Podłączenie świateł awaryjnych pod centralne.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klaudekxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 15, 2017 11:58
Lokalizacja: Brzesko

Podłączenie świateł awaryjnych pod centralne.

Post autor: klaudekxd » ndz gru 03, 2017 20:07

Witam Mam problem posiadam centralny zamek i chciałbym podłączyć pod niego kierunkowskazy raz na zamykanie a dwa na otwieranie tylko nie bardzo wiem jak sie za to zabrać jak ktoś wie proszę o małą instrukcję. Mam schemat z centalki ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Otwieranie i zamykanie z pilota ogarnąłem,ale z tymi światłami to porażka . Wyjaśni mi ktoś krok po kroku jak to zrobić? ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Podłączenie świateł awaryjnych pod centralne.

Post autor: wesol » ndz gru 03, 2017 21:01

Przecie to dziecinnie proste. Namierzasz dwa kabelki-kierunek lewy i prawy. Od centralki nie wiem jaki sygnal ci wychodzi ale zazwyczaj albo jest tak ze otwieranie to brak migniecia a zamykanie to migniecie albo czesciej jest tak ze zamykanie to zaswiecenie swiatel kierunkow na 2-3 sekundy swiatlem nieprzerwanym a otwarcie to migniecie pulsacyjne. W centrakce jest zazwyczaj jeden taki kabelek ale rozdwojony przez dwie diody prostownicze na dwa kabelki ktore to nasz dolutowac do tych kabli od kierunkowsjazow. Namierzenie tych kierunkowych kabli tez dziecinnie proste ze tak powiem z czasow podstawowkowych z zpt.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

klaudekxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 15, 2017 11:58
Lokalizacja: Brzesko

Podłączenie świateł awaryjnych pod centralne.

Post autor: klaudekxd » ndz gru 03, 2017 21:27

Patrząc na ten schemat jesteś w stanie mi powiedzieć które przewody są odpowiedzialne za te mruganie ? Które kolory ? I mogę wpiąć bezpośrednio pod przycisk od awaryjnych?Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podłączenie świateł awaryjnych pod centralne.

Post autor: grg474 » ndz gru 03, 2017 22:49

no przecież na tej kartce masz brązowy - kier.L i brązowy kier.P. Sorry ale nie wiem w czym masz problem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Podłączenie świateł awaryjnych pod centralne.

Post autor: wesol » pn gru 04, 2017 00:14

Tak oba brazowe. I nie we wlacznik awaryjnych tylko w kierunkowskaz lewy i prawy. Nie w manetke tylko w kabelki od tych swiatel. Wlaczas kierunek i probnikiem namierzasz kabel w pajeczynie auta potem drugi kierunek i tez namierzasz. To 10 minu roboty.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłączenie świateł awaryjnych pod centralne.

Post autor: Qto » pn gru 04, 2017 12:15

Kabelki czarno/biały i czarno/zielony to kierunki...do znalezienia przy włączniki awaryjnych, manetce, przy samych kierunkach i np w lewym progu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości