[mk IV] wybór zawieszenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

[mk IV] wybór zawieszenia

Post autor: pasio » sob paź 14, 2006 14:09

Już od jakiegoś czasu mam zamiar obniżyć zawieszenie niedawno okazało się że musze wymienić amortyzatory (pan mechanik który mi to sprawdzał na trzepczce powiedział że pomimo że mają po 50% zużycia, pracują w innej częstotliwości różnica 2 Hz i są natychmiastowo do wymiany). Po przeglądnięci allegro i kilku sklepów wybrałem kilka opcji lecz mam jeszcze wątpliwości i chciałbym was prośić o pomoc. Od razu zaznaczam że nie chce maksymalnie zglebić auta 40/40 to max zależy mi na zachowaniu jakiegos komfortu w aucie np. springi H&R 50/50 w aucie mojego qmpla zdecydowanie mi nie pasowaly(za twarde), używanych podzespoły wogóle nie biorę pod uwagę. Oto jakie mam opcje:

1. Amory gazowe KYB + springi (dopiero po zimie)eibach 30/30 lub 35/35 I pytania czy to że te amortyzatory mają standardowy skok bedzie miało negatywny wpływ na prowadzenie auta i ich żywotność?

2. Kit gt cupline Cena zachęcająca ale co z jakością i twardością (najlepiej w porównaniu do H&R)? http://www.allegro.pl/ite...40mm_nowe_.html

3. Kit supersport Wątpliwości jak w pkt 2
http://www.allegro.pl/ite...i_4_5_v_iv.html

4.Kit premium tec
http://www.allegro.pl/ite...40_40_40mm.html



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob paź 14, 2006 19:15

Szczerze i z dobrego serca odradzam , zaliczysz parę progów zwalniających do ci się odechce nawet wyboje drogowe tym bardziej że jesteś z Małopolski to ci powiem że w Krakowie mają piękne eksponaty zwłaszcza że sam zaliczyłem takowe mając zawieszenie standard.



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » sob paź 14, 2006 23:37

jakości tych zawieszeń nie ma nawet co porównywać do H&R....bo to ziemia a niebo....

ogólnie te firmy co pokazałeś są dosyć twarde więc myślę że możesz nie być zadowolony....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz paź 15, 2006 13:39

A ja Ci powiem tak, -35 m nawet nie zauwazysz, jamam -50 i uwazam ze jesto to duzo za mało jak na golfa przy duzej feldze, chyba ze chcesz pozostac przy seryjnych 14/15"
Co do tych zawieszen ktore wymieniles, odpusc sobie, nic gorszego nie ma, za dobre zawieszenie niestety trzeba zaplacic.
jedyne co moge polecic to springi eibacha + dobre amorki, typu bilstein b6 badz koni i bedzie ladnie banglac, ale twardosc autka tak czy siak ulegnie zmianie i bedzie zdeczka telepało Toba na siedzeniu



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 15, 2006 13:44

nie mowiac ze zacznie polowa elementow niedlugo skrzypiec(opinie innych)i sworznie predzej do wymiany ;)



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » ndz paź 15, 2006 15:46

No wlasnie tak sie składa że mam felgi 17" (chyba widac przy moim nicku)i siedzi za wysoko wyglada troche jak woz drabiniasty dlatego musze go obnizyc a z drugiej strony niechce go bardzo utwardzac zeby sie nie zamienil w grzechotnika strasznie mnie denerwuje to jak plastiki skrzypia



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 15, 2006 16:16

pasio pisze:strasznie mnie denerwuje to jak plastiki skrzypia
:( a ja myslalem ze tylko w mk2 skrzypi.i jakie tu auto nastepne kupic?ja caly urlop na usowaniu skrzypienia poswiecilem kiedys.



Awatar użytkownika
MISZA-NFT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 27, 2006 14:32
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: MISZA-NFT » ndz paź 15, 2006 16:52

Niedawno zglebowalem swojego gofra (z przodu siadł mi jakieś 6 centów) i jak wczoraj sobie brykałem po lesie(wiem wiem wogóle nie powinienem sie zapuszczać w takie miejsca obniżoną furą) to sie sympatycznie zawiesiłem :grrr: na szczeście udało mi sie wyjechać i nic nie połamałem.
Powiem tak,że oprócz wyglądu i dobrego trzymania w zakrętach moim zdaniem reszta to minusy.


Pewne starochińskie przysłowie mówi
"Więcej wypijesz dalej zajdziesz"

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » ndz paź 15, 2006 19:59

bez przesady z Tymi plastikami, mk4 to bardzo dobrze wykonane auto i jak zawieszenie nie będzie mega twarde to plastiki będą siedzieć cicho....
możesz rozejrzeć się np. za zawieszeniem WEITEC, nie należy do bardzo twardych i ma jeszcze całkiem przystępną cenę....fajne też są amorki KONI z regulowaną twardością, do tego jakieś "miękkie" sprężyny np. eibech czy weitec i byłoby też przyjemnie, ew. cały kit KONI, ale to już spora kasa....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz paź 15, 2006 21:04

Weiteca odradzam, mialem gwint i bylo za twardo, kolejny uzytkownik ktoremu go sprzedalem zrezygnował po 2 miechach :D
ja mam swojego na 18 i springi -50mm, siadł jakies -60 i uwazam ze jak na takie koła jest za mało, chce nizej :D
ja moge Ci polecic to co mam teraz a przejechalem juz parenscie zawieszen i uwazam ze to jest swietne, czasem za miekkie jak sie chce mocno ciac zakrety :D
polecam kit Eibacha sport system -50mm amorki + springi, niestety cena :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości