Maty grzewcze golf 4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Maty grzewcze golf 4

Post autor: kayttt » sob sty 27, 2018 11:14

Witam,

Mam pytanie odnośnie podgrzewanych foteli do golfa 4. Z racji tego, że fabrycznie nie mam tej opcji, chciałbym sobie to zamontować. Nie mogę znaleźć informacji gdzie takie maty można zakupić, czy wgl da się kupić nowe fabryczne maty? Czy raczej trzeba szukać używanych na aukcji? Jak sprawa ma się do takich z alledrogo nowych (uniwersalnych), czy jest możliwość zamontowania, czy będą problemy z oryginalną wiązką i sterownikiem? Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym tematem, bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Maty grzewcze golf 4

Post autor: Craash » sob sty 27, 2018 13:11

Przejrzałem Etkę i sytuacja wygląda tak.
Samej maty nie kupisz. Można ją jedynie zamówić razem z materiałem na siedzenie, jednak jest to mało opłacalne. Materiał z grzaniem na cały fotel to koszt około 2500-3000zł. Pomnóż to razy dwa i masz kosmiczną kwotę.
Komplet używanych mat można spotkać w cenie około 200-300zł. Z nowymi uniwersalnymi nie miałem do czynienia to nie będę się wypowiadał.
Koszt wiązki podgrzewanych foteli to 150zł na allegro. Bardzo opłacalny zakup, bo mamy wszystko gotowe. Gdybyś sam chciał robić wiązkę to koszt samych komponentów wyszedłby bardzo podobnie, jeśli nie tyle samo. Sprzedaje je na na allegro użytkownik tego forum.
Włączniki podgrzewanych foteli to koszt 50-100zł za dwa.
Ogólnie jeżeli masz gotowe fotele do założenia to robota prosta i do zrobienia w jedno popołudnie jeżeli nie spieszysz się i nie do końca wiesz co i jak.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

kayttt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 14, 2016 10:22

Maty grzewcze golf 4

Post autor: kayttt » sob sty 27, 2018 15:08

Dzięki za pomoc, objaśniłeś mi jak to się ma. Najprostszym rozwiązaniem było by kupić gotowe fotele i rozmontować maty lub wstawić fotele, lecz nie chciałbym rezygnować z tych co mam bo mam podobno wersje auta special i chciałbym zachować oryginalną tapicerkę.
Jeszcze jedno pytanie, jeśli chodzi o same maty grzewcze to muszą być dedykowane, lub dokładnie z golfa 4? Jest ich bardzo mało.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Maty grzewcze golf 4

Post autor: Craash » sob sty 27, 2018 18:10

Mogą być ze Skody Octavii. Seata Leona, Audi A3 itd. Ważne, żeby były podobne do kształtu Twojego fotela. Najważniejsze, żebyś nie kupił mat od foteli kubełkowych jeżeli masz zwykłe lub odwrotnie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości