

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi, sytuacja wygląda następująco:

Jeszcze raz dokładnie obejrzałem płytkę drukowaną i okazało się że lut od miedzianego bodajże korpusu cewki jest pęknięty w koło, to by tłumaczyło czemu chwilowo jeszcze działało do momentu przepalenia lutu dookoła. Lutownica, troszkę cyny - potem sprawdziłem sam przerywacz - zadziałało, zamontowałem i jak narazie kierunkowskazy działają bez zarzutu.

Tak, że jeszcze raz dziękuję za wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam
Andrzej



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt lip 20, 2010 14:13

odgrzewam kotleta ;)
dzisiaj wyjechałem w miasto wszystko ok nagle włączam kierunkowskazy a tu zonk a ni w lewo w prawo awaryjne też nic, zatrzymałem się na poboczu i zaczeły działać, możecie mi powiedzieć gdzie jest ten przerywacz tak dokładnie ? bo nie mam zielonego pojęcia gdzie go szukać może ma ktoś fotke ? :P to przekaźnik ? wyjełem bezpiecznik 21 zresetowało mi się włożyłem i narazie działa hmm a żeby manetki wyjąć to trzeba kierownicę najpierw zdjąć ?
Pozdrawiam



albo ktoś może podpowie co może być nie tak ? :/
szukałem w skrzynce bezpieczników przekaźnika 21 ale nie znalazłem :/ Poproszę o pomoc koledzy :)
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2010 15:22 przez Mako, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 270 gości